Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 52 от общо 52
Like Tree4Одобрявам

Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #46

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Дундурма, мене слабо ме интересува тебе къде те искат и къде не !
    Аз съм сериозен, но Ти явно не особено.

    Просто човека ме хареса, но явно и това е проблем за теб, както и Мидеята.
    За него бяха важни моите познания в областта на климатичната техника, а не това кой какви предавания гледа по телевизията !!!

    ===========

    Моя духа при зададени 23 градуса и -5 външна към 40. А когато се изфраска на 24 и започва да повишава отива на 50.

    Само когато поддържа е 30 издуханото.

    На колегата дето е повдигнал темата има нещо некоректно в работата на машините. Но не мога да кажа какво.

    Колега Джанок, Аз слагам на Ауто вътрешният фън. Така той си знае с каква скорост да гони зададената температура. На 1-ва скорост не е много удачно да се слага даже и инвертор. Верно е че ако отопляваш къща е едно, а вътрешен апартамент друго.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #47

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    "kossis" - "когато се изфраска" , "който ги чатка", "човека ме хареса че ги чаткам" , " това Аз не го оспорвам"(ooо... aз по средата на изречението с главна буква?!?) , "Тая система е в баланс- вънка обдухва и вътре също" , "има значение фъна" ,"DUNDURMA"- "а бе косис и аз гледам по дискавъри операции и разбирам термините щот чета, ма не ма искат за хирург" - кефите ме "Мноу Яку..."
    Този пост е редактиран от ccankov73; 23-12-14 в 21:50.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #48

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Еми колега име се пише с главна буква, нали. В Английският местоимението "Аз" пак се пише с главна независимо от това къде се намира. Та дали е Косис или Аз е еднозначно. Всъщност Аз пиша всичките лични местоимения така, можеби точно заради тоя Английски дето съм учил.

    Кво те кефиме бе колега ? Пак излишна патърдия, поради типичен Български манталитет. Аз питах едно, ама получих друго, което беше целенасочено отрицателно по Българска традиция.
    preparatos одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #49

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Дойде подходящо време за последна проверка. Днес при температура ( - 14 ) климатика си поддържаше 20 градуса в нас и си духаше с нормална температура от 34 - 36 градуса.
    Да, найстина цяла нощ и цял ден не спря и за миг, но е нормално и си свърши предназначението. Явно Мидея си е свършила работата с новия модел - с изключение на насраното инверторно управление.
    Например, вчера сутрин беше ( -9 ) и съм го задал на 20 градуса вътре, той ми духа цял ден без да спре с 30 градуса, но никога не достига повече от 19 градуса в помещение. А иначе цял ден ручи и гълта по 900 - 1000W на час. Ако го задам на 24 градуса почва да духа с около 35 и не може да повиши в стаята повече от 21 градуса. Но пък вече си гълта по 1200 - 1300W.
    Това им е минуса - много осакатено и не ефективно регулиране. Иначе като ви покажа снимка на моята 12-ка инверторен застанала до инверторната 12-ка на AUX на комшията - ще кажете, че моята е 18-ка (бая шишмак седи).

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #50

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Ми колега то просто 30 кила са си 30.


    Та си седи като масивно тяло. Аз пък сега натоварих МСВ-тата на село-Павликенско. Та и тука си е Студ на кутии. И сняг рих вчера и чудеса. Та мисля да посрещам тук новата 2015. Какво измерих- при поддържане на 25 гр. в къщата и в горната стая и долу - и двете помещения са по 40 и нагоре куба и външна средно от -5, тока на консумация е по 6 ампера за всеки. Да подчертая, че Климите са Конвениционални !!!
    Еми не замръзват, размразяват се добре- гледам ги при всяко излизане от къщата- понеже са ми на нивото на очите и 2те външни. На табелката им пише че трябва да харчат по 4.6А. А номиналният им е до 8 А. Та токовете дето ги пише по тия таблеки са от -до ! Аз лично съм доволен- щом конвенционална 12ка за един ден достига от 10 градуса до 25 и ги поддържа при -5, -10. Режима е Фолоу ми. Телата от вън са по 29 кг.


    Говориме за селска тухлено/керпична къща с слюдена релефна финишна мазилка и дървени двойни прозорци. Та тия клими харчат по 1500 вата, но работят много добре и нощно време при снеговалеж и през деня !!!


    ============


    Добре де - колега твоите и моите МС-ки инвертори харчат средо по 500-до 1000 вата, нали. Моите сигурно са до 500, щото съм в блок-вътрешен апартамент, Ти каза че средно горят по 30 лева ток на шишмак -това добре. Що тогава съседа със супер-дупер Фуджицото- 2 бр. и пак вътрешен апартамент ми обявява за сметка за ток 100 кинта в студа ??? Аз без климите съм около 35лв кеш пара, с тях - 2х30= около 100. Та ще видиме, но сметката пак там отива майче.


    Също ми е интересно, че под -5 вече няма толкова влага- и телата стоят сравнително сухи отвън, но отвора им дето се изтичат е замръзнал, въпреки това като правят дефрост се изтичаха от други малки дупчици на тавата отдолу. Та предполагам ако стане по влажно и се натрупа повече конденз и скреж, тия големте отвор ще успеят да се размразят.


    Освен да пожелая Весело изкарване на Празниците на всички и с конвенционални и с инвертори и с маркови и не толкова маркови клими !!!
    Този пост е редактиран от kossis; 30-12-14 в 18:37.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #51

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Абе тия инвертори са супер безшумни на охлаждане когато не работи компресора- вентилатора се върти много бавно и не се чува, и също не харчат ток ич. За Юли месец не съм ги спирал и двата и поддържам 25 градуса рахат. 33 лева ток ?!!!TEST

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #52

    Отговор: Помощ за Ел. подвързване на MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    Абе тия инвертори са супер безшумни на охлаждане когато не работи компресора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Питане за Midea MS11MU-12HRFN1 Oasis A+
    От nikol123 във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 31-05-17, 21:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе