Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

MHI SRK/SRC20ZG-S или ME МSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #16

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    Мисля че графиката показва в най-горната си част как се изменя коеф. на трансформация т.е КОП-а,т.е 0,78*4,35=3,39, право да си мисля за това ми дава факта че на графиката няма KW, има само градуси и коефициенти като за 5° коеф. е единица.Следователно трябва да се разбере каква ще бъде номиналната консумирана енергия при минус 10°.Ето Табличка за други три модела,аз си купих GE25VA, точно заради запазване на КОП-а и ниската консумация. Мисля си че на 20ZG-S ще бъде следната ако консумацията падне при минус 10° на 0,78 от 620W както и КОП-а ще се получи 0,78*0,62*3,39=1,64KW, не е нормално климатик 20-ка да има повече мощност от 25-ца. На GE25VA топлоотдаването е 1,92KW а на 35-цата е 2,4KW.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #17

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    Да точно така е,аз действително теглих чертата вертикално нагоре и въобще не съм обърнал внимание за тая подробност.Както изглежда май Daikin FTXS 25 G ще е.Имам обаче още един въпрос,дали монтажниците ще могат да го монтират със стълба на височина около 4 метра?

    avast3 е чак за 12-ка не мисля,че съм.При тях и парите стават повече и минималното топлоотдаване се покачва.И пак казвам не разчитам единствено на климатика,при продължително застудяване ще припалвам камината като съм почивка.Мисля ,че няма да са много дните когато на климатика ще му се наложи да минава с 300-400 W над номиналната и няма да е фатално.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    По принцип е хубаво телата да са на достъпно място за профилактика и обслужване. За височината на монтаж някой монтажници могат други не могат, а трети могат но не искат.

    Аз имам само един монтаж на голяма височина на климатик Mitsubishi Electric 12-ка в Созопол, на който сам качих външното тяло на височина 5.5 метра с дълга права стълба подпряна на стената и дадена от клиента, който работеше към електроразпределително дружество. На момента тогава много не мислех, а пък и нямаше други приемливи за всички варианти. Клиента имаше желание там да е, попита можете ли, казах можем, даде стълба качих го, свързахме го и всичко стана хубаво. После като слязох от стълбата и погледнах на горе ми беше трудно да повярвам, че съм успял да направя подобно нещо. Ядохме, пихме и по 15 лева отгоре ни даде за добре свършената като цяло работа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #19

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    В такъв случай мислиш ли,че разположението на вътрешното тяло при тази схема е подходящо.Дали ще се създаде добра циркулация и няма ли да се създаде температурна разлика между двете половини на стаята.Вярно,че жалузите се регулират и в хоризонтална посока ,но все пак.Все ми се струва,че предишното разположение е по-подходящо ама в краен случай май ще се прави компромис.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #20

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от azBeTaTesTeR
    avast3 е чак за 12-ка не мисля,че съм.При тях и парите стават повече и минималното топлоотдаване се покачва.И пак казвам не разчитам единствено на климатика,при продължително застудяване ще припалвам камината като съм почивка.Мисля ,че няма да са много дните когато на климатика ще му се наложи да минава с 300-400 W над номиналната и няма да е фатално.
    Ти си решаваш. Аз само ти представям още една гледна точка, за да премислиш нещата и да можеш да вземеш най-доброто решение за теб . Можеше да си направиш един експеримент, но вече май е късно. При отрицателни температури, включи една духалка 2kW. Ако успее да докара прилична температура в стаята, значи климатик 9-ка е перфектният избор за теб. Ако ли не, то или изолация или по-мощна машина. При мен експериментът не даде добри резултати. При нас ветровете се ... прескачат .

    П.П. Ако потрошиш сума пари за климатик, но той не успява да се справи адекватно, то КОП, минимум, максимум, консумация и т.н. параметри едва ли ще те интересуват.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #21

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    Много прав е avast3 за оразмеряването.
    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    П.П. Ако потрошиш сума пари за климатик, но той не успява да се справи адекватно, то КОП, минимум, максимум, консумация и т.н. параметри едва ли ще те интересуват.
    При малки помещения вътрешното тяло на климатика трябва да се монтира по начин издухваната въздушна струя да е ограничена в малка част на стаята, където присъствието на хора е най-малко. Мнозинството от стаите за живеене са малки като квадратура и не могат да се създадат температурни разлики в различните краища на помещението или те са незначително малки.

    При работещ климатик човек винаги трябва да може да се скрие от въздушната струя. Монтажа трябва да е на принципа слагаш и забравяш, тоест пускаш климатика да си върши работата и забравяш за него. Не е добре постоянно да се съобразяваш с климатика или постоянно да присъства в мислите ти с проблемите или дискомфорта, които създава.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #22

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    Моля за последен съвет.Сега докато чакам ММС да доставят FTXS 25 G взех да се зачудвам и за Fujitsu ASHB 09 LD.Примамва ме не плазмата а това,че е малко по-мощен.Та като изключим плазмата кой от двата е по-добър като изпълнение и изобщо повече си заслужава.Ако може някой който е имал досег с тях да каже по няколко думи за да мога да направя правилния избор.Предварително благодаря.

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #23

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    Е ако ми кажеш по коя логика питаш за Фуджитсу или Дайкин ...в темата за Митсубиши...може и да ти отговори някои.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #24

    Re:MHI SRK/SRC20ZG-S или евентуално ME МSZ-GE25VA

    Съжалявам ама така се разви темата,първоначално наистина беше за Митсубиши.Вместо да пускам нова тема ми се видя по-подходящо тук да си задам въпроса и да си довърша темата.Пък и в раздела за Daikin пак няма да е подходящо да намесвам и Fujitsu.Още веднъж моля за извинение и се надявам на помощта ви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От antonio66666 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 831
    Последно: 19-07-23, 07:01
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  4. MSZ-GE25VA или SRK / SRC 25 ZJX-S
    От mitkoa във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 19-10-12, 15:55
  5. как се различава MUZ-FD25 VA от MUZ-GE25VA
    От pet1r83 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 23-08-12, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе