Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By dindo

ME MUZ-GC35VA - outdoor, ME MSZ-FA25_35VA - indoor

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #1

    ME MUZ-GC35VA - outdoor, ME MSZ-FA25_35VA - indoor


















    kiko84 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside

    готинко, ама да ги беше щракнал на по-висока резолюция та да керизиме подробностите...

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #3

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside



  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside

    А защо се е наложило да го отваряш?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #5

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside

    Е,аз съм рязал и гайда да видя какво има вътре!Иначе,сериозно-просто да се огледа и да се симулират определени повреди за да се види как реагира машината!Тук процедираме така...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #6

    Mitsubishi Electric FA-35/25/VA-впечатления



    Делукс модела на Mitsubishi Electric през моя поглед след приблизително 2-годишни наблюдения angel

    ПРЕДИМСТВА
    Много добро изпълнение като дизайн,отлична пластмаса,компактно вътрешно тяло,лесно обслужване чрез махане на щората/клапата/,отваряне на насочващите лопатки за хоризонтално позиционитане,а оттам и лесен достъп до турбината на вентилатора!Отлично изпълнение на плазмения и керамичния филтри!Отлично отопление и охлаждане при включен i-see sensor/инфрачервен термометър/,много нисък шум на ниски обороти,клапа/щора/завъртаща се на 180 градуса според предпочитанията на клиента/може спокойно да се спи и да не се усеща течение/,изключително икономичен в режим на поддържане на градусите,след постигането им
    НЕДОСТАТЪЦИ
    Малко нехарактено изглеждащо вътрешно тяло в работен режим/виж снимката/с което се свиква /,единичен изпарител на външно тяло/max 4,000 bTu/при 1,5 kW консумация!!!Много тънка ламарина на корпуса/въпреки,че ваната-основа е кадмирана/,а оттам и деформации при сглобката,висока вибрация при MAX POWER,външно захранване на климатика,което при определени условия за монтаж създава трудности,голям отвор и съответно малък на преходника за отвеждане на кондеза в режим отоление/предпоставка за натрупване на лед във ваната/,близко отстояние на кондензатора на външното тяло от дъното на ваната/при режим отопление заради свиването на метала се чува шум/,трудно диагностициране на платката/външно тяло/поради компактното изпълнение....
    Е,стига,че май минусите са повече ,а климатика си е доста скьп....
    п.с.Това са лични впечатления,които не могат да се смятат за окончателни или като реклама/антиреклама/!
    Всеки си прави изводи и избира климатик според джоба си!


    //mod edit Lupus
    Предлагам за Mitsubishi Electric да се пише в тази тема. Когато има много теми за една марка настъпва объркване.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #7

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside/Mitsubishi Electric FA-35/2


  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #8

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside/Mitsubishi Electric FA-35/2

    Моля,ако имате впечатления от тази марка-споделете

  11. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #9

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside/Mitsubishi Electric FA-35/25/

    Хм...
    Аз имам от 2 години и малко стандартния 25-ца инвертер - имам в предвид VA накрая.
    Какво да ти кажа - взех го защото не смеех да рискувам с по-евтин и си мислех, че съм взел нещо супер яко, но в последствие се оказа, че:

    Предимства:
    Много тих при ниските степени на вътр. тяло - първа и втора са доста тихи, трета се усеща, четвърта си е шумно.
    Външното е тихо - не го усещам.
    Пластмасите са хубави, т.е. на мен ми харесват, но какво пък има толкоз - пластмаса. Може би много леко пука при размразяване, но не ме дразни.
    Струва ми се икономичен - имам закачен електромер и преди около месец мисля беше на около 2600 кВ за 2 години - струва ми се поносимо.
    Лесен за поддръжка щото няма екстри...


    Недостатъци:
    Ами понякога "заспива" - вътрешното тяло си остава с ламела в средно положение, вместо да "падне", за да духа надолу (това в режим отопление). Случвало се е 3-4 пъти - с рестарт се оправя. (гледах на сайта - няма нови драйвери или пачове )
    Струва ми се, че понякога спира за размразяване без да се натрупал лед на външното тяло, което меко казано е тъпо.
    Няма никакви екстри - плазми/млазми и т.н.

    Вероятно защото стаята е над 20 кв. м. панел и не стопля много бързо - до едно време се притеснявах, после ми писна ...да се притеснявам...
    По отношение изработката ми се струва здраво изработен, но пък и нямам кой знае каква база за сравнение. А и няма как да погледна "вътре" - закачен е на блока отвън.

    Да чукна на дърво не ми е правил сериозни мизерии - надявам се щото аз го слушам и той да ме слуша!


    Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай и ще опитам да ти отговоря.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    10
    #10

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside/Mitsubishi Electric FA-35/25/

    Yas отговори на мен,Аз също съм на такъв климатик само, че 35 VA.Закупих го преди 4 дни и нищо незнам за този климатик.В момента навън е 0 градуса аз съм го пуснала на 23 градуса,но вече стана 1 час не е изключил.За колко време покачва температурата в помещението,колко ток може да изхарчи за един месец? т.е можеш да ми кажеш всичко което знаеш за тия климатици.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #11

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside/Mitsubishi Electric FA-35/2

    Моделите,които се внесоха в BG преди около 2 години бяха MUZ/MSZ A-09/12/YV-изключително качествени климатици,две клапи/щори/на вътрешното тяло,отличен компресор!После дойде серията MUZ/MSZ-GA25/35/VA-сменен дизайн на вътрешното тяло и друг компресор,след това серията MUZ/MSG-GC-25/35/VA-пак променено вътрешно тяло и още по-куц компресор-най -слабата серия до този момент,да не говорим за подовите машини/KA/,при които цената е 2 пъти по-висока от същата група на DAIKIN/дайкина има и помпа за конденз във вътрешното тяло /,от ценовата им листа изчезнаха евтините и качествни ON/OFF машини до 12000 bTu...CLIMACOM
    п.с.Инверторите MUZ/MSG-GB-50VA/както казват тук 18/ e клас B,а присъстват в схемата за енергийна ефективност
    p.s.Моите познати,които ги монтират са предупредени да махат стикера,който се намирал в инструкциите за потребителя и където тайландците са си написали,че машината е клас B/след проблеми с няколко наблюдателни клиенти/

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #12

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside/Mitsubishi Electric FA-35/25/

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    п.с.Инверторите MUZ/MSG-GB-50VA/както казват тук 18/ e клас B,а присъстват в схемата за енергийна ефективност
    p.s.Моите познати,които ги монтират са предупредени да махат стикера,който се намирал в инструкциите за потребителя и където тайландците са си написали,че машината е клас B/след проблеми с няколко наблюдателни клиенти/
    Ето го сайта на Енергийната ефективност http://reecl.org/bg/ec_pmp.php и цитат от там:
    Коефициент EEP при външна температура 35°C, и вътрешна 27°C: ЕЕР > 3
    Коефициент на трансформация COP при външна температура 6°C и вътрешна температура 20°C: СОР > 3.4

    Доколкото знам това отговаря на клас Б или по-висок, а мисля че на всички марки, по-мощните модели са с по-слаби показатели за ефективност.

    Не защитавам конкретните модели на МЕ, а просто изяснявам защо са включени в програмата. Аз имам MHI ZG-S, отново по-програмата, но и при тази серия 50-цата е клас Б.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #13

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside/Mitsubishi Electric FA-35/25/

    Цитат Първоначално публикувано от dalaveras
    Yas отговори на мен,Аз също съм на такъв климатик само, че 35 VA.Закупих го преди 4 дни и нищо незнам за този климатик.В момента навън е 0 градуса аз съм го пуснала на 23 градуса,но вече стана 1 час не е изключил.За колко време покачва температурата в помещението,колко ток може да изхарчи за един месец? т.е можеш да ми кажеш всичко което знаеш за тия климатици.
    Студено ли ти е?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    10
    #14

    Re: Mitsubishi Electric MUZ-GC 35 VA/outdoor/ inside/Mitsubishi Electric FA-35/25/

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Студено ли ти е?
    Не мие студено,даже е много топло в стаята.Аз се притеснявам,че не изключва.Духа си постоянно.Интересува ме за колко време може да покачи зададените си стойности!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с msz-gc35va
    От galin_nestorov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 6
    Последно: 25-09-14, 12:51
  2. Samsung: AQV12ABAX, indoor: E101; outdoor: OTP Error ???
    От _Technics във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 16-10-12, 16:43
  3. gc35VA - бръмчи доста :(
    От milenjs във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 9
    Последно: 26-01-11, 22:20
  4. Кой е по добрия Sharp AY/AE XP12HR или Mitsubishi MSZ/MUZ-GC35VA ?
    От valjeval във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 22-08-10, 10:01
  5. Fujitsu General ASYA12LC vs. ME MSZ-GC35VA G-Invertor
    От omax във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-08, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе