Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 52

Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #1

    Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Привет колеги,
    Взех си два броя от въпросния климатик и със скромния набор от инструменти се заех да си ги монтирам.
    Проблема е в схемата на ел. подвързването. Някой може ли да даде инфо за ел. подвързването на климатика, ако е монтирал такъв.
    По ръководството е показано фаза и нула на вътрешното тяло веднъж, а после на външното. На външното виждам оставени изводи за 6 жила, което също е странно. Може да кача ръководството, ако има по запознати с електрото, защото на мен ми е тъмна индия.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    За това се заплаща на техници дето си знаят кое как.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #3
    Аз горе долу знам кое, но е новост за мен да се връзва захранването на външното тяло, а не на вътрешното. Поне кажете правилно ли съм прочел схемата, а именно:
    - две жила от захранването към външното тяло и от него четири други към вътрешното?

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    между 2те тела има комуникация .. дали тя е с 2 или 1 кабел зависи от модела .. обикновено буксите са много ясно обозначени ако изпитваш трудности да го свържеш извикай някой който поне малко разбира от тия неща да не изгориш машината

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    34
    #5

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Качи упътването да го видим. Ако можеш снимай изводите на вътрешното и на външното или напиши какви са означенията на изводите.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #6
    За 4 часа с помоща на тъста и двата климатика бяха подвързани. Никога не съм имал климатик, но мислех, че инверторите работят без да спират. Вътрешното тяло в един момент почва да духа хладно за 15 секунди и после вдига жалузуте почти до горе и върри едвам осезаемо. Въпреки че вътрешното тяло почти не духа, външното не спира. След 2-3 минути почва да духа добре и да топли. Не предполагах, че това е начина на работа на инверторите

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #7

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Различните инвертори регулират мощността си в различни по широчина граници. Пр инякои са по-тесни. Много, много тесни.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #8

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    е ти недей по Мидея да съдиш за инверторите .. все едно да имаш Москвич и да кажеш ,че всички коли са скапани

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #9

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Пичове малко почвам да се притеснявам.
    Купих го за нов модел уж - вече с некви плюсове след А-то. По усъвършенстван уж. В крайна сметка това което съм купил ще ме стопли ли или съм се прецакал зверски????????????

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #10

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Цитат Първоначално публикувано от djanok Виж публикацията
    съм се прецакал зверски
    djanok, сам си отговорил...няма да те стопли.

  13. Junior Member Аватара на gaba
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    66
    #11

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Ще се ориентираш с времето.. но си избрал да тръгнеш по скъпия път

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Цитат Първоначално публикувано от djanok Виж публикацията
    За 4 часа с помоща на тъста и двата климатика бяха подвързани. Никога не съм имал климатик, но мислех, че инверторите работят без да спират. Вътрешното тяло в един момент почва да духа хладно за 15 секунди и после вдига жалузуте почти до горе и върри едвам осезаемо. Въпреки че вътрешното тяло почти не духа, външното не спира. След 2-3 минути почва да духа добре и да топли. Не предполагах, че това е начина на работа на инверторите
    Тази работа е характерна явно за всички модели от преди три четири години насам това е и причината да не предлагаме вече с тази марка. Мисля че дори го бях писал във форума климатика е много слаб и като отдаде топлината на вътрешния обменник спира вентилацията за да загре пак и така а стаята си остава хладна.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #13

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Цитат Първоначално публикувано от djanok Виж публикацията
    За 4 часа с помоща на тъста и двата климатика бяха подвързани. Никога не съм имал климатик, но мислех, че инверторите работят без да спират. Вътрешното тяло в един момент почва да духа хладно за 15 секунди и после вдига жалузуте почти до горе и върри едвам осезаемо. Въпреки че вътрешното тяло почти не духа, външното не спира. След 2-3 минути почва да духа добре и да топли. Не предполагах, че това е начина на работа на инверторите
    Може климатика да влиза в режим дефрост(размразяване). Ако е така, това е нормално при по-влажно време. Не мисля, че е чак толкова слаб климатика. При отопление уж са му дали консумирана мощност от 0.16-1.74 kw, която е по-голяма от на повечето маркови машини.
    Дали успява да топли с тая мощност е друг въпрос.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #14

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Това, че консумира 1.7 kW, не означава че отдава много. Като сте гледали параметрите, май не си видял, че може на макс да отдаде около 4,7 кW. Да ти имам 12 -ката. Жив т.....к.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #15

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Тука вече се налага да сменя заглавието на темата, защото навлизаме в по-друга сфера.
    По принцип не говоря за дефрост - той ми е пределно ясен.
    Спрямо топлинните загуби на стаята, в която е монтиран няма шанс да не ме стопли, ако реалната му мощност отговаря на написаната в табелката.ени
    Въпроса е дали имате "преки" впечтления от новите инвертори на мидея и дали както чувам до сега - са пълни боклуци.
    Избрах ги защото са евтини и са един дол дренки със всички останали - освен разбира се Мицубиши, дайкин и фуджитцу и всички японски климатици за по 2000лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за Midea MS11MU-12HRFN1 Oasis A+
    От nikol123 във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 31-05-17, 22:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе