Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с климатик Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #1

    Проблем с климатик Midea

    Здравейте колеги
    Описаните от мен симптоми за проблемния климатик са по думите на клиента, климатикът е Мидеа, мисля че е конвенционален, моделът не го знам поради причината че клиентът също не го знае, а аз не съм ходил у тях да проверявам машината, въпреки че тези дни това трябва да стане и затова искам да съм подготвен, тъй като не се досещам от какво може да се проявяват следните симптоми, а те са:
    Климатикът работи, след около 30 минути работа(времето е различно може да бъдат и часове) нормална работа, климатикът се "приспива" (изключва), но от клиента не разбрах само вътрешното тяло ли изключва или и външното т.е. цялата система. След това започва да мига OPERATION и климатикът не прави нищо, всмисъл остава "приспан". За да заработи нормално трябва да се рестартира от шепсела и всичко се повтаря.
    Намерих подобна грешка с мигане на OPERATION, която е за: проблем в някой от вътрешните датчици.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Проблем с климатик Midea

    Погледнах в няколко сервизни и при мигане само на лампа Operation проблемът е с оборотите на вътрешният вентилатор. За да знае климатика, че има проблем с оборотите трябва моторът да има обратна връзка датчик на Hall. Разбери ползвателя на каква скорост държи вентилатора. Пусни климатика само в режим вентилация провери скоростите на вентилатора и го изчакай да даде грешка. Ако искаш за всеки случай си носи кондензатор 1,5uF/450V.
    http://www.tpetrov.com/search.php?pr...2C5MF%2F450VAC
    http://www.tme.eu/html/BG/kondenzato..._BG_pelny.html

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #3

    Re:Проблем с климатик Midea

    Благодаря колега! Като отида ще погледна как работи вентилаторът, но все пак да попитам нали, ако все пак се следят оборотите на вентилатора, не трябва ли проблемът да се прояви още със стартирането на климатика. По думите на клиента проблемът се проявява в различен период от време - 30 минути, 1 час и т.н. И по спомени клиента обесни че външното тяло остава да работи, а вътрешното се изключва (затова не съм сигурен).
    Иначе благодаря още веднъж за бързия отговор, ако има още нещо което мога да погледна, освен да замеря датчиците на вътр. тяло. Очаквам и други предложения...

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #4

    Re:Проблем с климатик Midea

    Няма логика външното да остава да работи. Ако има грешка,би трябвало климатика да изключи и двете тела.
    Сега се сещам и за друго - имах случай със залепнало реле на компресора във вътрешната платка. Огледай и това,ако наистина се чува че работи външното след спиране на вътрешното.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #5

    Re:Проблем с климатик Midea

    Ами по принцип не знам дали външното тяло продължава да работи понеже клиента не може да обесни точно какво става с климатикът му, единственото за което е сигурен че вътрешното тяло затваря жалузата и започва да мига operation и се нуждае от рестарт от ел. мрежата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 19-11-14, 11:54
  2. Климатик Midea MSR 12HRN
    От ади във форум Климатици Midea
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-13, 13:57
  3. Продавам климатик Midea 12HHAA
    От midea12HHAA във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-13, 00:57
  4. Климатик Midea MSG-12HRN2-QB4
    От vnukata във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 11-12-12, 20:43
  5. Проблем с хоризонталните жалузи на климатик Midea
    От MR.FROST във форум Климатици Midea
    Отговори: 38
    Последно: 13-02-07, 19:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе