Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52

Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #31

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Ама при какви реални условия на външната атмосфера ?
    Този пост е редактиран от kossis; 18-12-14 в 17:53.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #32

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    най ниските минимуми които аз съм замервал са около градусите при които са официалните данни ,+7 .. зависи и на колко градуса си го сложил ,данните са при +20 вътре

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #33

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    + 7 е над критичните от 5 до -5 с много влага. То и Мидеята при +7 сигурно дори и да харчи 500 вата е за много кратък период от време. И ефекта е кажи речи като за тия 100 вата на марковите.
    Номера е при -5 + фог и зададена 24, да е сауна и разхода да е като една ламба. Тогава и Аз купувам веднага от тия клими за 2000 бимберици !!!

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #34

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    тоя номер става ,ама си иска топлоизолации само с климатик за 2к не става

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #35

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    А и да не забравяме че Мидея е най големият производител на климатична и бяла техника в Китай и износител за Европа и близикият Изток.
    Грешка, GREE е най-големият производител на климатична техника в Китай. Мидея са втори.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #36

    Red face Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    + 7 е над критичните от 5 до -5 с много влага. То и Мидеята при +7 сигурно дори и да харчи 500 вата е за много кратък период от време. И ефекта е кажи речи като за тия 100 вата на марковите.
    Номера е при -5 + фог и зададена 24, да е сауна и разхода да е като една ламба. Тогава и Аз купувам веднага от тия клими за 2000 бимберици !!!
    Драги, при около 4°С и мъгла, десятката на дайсейкай 5 работи със 120W електрическа мощност и поддържа 21°С в помещението. 13-ката на дайсейкай 8 работи с 220W електрическа мощност и поддържа 22°С. 9-ката на Панасоник етера PKE работи с 200W, поддържайки 20°С. Всичко е въпрос на топлозагуби. Колкото по-голяма е влажността на въздуха отвън, толкова по-ефективен е топлопреноса. Стига да не замръзва конденза по изпарителя, разбира се. При хубавите машини, това става много по-трудно, отколкото при тези 12-ки и 18-ки, на които външните тела се вдигат с 3-те пръста на лявата ръка. Аз още не съм видял обледен топлообменник на машините ми в Пловдив.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #37

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Нужно ли е да четем едни и същи постове(даже copy-paste) от един и същ потребител в различни теми?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #38

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Вместо да получа отговор от човек ползвал конкретната техника, типично по Български получих много и най разнообразна информация за недостатъците на Мидеята и колко съм се прецакал.
    Добре че Автора на темата е посочил някой негови наблюдения върху този климатик, та да имам база за сравнение.
    Разбрах че няма други ползвали модела, но има доста които не го харесват ей така, щото не е марката.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #39

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Последните замервания на мидеята показаха следното:
    - при външна температура 0 градуса и зададена вътрешна 20 градуса, климатика харчеше 3,6А. При тази температура и загубите на стаята следва да са ми необходими 500W, за да поддървам тази температура.
    Ако при 0 градуса COP-а на Мидеята е паднел на 1 към 2,5 примерно значи тя трябва да харчи 200W, за да поддържа необходимата температура, обаче харчи 3,6A!!!.
    - прави голямо впечатление, че за описаните външни и вътрешни условия вътр. тяло обдухва с 30 - 32 градуса. Като си направя една проста сметка спрямо моментен дебит (втора степен), плътност, Ср и делта Т излиза, че отдава като топлинна мощност, това което консумира като електрическа.
    - направих друго замерване. Напънах го на 30 градуса и резултата беше, че компресора постепенно почна да вие като "врачански влък", но поне почна да духа с 50 градуса в помещението при външна 0 градуса. Интересно че ампеража се дигна на 5.8, което не е много. Казвам, че не е много, защото:
    - За да загрееш примерно 300куб. въздух от 20 градуса (въздуха който влиза в климатика) и на изхода от климатика да е вече 30 - значи климатика успява да отдаде на помещението 1006W
    (Q=(1/3.6)*F7*1.2*1.006*(30-20)
    - - За да загрееш примерно 300куб. въздух от 20 градуса (въздуха който влиза в климатика) и на изхода от климатика да е вече 50 - значи климатика успява да отдаде на помещението 3018W
    (Q=(1/3.6)*F7*1.2*1.006*(50-20)
    - В първия случай харчи 3,6А, което според много ограничените ми познания по електро е 792W. COP = 1006/792 = 1,3
    - Във втория случай харчи 5,8, което е 1276W. COP = 3018/1006 = 3
    трябва да го отворя, за да видя дали е с ТРВ или с капилярка, въпреки, че е невъзможно да е с капилярка, тъй като там регулация по дебит няма.
    Ако може да ми дадете акъл за честото влизане в дефрост от какво може да е? Другото горе долу вече го анализирах и ще ходя до Магнум да си задам въпросите, въпреки, че ми казаха вече, че климатика е нов модел и още не са изпитвали в камерата!

    За колегата kossis: всеки от климатиците харчи между 30 и 35лв на месец за брой. Но това не е база за сравнение, защото къщата ми е с дограма и изолация вкарваща всяко от помещенията в енергие клас А
    Този пост е редактиран от djanok; 23-12-14 в 11:19.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #40

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Аа, в камера викат МАГНУМ.В шестък в камера.Единствените модели на Мидея, които вероятно минават тестова камера са НОРДИК моделите, например MSZN-......HRFN1, дето тука никога няма да ги видим.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #41

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    ето ти сервизното
    http://www.climacon.be/storage/_file..._%28589%29.pdf
    услужливо липсват данни за запазване на мощността под нулата .. има EEV ,но има и капилярка ( защо е така спецовете да кажат ) .. липсва заглушител на фреона

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #42

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Мерси колега Джанок !!!
    Е тоя отговор исках ! Значи моят апартамент е изолиран супер. И тия цифри дето ми ги казваш за консумацията на месец са екстра според мене. Аз в началото на тоя месец ще видя колко ток са изгорили.

    Самоче моите Мидеи не влизат в дефрост без нужда. Само когато това е необходимо и има реално замръзване на питата.

    В Магнум има един майстор който ги чатка. Ако попаднеш на него, той ще ти даде и документация даже и ще ти обясни нещата. Много е пекан. Мене искаше да ме взема на работа. Ходих да си купувам едни части и човека ме хареса че ги чаткам.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #43

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    а бе косис и аз гледам по дискавъри операции и разбирам термините щот чета, ма не ма искат за хирург.............дай го малко по-сериозно

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #44

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    екстра са консумациите ,700 вата при 0° с изходящ въздух 30° то ако пуснеш един конвектор на 700 вата пак ще стопли помещението до 20°

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #45

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    ко ..........700 вата,ако моите клими харчат толкоз,САШО да си ги прибира

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за Midea MS11MU-12HRFN1 Oasis A+
    От nikol123 във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 31-05-17, 22:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе