Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31
Like Tree6Одобрявам

MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Ако аз ви слагам нов климатик задължително си слагам нови тръби последствията ги нося и аз. От инвертор не може да стане on-off климатик. Мисля че и с новата марка грешите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #17

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Най-вероятно не става въпрос за токов удар, а за наличие на хармоници в мрежата. Положението с тях се влошава след всеки изминал ден, почти навсякъде. Вземи си подпечатан протокол от сервиза със становището за токовия удар и пусни жалба първо до енергото, после до КЗП. Така или иначе, нищо не губиш. Обследването за хармоници струва хиляди и е възможно да решат да ти удовлетворят случайно исканията, без да се задълбават в л@*н@та.
    Успех!

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #18

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Рано си се подкарал. Как ти измери тези хармоници? Не карай поне човека да става за смях.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #19

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Малко ще ти дойде сложничко да го разбереш, а и подробностите не са за тази тема. На човека ще му е достатъчен и протокол за токов удар. С него има вероятност да си реши проблема. Аз съм го правил, но си имах (и имам) застраховател, който придвижваше нещата вместо мен. Получих си тогава парите от него за едно компютърно дъно.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #20

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Сложничко е може би за теб. Как се доказва токов удар само на един абонат? А ти го караш да доказва хармоници!!!
    Извинявам се за спама, но или помагай или поне не вреди!!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #21

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Ако аз ви слагам нов климатик задължително си слагам нови тръби последствията ги нося и аз. От инвертор не може да стане on-off климатик. Мисля че и с новата марка грешите.
    Велев, мерси, предполагам, че си прав, ама трябваше да се решава "за вчера" по телефона. Климатика се използва като основно отопление на много възрастен човек, а помещението е такова, че и 9ка би се справяла, така, че просто взехме решение набързо.
    Между другото , платката е при мене - доста по-голяма е отколкото си я представях, днес ще я снимам и ще ви я покажа - по късно, да кажете намираема ли е !

    ПО въпроса за хармониците - на другите си климатици съм сложил по един разклонител с защита (варистор) и филтър - не е кой знае какво индуктивност и капацитет, но като чели може и да ми се смеете, климатиците ми свързани през такъв разклонител работят една идея по-тихо..както и да е това е друга тема.
    И така, честно казано, аз не съм ги и виждал монтажниците, но ако са от тоя тип с които съм имал взимане-даване, със сигурност ще им мине идейката за старата тръба.

    Последно - малко спомени - още си спомням как като ми монтираха един от климатиците...двамата са вдигнали вътрешното с тръбния пакет и се опитват пакета да го пробутат през дупката, ама тоя с тялото много се кълчеше и аз му викам "току що прегъна тръбата", а той ми отговаря полувежливо, полуотегчено "мислиш ли", аз му викам "свали изолацията и ще видиш"..
    Понеже ме видяха, че съм чукундур отсекъде и свалиха изолацията и какво да видим, тръба прегъната така, че....щяхме да се чудим месеци наред какво му е на климатика, че не работи, а можеше и да изгърми , кой знае.
    Та така, след този случай, много неща ми минават през главата.
    Айде до по късно.
    Мерси за отговорите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #22

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ... или помагай или поне не вреди!!!
    Третото изречение на пост #17 прочете ли или и него не разбра? Подмини темата, не е за теб.
    Успех ти желая в попрището на електротехниката и наблегни на четенето :rolleyes:

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #23

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    хм ,dodo тия машини са на прав ток .. след греца какви хармоници ... а варистори всички машини си имат и изобщо са задължителни за всякаква електроника особено у нас ..

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Явно дядото няма да е много на топло с дайкина не че с мидеята сте го стоплили де.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    купете му и един кожух на дядото ,за под -5

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #26

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Взели сте ме за мезе вече май.
    В интерес на истината, мидеята си работеше доста задоволително, че дори показваше признаци че и е малко помещението.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #27

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    хм ,dodo тия машини са на прав ток .. след греца какви хармоници ... а варистори всички машини си имат и изобщо са задължителни за всякаква електроника особено у нас ..
    Алекси, привидното винаги мами (совите не са това, което са). Някои от хармониците минават през захранващите блокове (и грецовете) на електронните устройства като стоманен нож в моцарела. Трудно е да се опазиш от това, което не познаваш, но въпреки това някои са длъжни да опитат да го направят. Погледни захранващите блокове на медицинската апаратура и импулсните захранвания за компютри от $14,-. Сам ще разбереш. А от инверторите на Danfoss и Siemens можеш да научиш какви мерки се взимат, за да се опази мрежата от хармониците, които самите те създават. Понятието "токов удар" не е диагноза, а нещо много обобщено, което обслужва интереса на потребителя. Така се избягва необходимостта сам да доказва каквото и да било, на когото и да било. Стига да го има документирано. Замърсяването на мрежата не става само от конвенционалните електромотори с високи мощности, както си мислят 99% от пишещите тук. Това имах пред вид.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #28

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Още нещо по темата.
    Платката за мидеята все още се търси, така, че ако някой си има идея от къде може да се намери, моля да пише.
    Нещо по въпроса за хармониците.
    Миналия път като бях там на място мерих напрежението и то беше 230в. Сега в недяля пак бях там и пак го мерих и какво да видя 225-232-235-232-225-232-235-232-225...и така, т.е има една осцилация с честота под 1 херц, която дори обикновен мултицет лови.
    Какво ще кажете

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #29

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    Че мултицета ти е калпав.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #30

    Отговор: MS9V-12HRDN1 - ИЗГЪРМЯ, кочината. ТЪРСИ се платка, няма я никъде!!!

    @zandor, не използвай термини, които не разбираш. Съсредоточи се върху платката и протокола за токов удар. Не си играй с тока.
    avast3 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!
    От zandor във форум Климатици Midea
    Отговори: 19
    Последно: 13-03-12, 09:58
  2. Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 74
    Последно: 28-12-11, 00:15
  3. Мнение за MIDEA MS9V-12HRDN1
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-11, 18:41
  4. Midea MS9V-12HRDN1
    От ivanpetelov във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-10, 22:20
  5. Mitsubishi SRK/SRC 25 ZFX-S - защо за този модел няма инфо никъде?
    От Mega във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 26-01-10, 14:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе