Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #1

    Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Здравейте и за много години. Налага ми се да си закупя нов климатик .Спрял съм се конкретно на MITSUBISHI Модел: MSZ FD25 VA Стаята ми е южна, външната стена тухла и е изолирана отвътре с гипсокартон и вата алуминиева дограма ,общо взето топла стая около 15 кв.м дали щш ми свърши работа тожи дзвер

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #2

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    каква е височината на стаята

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Според мен ти е голям. Доста си изолиран и стаята е малка. Ще тръгва, спира, оттук и припуквания поради разширението и т.н. Трябва ти климатик с по-нисък минимум, но това е лично мое мнение (но пък изпитано).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #4

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Ами високо е 2,60 м Ами взимам го малко по голям защото отварям вратата на стаята и от съседната стая климатика се отоплява и коридора или общо става 2 стаи едната 16кв. другата 15 кв. и коридор 11кв. с два климатика.Единият е Хитачи 14ка като стаята кадето е хитачито е всекидневна с кухня, другият до се беше GREE 12ka И именно на неговото място ще слагам Митцубишито че по икономичен та става ми квадратура около 40кв. За сега е добре работата с горепосочените клими но сменям китаеца заради високият разход с едно икономично Мицу.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Това с отоплението на коридорите никога не съм го разбирал... Объркваш си концепцията и взимаш неподходящи климатици, за да можеш да си държиш вратите отворени... По-добре си вземи правилно оразмерени клими за стаите + климатик за коридора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #6

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Това с отоплението на коридорите никога не съм го разбирал... Объркваш си концепцията и взимаш неподходящи климатици, за да можеш да си държиш вратите отворени... По-добре си вземи правилно оразмерени клими за стаите + климатик за коридора.
    Може и да си прав..............., но комфорта да имаш една и съща температура в целия апартамент( е винаги има + - 1 градус) е много голям.......... пък и рядко се вижда климатик поставен в коридор да топли коридор.
    От този сезон съм вече оборудван с подходящите клими и вече не затварям никъде вратите и е голям кеф. А ако имаш и малко дете ...............и не на последно място и тоалетната е място където вече не тракам зъби

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #7

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Именно заради детето отварям и топля коридора .А климатик за коридора няма как да сложа под простата причина че ще ми трябват поне 10 м тръби .Икакто казах със сегашните мошности съм доволен от страна на топло но от страна на сметка за ток не и идеята ми е да я намаля като сложа по икономичен клматик.а Китаеца които ще махам ше си го преместя в хола които сега е неотопляем под простата причина че никои не влиза вътре .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #8

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Спокойно слагай MHI 20ZIX с най висок COP е и топли здраво.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #9

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Да обаче аз климатика ще го взимам по програма за енергийна ефективност и трябва модела да е одобрен от комисията по енергийна ефективност.Така реших защото връщат 20% от стойноста на стоката и от 2000лв ше ми излезе 1600 .Според мен 400лв са си 400лв

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Е? Че кой от посочените не е одобрен?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #11

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Ами фирмата изпълнител ще е Термоклима /клона в Ямбол/И там не видях да имат модела MHI 20ZIX .Жената ми показа 15на модела които са одобрени и ги имаха в наличност и няколко които в момента нямали и тови ми се стори най подходящ.А от модификациите MHI 20ZIX дори и в сайта си не предлагат май ..А може ли да ми кажете каква е разликата между ХЕВИ и ЕЛЕКТРИК при Митцубишитата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #12

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Toshimoto дано да ти ги върнат , защото аз като питах последно имаше промени и ми се стори , че е побългарено това с енергийната ефективност.
    Преди две години като взех първия климатик наистина така беше , връщаха 20%. Ако можеш пак попитай за какъв срок е заема и лихвата , мен ми се стори безмислено да вземам пак с такава програма.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #13

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Връщат, но трябва да побърза, до 20 януари е в Прокредит, а в повечето банки май са приключили

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #14

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Връщат 20 % сигурно е .един колега миналият месец си взе и той клима и му върнаха 20% .Лихвата е ненормална 13% е но аз нямам намерение да го изплащам 1 или 2 или повече години а до 2 месеца да внеса цялата сума на веднъж и да си изчистя задължението .от 2000лв + за 2 месеца лихви Обаче и не мога да чакам да себера парите след 2 месеца щото програмата приключва на 20 Януари а за новата година не се знае кога ще я пуснат и дали изобщо ще има .Пък и 400лв ше си прибера .Далаверата е такава да имаш парите в брой и да го платиш веднага след като си получих 20% Иначе ако плащаш и лихвите става много

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата

    Точно така за кредита - действай.
    Изборът ти трябва да е само между:
    1) Mitsubishi Electric FD25VA
    - недостатък е високия минимален праг -> работа в он/офф режим и възможни припуквания
    2) Mitsubishi Heavy SRK20ZIX-S
    - недостатък е, че събира лед в тавата и му замръзват отводнителните отвори. Също е склонен да работи като он/оф в малки стаи.
    3) Daikin FTXS25G или FTXS20G (ако пренебрегнеш по-ниския COP заради едноредовия топлообменник)
    - недостатък - високия минимален праг
    4) Fujitsu ASYB09LDC
    - недостатък - понякога външното тяло може да е по-шумно от на другите, но е и много по-мощен.
    5) Toshiba RAS-B10SKVP-E или Toshiba RAS-10PKVP-E.
    - този климатик мисля, че няма недостатъци

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VABH или Toshiba RAS-10PAVP-E/RAS-10PKVP-E SuperDaiseikai5
    От Harohera13 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 22-10-12, 18:20
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  3. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки
    От Toshimoto във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 22
    Последно: 26-08-12, 13:08
  4. Mitsubishi MSZ/MUZ-FD25VA
    От shpaci във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 16-03-12, 08:22
  5. Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Toshiba Ras 10 SKVP2-EТ Super Daiseikai6
    От evgeniy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 23-01-12, 06:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе