Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 52
Like Tree4Одобрявам

Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #16

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Велев отдавна е описал преките си впечатления от марката. Долът с дренки си има слънчева и сенчеста страна. Брал си дренките от сенчестата. Машина с 30 килограмово външно тяло не би следвало въобще да има проблем с отоплението (имам подобно хитачи), но, явно точно тази мидея не е проектирана за отопление. Кой и свърза хладилната част?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #17
    Аз си подвързвах хладилната част - 6-ца и 10-ка. Този модел уж е нов и ако впечатленията ви са от него, а не от мидея като цяло - направо ще си счупя главата в стената

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #18

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    то колкото е по нова мидеята толкова е по зле .. от старите имаше топлещи машини макар и шумни

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #19

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Потвърждавам. Топлех се цяла зима в Севлиево (2009 - 2010) с конвенционална Мидея в 55 куб. м. неизолирана стая, достигах 23 градуса в стаята, безпроблемно. Кошмарен беше само съня, по обясними причини.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Ама си се и натресъл с не една ми две що не питаш? Хайде не си знаел форума поне фирми като нас няма да си вкарат такъв таралеж и ще ти кажат. Ние заместихме в ниския клас мидея с нипон поне няма такива оплаквания от него.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #21
    Еми кво да ви кажа-бития бит, а е..я е..н
    Да сме живи и здрави ще ги сменя при първа възможност.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #22

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Има нещо интересно, което ме озадачава. Този модел си има датчик отвън на питата и би трябвало да не влиза в дефрост по време. Но няколко пъти се случва при чиста пита и външна температура 0 градуса (не по-ниска) да влиза в дефрост за 5-6 секунди. Демек си е настроен да влиза на определено време или се ебава датчика?
    И вече започвам да забелязвам по сметките за тока какъв боклук съм взел.
    Не допускайте моята грешка.
    При топлоизолирани две стаи (спрямо енергиен клас А) с големина по 50куб (общо 100) никак не излиза сметката спрямо изхарчените киловати.
    Днес ще пробвам да направя малко засичания с амперклещи, но не знам колко точно ще излезе сметката .

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #23

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    аз ще ти кажа ,в офиса имам конвенционална Мидея .. харчи по 20кВ на денонощие което е безобразно много .. за сметка на това не топли под -5-7° и е шумен

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #24

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Аз пък от 2-те мидеи в подписа ми съм много доволен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #25

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Въпреки, че се отклонявам от заглавието на темата, искам да изчистя неяснотите и да знам точно принципа (професионално изкривяване).
    1. Работа на конвенционален климатик означава:
    - при падане на температурата в помещението под зададената климатика включва на пълна мощност. Надува компресора на макс (колкото му позволява външната температура) и при достигане на зададената температура изключва. При седем градуса ще харчи 1кв, а ще дава 3,6кв и тнт - всички знаем.
    2. Работа на инверторен климатик означава:
    - - при падане на температурата в помещението под зададената климатика увеличава леко оборотите и респективно мощността си. При достигане на необходимата температура климатика трябва да регулира мощността си. Въпроса е описаната мидея как го прави???????? Това, което аз виждам всеки ден е достигане до необходимата температура, при което компресора и вентилатора спират напълно, а вътрешното тяло само си обдухва датчика. После тръгва и повишава Ампеража постепенно и стига до една стойност от около 3А при външна температура 6-7градуса. Работи 5-6 мин и пак изключва.
    Това включване и изключване на компресора постоянно никак не ми се връзва като енергийно ефективна работа на инвертор.
    Най - малкото, при външната температура 6-7 градуса и постигната енергийна ефективност на стаята - имам нужда от 400W топлоенергия за поддържане на 20 градуса в стаята. При тези благоприятни условия и уж COP 4 означава, че климатика трябва да харчи 100W, за да ми даде нужните 400W. А той блъска със 7 - 8 пъти по-голяма мощност и включва по 3-4 пъти на час.
    Как седи въпроса с регулацията в инверторите при другите климатици, защото аз имам наблюдение само от тези Мидеи????

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #26

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    ее ти това което искаш го има при инвертори за 1800-2200 лв за 9ка .. мидеята просто не може да слиза на 100 вата за това работи на повече подминава градусите които си му задал и изключва ..

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #27

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Моите впечатления от този модел с индекс F8 накрая са положителни, въпреки мнението на Велев, който естествено ги оплю безкомпромисно. Но лично Аз не му обръщам внимание.
    Мога да му кажа на Велев - Гадни климатици са тия Мидеи, трябва да затворят тоя скапан завод веднъж за винаги !

    Ползвам 2 такива 12-ки от месец. За сега се държат прилично и топлят културно, като работеха в мъглата тези дни до -5. Работят тихо, размразяват се добре. Според мене дефроста му стартира само когато е необходимо-реално. Външният датчик работи коректно. Когато беше над нулата и външното тяло не се обледеняваше, Аз дефрост не съм регистрирал. Но сега като е в скреж- се разскрежава много тихо и бързо за разлика от конвенционалните. Няма свистене на 4 пътният и интензивно кипене. Единственото е че наистина преди да влезне в дефрост изключва вътрешният вентилатор една идея по късно и подухва за секунди хладен въздух. Но това е технология от бъдещето- сигурно идеята е да вкара малко кислород и хладен въздух в стаята -освежаване. Или просто не е програмиран добре тоя момент.
    Задал съм им 24 градуса и в стаята е прилично топло.

    Замерих тока на консумация и показа 3 ампера както каза и Aвтора на темата при натоварен компресор и духане на топло от вътрешното тяло.

    За тия климатици е дадено по спецификация че и външният им вентилатор е правотоков и с 12 степени на реглаж. Което оптимизирало максимално работата им и консумацията им.

    Не знам дали 3 ампера е добре или не при тия мъгли и студ под нулата, но за Мидея е това. Ще видя колко ток ще изгорят другият месец.
    Държа да подчертая, че за цената си са супер, а и монтажа ми излезе безплатно и бе извършен добре. Може би само захранващият кабел ми се струва с малко тънки жила.

    Колега djanok, колко ток горят в лева тия твоите машини тези дни ? Щото и при мене кубиците са подобни.

    Тук в службата има една инверторна Тошиба, -и тя като паднат температурите под нулата започва да намаля циклите на подгрев. Доста по-шумна е от Мидеята под нулата. При работа и дефрост шумът понякога е като от форсаж на витлов самотет от втората световна. Не съм сигурен дали е 9-ка или е 12-ка. Стаята е като за 12-ка на кубици.
    Абе в стаята при външна под -5 започва да се чувства студ. Не се справя много добре Тошибата. Верно, че дограмата не е плътна. Може пък да е много икономична ??? Та не съм впечатлен от тази маркова марка особено.

    Много ми е интересно тия 100 вата на консумация на марковите клими при -5 градуса + мъгла ли са ??? Евала ако е така !
    Този пост е редактиран от avenger; 23-12-14 в 12:23.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #28

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Пич пак нещо не си ме разбрал. До преди няколко години продавахме много Мидеи и нямахме ядове. Но след като минаха на R410 клиенти, имащи стар модел и доволни от него след покупка на нов почнаха с оплакванията от не топленето. И прекратихме продажбите им. Лично аз имам Мидея конвенционал в спалнята ми е правих малка корекция с датчици и съм доволен от него недостатък е по-високата консумация сравнен с дженерала в дневната.
    Този пост е редактиран от avenger; 23-12-14 в 12:24.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #29

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Хубаво де, Аз много добре знам че преди ги продаваше а сега йок маруля.

    Самоче Аз пък имам само от новите на фреон 410 -18 MSR, 2x12 MSV конвенционални и инвертори 2x12 MS12FU, еми нямат ядове-работят, топлят и не излитат.
    А от твоите коментари, човек би си казал- тия Мидеи са пълен боклук. Значи просто зависи от модела и парите които струва. Не всички Мидеи са еднакви.
    Като купуват най евтината и малка Мидея, и се опитват да я правят на печка Циганска мечта проблема си е техен. Просто това са клими само за студене и за преходните сезони.
    А и да не забравяме че Мидея е най големият производител на климатична и бяла техника в Китай и износител за Европа и близикият Изток.
    Компресорите им също бяха качестени- Тошиба и тнт. Тия последните инвертори не ги знам с какви компресори са.
    Та просто дай да не казваме -Що е Мидея е боклук. И другите марки имат боклуци и качествени продукти.

    Тая Тошиба в работата ми що все иска да излита от пистата ? Или е малка или и тя е по ефтинджос.

    А тия дето сега ги купих -инверторите, верно похарчват точец, ама топлят и като тръгне да размравява става река, а са безшумни. За тия пари са идеал петров !

    Та така и не разбрах за тая една крушка разход- 100 вата ? Има ли реално клима дето да го постига, и при какви външни температури се случва това ?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #30

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    има .. че и надолу повечето машини за японския пазар имат минимум между 100 и 180 вата ,а някои слизат и до 50 .. от тия на 220 волта са малко ,предимно дайсейкай 5 ,6 и 8 ( на хартия и други има но реално замерени от потребители не съм виждал )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за Midea MS11MU-12HRFN1 Oasis A+
    От nikol123 във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 31-05-17, 21:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе