Резултати от 1 до 7 от общо 7

ME MSZ-GA25VA - странно обледеняване на външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #1

    ME MSZ-GA25VA - странно обледеняване на външното тяло

    Привет!

    Климатика е Митсубиши илектрик - стандарт инвертор MSZ GA25VA.
    Това е външното тяло:
    http://img88.imageshack.us/my.php?im...9067421xh6.jpg


    Климатика е сниман малко преди да се включи на размразяване.
    Четох във форума, че подобно обледеняване е възмножно да се получи при липса на фреон.
    Не ми стана много ясно дали само неравномерното обледеняване е достатъчно, за да се твърди че липсва фреон.
    Моля специалистите да се произнесат! Следващата седмица чакам профилактори и искам да съм наясно какви въпроси да им задавам.
    Ако е необходимо - мога да направя още "експерименти".

    Предварително Ви благодаря за мненията!

    P.S. Благодаря на Julian за съветите и за успокоителните думи!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #2

    Re: Климатик Митсубиши Илектрик - странно обледеняване на външното - нормално ли е?

    Хмм, интересна "зебра" се е получила, най често е в средата и долу, но в средата и горе е малко странно.
    Интересно ми е дали е вакумиран климатика при монтажа и дали след дефрост се изчиства напълно питата? Възможно е да има "въздушна тапа"...странна работа

  4. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #3

    Re: Климатик Митсубиши Илектрик - странно обледеняване на външното - нормално ли е?

    Климатика е монтиран преди около 2 год. и два месеца...
    Да - вакуумиран е при монтажа, но доколкото помня вакуумирането не продължи прекалено много (май около 5 или повече минути, но не повече от 10)
    След дефрост се изчиства напълно питата.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: Климатик Митсубиши Илектрик - странно обледеняване на външното - нормално ли е?

    Сега ако кажеш и че топли добре, веднага ти казвам че всичко му е наред и да не го пипаш въобще

  6. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #5

    Re: Климатик Митсубиши Илектрик - странно обледеняване на външното - нормално ли е?

    Ми...на мен все ми се струва, че не топли прекалено добре, но може и да бъркам. (нали знаете, че на някои все им е малко - май аз съм от тези)
    Преди 2-3 дена направих един "опит" и след като предоставих резултатите на Julian той каза, че е наред климатика, но аз все пак реших да питам - чакам задължителната профилактика следващата седмица.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Климатик Митсубиши Илектрик - странно обледеняване на външното - нормално ли е?

    Ами ако си в гаранция, може да направиш следния трик:
    Изпусни на предишния ден преди профилактиката малко газ и като дойдат техниците се размрънкай че не топли и замръзва, та да го заредят на везна , ....та по този начин твоите съмнения за недостиг на фреон ще изчезнат безплатно

  8.  
     
  9. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #7

    Re: Климатик Митсубиши Илектрик - странно обледеняване на външното - нормално ли е?

    Малко "хард" ми се струва тази идея...
    Нека видиме какво ще кажат и другите специалисти, а пък може и да разпечатам на А4 снимката (имам я на по-голяма резолюция) и да я предоставя на шефа на фирмата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  2. Външното тяло на FTXS 25 .
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 17:03
  3. Измиване на външното тяло!
    От krapeto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-04-12, 13:25
  4. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 17:18
  5. Нео 24-ка - външното тяло замръзва ?
    От velkov във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-11, 20:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе