Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

MHI SRK-25ZFX-S vs. Panasonic CS/CU-XE9EKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #16

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Не продавам нищо... Обичам да съм наясно с техниката в къщата си.

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #17

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Ееееех за такава жена си мечтая.А при мен какво :това не работи ,онова не работи

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #18

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Лошото е, че ZGX го няма в Condex, имат ZFX. Някой да има такива да сподели?
    А защо не провериш и другаде за ZGX. Днес от Екоматик ми казаха, че го имат. По техните думи ZFX е по-стария модел, но иначе били същите. Има логика F да е по-сатро или по-слабо от G ако гледаме поредността в азбуката. Аз съм със ZG-S (обикновения инвертор - ZGX-S e хиперинвертор) и стария модел е ZD-S.
    Според мен Мицубишито е за предпочитане пред Панасоника, но съм пристрастен - имам 4 бр.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Здравейте!
    Какво ще кажете за тези 2 клими?
    Mitsubishi-то има COP 5,08, Panasonic-а е с COP 4,44.
    Mitsubishi-то го дават до -5 градуса обаче , докато Panasonic по книжка и по графики е до -15 градуса.
    Иначе и двата имат сходна консумация. Митсубиши е с 5 дБ по-тихичък. Нормално за тях.
    Панасоника е Малайзийски, Митсубишито къде е произведено? Тайланд?

    Гледах характеристиките на MHI SRK25ZGX-S - разлика в COP и т.н. няма, само че него го дават до - 15 градуса! Каква им е разликата със ZFX-S? Може ли да му се вярва на това -15?
    Лошото е, че ZGX го няма в Condex, имат ZFX. Някой да има такива да сподели?
    Въобще не се занимавай с Панасоника. Митсубиши хеви една от най-добрите марки за клиамтици. Като надеждност са много по добри от панасониците.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #20

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    това е спорен въпрос като много зависи и от конкретния модел .. при Митсубиши ме дразни че снасяш някой лев отгоре за марката т.е. по скъпи са от еквивалентните машини на други марки .. аз бих загледал и Фуджитсу 09ЛС ,КОП 4.44 и доста добра цена ,дават го до -15

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #21

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Up-вам темата да попитам конкретно - SRK25ZFX-S /или SRK25ZGX-S - който намеря/ ще бъде ли достатъчен за хол:
    4,95 х 3,45 м = 17,07 кв.м.
    С височина на тавана 2,50 м дава 42,7 кубични метра.
    Холът е преходен, т.е. има 2 врати. Дограмата да предположим, че е PVC (в момента не е, но ще се сменя скоро, така че я приемаме за добре изолираща в бъдеще). Има вътрешна 3 см изолация + външна 5 см изолация. И не на последно място - последен етаж. Тръбният път ще е къс. Стаята има неостъклена тераса, на която ще е климатикът.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #22

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    http://www.yack.fr/upload/SRKZSERIEFX.pdf

    Деян хвърли едно око на горният линк, на френски е но с таблицата ще се оправиш, климатика е хубав, но при -7 * дават по-ниска мощност от колкото на теб ти е необходима

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #23

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Искаш да кажеш, че трябва да взема 35-цата за този хол?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #24

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Няма такова нещо. 25-цата е напълно досатъчна. Работи до -15 градуса. Ако искаш мага да ти пратя и номограма по която да си смяташ мощността при различни вънщни и вътрепни темепратура. При -15 имаш почти 2.2kw отдавана мощност. Номограмата се отнася за ниминалните мощноисти, а иначе климатика може да работи и на по висока мощност ако е необходимо.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Да, така е.номограмата я и ами на каталога на МНІ, на страницата на КОНДЕКС.Има я и в сервизната документация, също я имам, ако ти трябва.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #26

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Гледах някъде, че го дават от 40 кубика до 60 кубика. А моето помещение е 42,7. Затова сметнах, че ще е достатъчен за отопление. Но blue1 ме озадачи малко.
    Дали да не търся 25-ца, но с малко по-висока отдавана мощност? Искам да е Mitsubishi Heavy или Daikin. В краен случай нещо друго, но по-скоро не съм склонен на компромиси с марката. Една 28-ца Уруру-Сарара би ми дошла добре, но финансите не са неограничени. ~2000 лв ми е таванът, а това Mitsubishi e 1890 без монтажа и ме устройва.
    Все още съм отворен за предложения. Няма да поръчвам днес.
    Мерси, ще погледна и номограмата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Има ДАЙКИН по 1710 лева с монтажа - D серията.Това е цена на 20-ица.Но това МНІ - 25-ца ще ти върши работа.Защо се спря на хипер инвертора, защо не видиш SRK25ZG-S много добра машина на нормална цена - май беше 1400 лева.Има я на сайта на ЕКОМАТИК.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #28

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Ти имаш пари и за DAIKIN FTXG25 с монтажа. Даже ще ти излезе по-евтино. Е зависи от кой го купуваш. Иначе в никакъв случай не слагай 35-ца на твоето помещение. През повечето време ще работи като конвенционален климатик, а и COP-a e по-малък.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #29

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Деян аз нищо не казвам просто видях онзи сайт, а иначе ако е за предложения веднага ти казвам моето
    http://www.bulaircon.bg/products/product-41.html

    цената не знам каква е но климатика е страхотен, виждал съм го на живо.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Re: MHI SRK25ZFX-S vs Panasonic XE9EKE

    Да, това е ДАЙСЕКАЙ ІІІ новия хиперинвертор на ТОШИБА.Цената е около 1800-1900 лева без монтаж.По данни наистина е разкошна машина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS-XE12NKEW/CU-E12NKE-3 или PANASONIC CS-XE12MKEW/CU-E12MKE-3
    От Rangelov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 07-10-12, 19:11
  2. Panasonic FZ38 или предходен модел ...до Panasonic FZ10 ?
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 12-07-12, 23:41
  3. Избор между Panasonic TX-P50U30 и Panasonic TX-P42UT30E
    От eriki във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 13-02-12, 15:34
  4. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  5. Къде продават в София Panasonic HE9GKE, NE9GKE, XE9EKE ?
    От mitkodss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 29
    Последно: 20-01-09, 14:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе