Резултати от 1 до 7 от общо 7

проблем с msz-gc35va

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    3
    #1

    проблем с msz-gc35va

    Здравейте,
    от определено време имам проблем с климатика mitsubishi msz-gc35va. На охлаждане не работи работи равномерно (духа силно после спира) така няколко пъти след което блокира и индикатора започва да мига по три пъти през интервал. На отопление не съм го пробвал но ми се струва че и там не работи равномерно. Повиках майстор от фирмата която го закупих, който каза, че проблема е във вътрешното тяло но... дотам! След като го включи от копчето на тялото (след като беше блокирал за пореден път) заработи но и преди аз така го "лекувах", правил съм му рестарт и след определено време започват проблемите отново. Така аз реално не получих ремонт и си майстора си тръгна.

    Моля да ме насочите какъв е проблема и мога ли да го ползвам (да не се повреди повече). Ще съм много благодарен!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: проблем с msz-gc35va

    Филтрите чисти ли са.

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    Този пост е редактиран от preparatos; 24-09-14 в 11:06.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Отговор: проблем с msz-gc35va

    1. Кажете от кой град сте?


    2. чистен ли е климатика? Не говоря за филтрите му-те трябва да са чистени редовно, а и не вярвам колкото и сляп и некадърен да е "майстора"(техника) който го е "преглеждал" да не види, че филтрите му са задръстени.

    3. От кога го имате този климатик?

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: проблем с msz-gc35va

    От Хасково съм.
    Ежегодно му правя профилактика а филтрите ги чистя през месец-два, защото имам малко дете. Така че тялото е много чисто между ламелите няма никакви следи от прах.
    Климатика го имам четвърта година и досега е работил безупречно (тих и икономичен).

    Вчера се свързах отново с майстора за да го попитам дали мога да го ползвам. Отговори ми, че грешката която е давал е "липса на комуникация между вътрешното и външното тяло" при което той я е изтрил. Посъветва ме да го наблюдавам и при повторна проява се налага ремонт или подмяна на някаква платка.
    Извинете ме че го описвам по този начин, но не съм никак вещ в тази област.

    Ще съм изключително благодарен на всеки който сподели своето мнение. Така бихме били полезни на всеки с подобен проблем.

    Благодаря на отзовалите се!

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Отговор: проблем с msz-gc35va

    Възможно е да се охлабила някой клема/букса на жиците правещи връзката между вътрешното и външното тяло.Ако отново даде такава грешка то според мен това е първото което трябва да се провери, преди да се "говори" са смяна на платка.

    Този пък "майстор" как точно "дистанционно" разбра че е от платката и трябва "смяна".Ами може и охлабени връзки на кабела между вътрешното и външното тяло да е.

    По клемите с времето се появяват било нагар, било окисляване и патина които влошават контакта и оттам комуникацията.

    Най -добре е преди отново се случи предварително да проучите за добър специалист които да повикате когато отново даде грешка и който няма да ви излъже, че да не стане така за затягането на една/и охлабена връзка/и на кабела да платите 300-700 лв за уж сменена платка...

    Че то в нашата България всякакви "хубостници" ги има ...


    Ако имате най-обща представа от електроника може да изключите от контакта климатика и да отворите панела на външното тяло където влиза кабела като леко разхлабите връзките на кабела(без да ги развивате или вадите за да не объркате след това при свързването им) , след което ги напръскате с контактен спрей, оставите да поседи 10-15 минути, почистите с чист парцал и отново да напръскате клемите и връзките където контактуват, след което да ги затегнете и да след това да избършете отгоре ако има останал/разтекъл се контактен спрей така че да не стане беля/късо от излишен останал контактен спрей.След това затворете страничната кутия.

    Ако не може да се оправите най-добре извикайте някой който да види каква грешка дава и ако е наистина грешка в комуникация вътрешно/външно да види дали е от замърсени клеми, ако не тогава да "мисли" за по-скъпите варианти.


    Ако охлабването е на връзка на вътрешното тяло, по добре извикайте някой компетентен който разбира какво прави.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    3
    #7

    Отговор: проблем с msz-gc35va

    Благодаря за мненията. От това което е постнал колегата Preparatos по-горе за грешки Mitsubishi смятате ли, че е става въпрос за същата грешка. Може ли да се провери налягането на фреона?
    Мисля, че трябва да поразпитам за друг майстор. Просто от Mitsubishi ми казаха, че тази е фирмата представител за Хасково и аз извиках техните майстори.
    Този пост е редактиран от galin_nestorov; 25-09-14 в 14:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG-12LE vs. Toshiba RAS-13SKV-E Hybrid vs. Mitsubishi MSZ-GC35VA
    От koev.vn във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 28-08-11, 22:17
  2. gc35VA - бръмчи доста :(
    От milenjs във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 9
    Последно: 26-01-11, 23:20
  3. Кой е по добрия Sharp AY/AE XP12HR или Mitsubishi MSZ/MUZ-GC35VA ?
    От valjeval във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 22-08-10, 11:01
  4. Fujitsu General ASYA12LC vs. ME MSZ-GC35VA G-Invertor
    От omax във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-08, 15:02
  5. ME MUZ-GC35VA - outdoor, ME MSZ-FA25_35VA - indoor
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 06-12-07, 23:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе