Резултати от 1 до 5 от общо 5

Мнение за Midea Xtreme Save Lite AG серията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    11
    #1

    Question Мнение за Midea Xtreme Save Lite AG серията

    Здравейте. В процес съм на търсене на климатици. Не ми се иска да инвестирам много пари в тях. Мидеите изглеждат точно като за мен. Четох във форума за Breezless и Nordic сериите, но нищо не видях за Xtreme Save Lite AG серията.

    Първо backstory накратко. В момента отоплявам целия апартамент с един 3KW конвектор на Теси. Апартамента е не повече от 45-50 кв.м. (виж разположението на стаите в прикачената снимка). Успявам да поддържам 21-22 градуса температура без проблем при -2,3,4 градуса навън. Обаче разхода е към 30 kw/ден. В слънчевите дни хубавото е, че отопление почти не ми трябва. Предполагам става ясно, че изолацията на апартамента е що-годе добра и изложението е топло. В момента имам един климатик в кухнята (стар SANG). Той доста бързо стопля, по-икономичен е от конвектора, но топлината не отива по другите 2 стаи (кофти разположение на климатка, скосени тавани, трегери и въобще физични причини, които възпрепятстват).
    Планът ми е следния. Спалнята не ме интересува колко е топла много много. Интересуват ме 2-те стаи, в които прекарвам най-много време - работната и кухнята. Затова планирам в работната да сложа климатик, а в кухнята да сменя текущия с инверторен. Идеята е следната - в кухнята климатика нон-стоп да работи, а в работната стая, когато няма слънце или температурите паднат под 20 градуса (рядко). Същевременно се надявам на отворени врати топло да отива и към спалнята и коридора. В кухнята 12ка (под 20кв.м. е кухнята), а в работната стая 9-ка (или 12-ка) (около 8 кв.м. е работанта стая).

    И сега да се върнем към темата. Midea е 10-ката на това, което търся (на хартия). Климатик за топъл климат (Пловдив), високотехнологичен (наличие на екстри, конкретно Wi-Fi опцията), цена, приятен дизайн. А AG серията, на хартия, най-много се вписва в това, което търся. Breesless няма да му ползвам толкова функционалността, защото на мен ми трябва въздушен поток, а за Nordic-а не виждам много смисъл заради климата.

    Иска ми се да чуя опит с тези модели на Мидея. Извинявам се, ако преповтарям темата, но се рових и не открих за точно този модел нищо по темата.

    Ето конкретния модел - https://www.midea.bg/bg/klimatici-mi...-12nxd0-i.html
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от banch3v; 23-01-22 в 01:35.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Мнение за Midea Xtreme Save Lite AG серията

    няма тема за този модел ,аз съм хвърлил око на Про серията че е с доста по масивно външно тяло и ползва компресора на Брийзлес ,разликата в цената спрямо Лите е стотина лв .

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Мнение за Midea Xtreme Save Lite AG серията

    Погледни Midea Mission II MB-12N8D6-I, на същата цена е, но с малко по-добри характеристики. Втора зима съм с него и съм доволен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    11
    #4

    Отговор: Мнение за Midea Xtreme Save Lite AG серията

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    няма тема за този модел ,аз съм хвърлил око на Про серията че е с доста по масивно външно тяло и ползва компресора на Брийзлес ,разликата в цената спрямо Лите е стотина лв .
    Съгласен съм, но Wifi няма обаче Pro серията

    ПП: Намерих Midea AG-12NXD1-XI (Extreme Pro) с Wi-Fi. Така че мисля да сложа 2 от тях.
    Този пост е редактиран от banch3v; 26-01-22 в 19:03.

  6. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    129
    #5

    Отговор: Мнение за Midea Xtreme Save Lite AG серията

    IMG-d2db1c5a81b1d0bf6c26ae234a0e25e8-V.jpgПенсионирах стара Мидеа,и от два дни съм с Xtreme Save Lite AG1PRO-09HND0 закупен от Емаг, колебаех се м/у него или един цепеняк Star-Light за кухня 17кв, За сега работи прилично на тих режим и 21гр, Вътрешното тяло не е шумно,според мен става и за спалня, дизайна прилича леко на Eazi Pro Nordic. Външното тяло е тихо-няма бучене, виене,тракане, липсва нагревател и има капиляра,компресор GMCC. Доста лекичко външно съмнявам се да има 23кг,
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от its large; 10-12-22 в 16:47.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Появи се заместника на FD серията, серията FH
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 806
    Последно: 28-01-18, 20:07
  2. Мнение за MIDEA MS9V-12HRDN1
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-11, 19:41
  3. GTA IV - save?
    От taralion във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 24-02-10, 01:51
  4. Save
    От Sunny във форум За Форума
    Отговори: 11
    Последно: 22-01-04, 20:52
  5. Save na 007
    От DJ във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-03, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе