Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47

Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #31

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    По принцип се препоръчва при минусови температури да се махат всякакви приспособления от отводняването на външното тяло, защото тръбичките замръзват, отворът се запушва и ледът тръгва нагоре. Някои успяват с дебела изолация на тръбите да осигурят все пак нормално оттичане на конденза.
    Сега трудно ще махнеш щуцера, той вече е станал едно с тавата и леда в нея
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #32

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Моята дренажна тръбичка не е сложена ,умишлено попитах техниците няма ли да я сложат и кажаха че не ги слагат на никои климатик по принцип ама ако настоявам ше ми я сложат .И си стои в нас обаче леда си е факт .Промяна в работата на машината няма топли си нормално разледява се от време на време ама си мисля дали не беше по добре да се пробият още 2 ,3 отвора отдолу /ама вече късно/.Но ме радва единственно мисълта че от селият блок всички климатици на северната фасада работят само моят и още едно LG на 4 етаж под мен сичко друго е буци лед или спряно нацяло .Разни Мидеи ,Хаери ,панасоници на по долните етажи е OFF ама лошо е че само аз имам клима на 8 етаж на север от целият блок и нямам база за сравнение .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #33

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Сега е момента да тествам моите FD25VA, казват, че работели без проблем при -15... Ще видим. В момента е -11 и работят без грешка...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #34

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Определено с минусувите температури се справя идеално ,Вчера беше -17 ама долу пред входа на 8 етаж поне 3 .4 градуса по ника ще е била и климата си работеше тихо и спокойно без каквито и да е следи от лед .Явно проблемите са само при валеж.Ама разбрах и една друга работа .... моята майка се притеснила че имал скреж и му лиснала една тубичка топла вода за да го размрази подобно на конвенжионалката в спалнята /няма си представа жената че това е по модерна технология/та ме навежда мисълта дали заради това не е почнал да трупа лед след като е намокрен .Сега съм забранил да го поглежда даже камо ли да бара или полива ,и при следващият снеговалеж ще видим дали пак ще трупа лед

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #35

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    При -17 няма как да замръзне дори да е евтин боклук. Иначе е известно, че този модел замръзва.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #36

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Аз не давам да се барат машините, дори и жена ми. не я пускам да ги обикаля.. И си работят...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #37

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Дори и да замръзва външното тяло... дреме ми! Вътре ми е топло!
    Засега нямам причини да се оплаквам.
    Това е казано с уважение към мненията на колегите!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #38

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Непонятно защо, но има разлика в поведението на FD25 и 35, особено по отношение на натрупване на лед. Нашият 35 не съм го виждал да трупа буци в тават, а вече е втора зима. Работи в Гоце Делчев, където става доста студено, а отделно на това къщата ни е в края на града, до гора, където и влагичката е висока.
    И при двата размера телата са еднакви, а разликата е само в софтуера и някои дреболи.
    Засега не съм среща човек с 35 да се оплаче от лед в тавата, докато за 25 има. Иначе и двата размера на FD работят безгрешка и евтино.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #39

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    nako-bako засичал ли си го горе долу колко ти харчи на месец 24/7?

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #40

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Той работи нон стоп. Засичал съм най- различни консумации по най-различни начини. На месец харчи грубо 35-40 лв. при студено време. Иначе пада /през последните ноември и декември/ на 25 лв. По -рано на негово място имаше инвертор Панасоник 12-ка и гореше по 80 и нагоре лева. Направо ужас. И махни това, а и не топлеше, едвам до 17-18 градуса достигаше при външна -10. През 40 минути дефрост по 10-12 минути правеше и вътре ставаше умирачка.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #41

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    То и аз правих размяна на "съпруги" на тези нечовешки условия на които трябваше да работи Хитачито нещо се осра и го замених с Мицубиши.За сега съм доволем но се ми се струва че една от причините да се опитва да трупа лед е неправилна нивелация на външното тяло. нека малко да омекне времето и ше искокна на вън да ми сложа нивела.След великото замръзване което се разбра че е от акъла на майка ми /поливала го с вода /съм виждал само 3 ,4 пъти питата леко заскрежена.Но ми направи впечатление че има леки наченки на заледяване в тавата само от задната страна откъм стената фактически,та си мисля дали не е полегнал назад и там да остава вода в тавата която замръзва

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #42

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Снощи при -19 и днес при -17 градуса и двете машини работят, а най-важното е, че осигуряват необходимия комфорт. Ледът в тавите не се е увеличил, височината му е 3-4мм, с площ около 60-80мм2, точно над запушения дренажен отвор и вероятно се дължи на запушените дренажни тръбички, както отбеляза колегата. За първи път виждам машините да не изключват /жалузите сочат надолу и подават топъл въздух постоянно/. Предполагам, че инверторите трябва да правят точно това. Доволен съм, а и честно казано, не очаквах да работят при тези температури.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #43

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Е, как няма да работят.
    Честито, най-после си надхвърлил минималния праг на модела - затова не спира. А представи си го винаги да работеше така - според мен е по-голям кеф, не мислиш ли? Само да намаля температурата, без да спира.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #44

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Е, как няма да работят.
    Честито, най-после си надхвърлил минималния праг на модела - затова не спира. А представи си го винаги да работеше така - според мен е по-голям кеф, не мислиш ли? Само да намаля температурата, без да спира.
    Благодаря, колега!
    Сигурно ще е кеф, но стаите са много здраво изолирани, така че на този вариант на работа ще се удоволствам още ден или два...

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #45

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Това е твърде индивидуално възприятие. Високият минимум е според мен екстра, т.е. носи и предимство, освен недостатък. Недостатъкът е ясен-може би малко се вдига сметката, но много малко. А предимството е доста осезаемо при температури около нула гр. А именно, че като духа, винаги струята е доста топла. Няма хладък повей. Когато се застане срещо климатик с нисък минимум на разстояние 3-4 метра се усеща разликата. Ако работи близо до долния праг струята е топличка само до жалузите. На разстояние от тях вече се охлажда и се получава леко неприятно течение. На мен лично не ми харесва. Това при Мицубиши и Дайкин не се получава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VABH или Toshiba RAS-10PAVP-E/RAS-10PKVP-E SuperDaiseikai5
    От Harohera13 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 22-10-12, 18:20
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  3. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки
    От Toshimoto във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 22
    Последно: 26-08-12, 13:08
  4. Mitsubishi MSZ/MUZ-FD25VA
    От shpaci във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 16-03-12, 08:22
  5. Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Toshiba Ras 10 SKVP2-EТ Super Daiseikai6
    От evgeniy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 23-01-12, 06:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе