Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

MHI SRK/SRC20ZG-S или ME МSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #1

    MHI SRK/SRC20ZG-S или ME МSZ-GE25VA

    Въпроса ми е следния,според мои изчисления за стаята която искам да отоплявам при външна температура -10 градуса са ми необходими около 2358 W за да поддържам 22 градуса в стаята.Снимката която съм прикачил е от сервизното ръководство на SRK/SRC 20 ZG-S и ако правилно разчитам графиката мощността му при -10 градуса трябва да е 2700х0.78=2106 W.Първо дали правилно съм разчел графиката и моля за помощ ако не съм.Второ тези 2106 W абсолютния максимум ли са и може ли машината да се напъне още малко с 200-300 W.И последния ми въпрос е ако този модел се окаже малък какво мислите за МSZ-GE 25 VA дали ще е достатъчен и като цяло надежден климатик.Почти не се намират мнения и дискусии за машините на Mitsubishi electric,а всичко се върти около MHI и затова съм малко резервиран към електрика.Благодаря предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Питане относно SRK/SRC 20 ZG-S или евентуално МSZ-GE 25 VA

    По мое мнение и наблюдение Mitsubishi Electric са по-добре направени климатици във всеки един аспект, но и цените им съответно са по-високи затова и много не се коментират. Тези, които могат да си позволят по-хубавите за отопление модели не пишат по форуми. По форумите обикновено пишат и търсят помощ хората имащи проблеми с климатиците си.

    Моделът 9-ка на Mitsubishi Electric който си избрал е малко олекотен, но както си забелязал е на едно ценово равнище с модела 7-ца на Mitsubishi Heavy, който в случая от гледна точка на отоплението е малко по-добър.

    Графиката показва изменението на номиналната мощност.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #3

    Re:Питане относно SRK/SRC 20 ZG-S или евентуално МSZ-GE 25 VA

    Искаш да кажеш,че правилно съм разчел графиката ,просто ми се вижда много хубаво за да е истина.Щом е номинална значи със сигурност може още малко.Да питам SRK/SRC 20 ZG-S с двуредов топлообменник ли е ?
    За Mitsubishi Electric-а то само подовите са по-скъпички и FD-то ама то си е в класа на COP 5+ и цената му си е нормална за модели в този клас.А какво точно имаш предвид под олекотен?
    Бюджета ми е до 1700 лв с монтажа.Бях се насочил към ZGX-S серията,но днес като звъннах в Кондекс ми казаха,че нямат налични климатици от тази серия и няма и да имат повече.Тошиба имат евтина серия с нисък СОР и следващата вече ми е скъпа.Фуджитсу 09LD ми идва много мощен.И така избора ми се ограничи до двете посочени Мицубишита и евентуално Daikin FTXS 25,но пък и той ще ми дойде големичък при по-топло време.Затова най-вече клоня към 20 ZG-S.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #4

    Re:Питане относно SRK/SRC 20 ZG-S или евентуално МSZ-GE 25 VA

    Цитат Първоначално публикувано от azBeTaTesTeR
    .... евентуално Daikin FTXS 25,но пък и той ще ми дойде големичък при по-топло време.
    Дайкин има и FTXS 20 :-)

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Питане относно SRK/SRC 20 ZG-S или евентуално МSZ-GE 25 VA

    Mitsubishi Heavy ZGX-S серията по-бива от ZG-S, ако трябва изчакай да получат.

    За какво помещение е климатика и колко вата на кубик идва номиналната мощност?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #6

    Re:Питане относно SRK/SRC 20 ZG-S или евентуално МSZ-GE 25 VA

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    Дайкин има и FTXS 20 :-)
    Да ама прочетох,че бил с едноредов топлообменник и се отказах от него.

    valen1 няма да получават повече ZGX-S серията.Те са ги били пуснали на промоция до изчерпване на наличностите,ето виж тук http://www.condex.bg/uf/product_file...25.05.2010.pdf и аз като се обадих ми казаха ,че няма нито 20 ZGX-S нито 25 ZGX-S и няма да получават щото били стар модел вече.
    Прикачам схема на помещението,като то е от етаж от къща.Стените са правени с решетъчни тухли,четворки както им казват.Височината е 2.6 м.Лошото е,че има доста топлозагуби,съседните помещения няма да се отопляват,под мен също не се отоплява,над стаята е таван където направо се виждат керемидите и температурата е като външната.Е на плочата която ми се пада таван от другата страна има правена някаква изолация с около 7 см перлит с цимент,не съм сигурен какво още е слагано,но със сигурност има перлит.Тук трябва да кажа,че разчитам на климатика за отопление до към -10 градуса,при по продължителни застудявания и ниски температури ще паля камина с водна риза.Просто работата е такава ,че работя на 12 часови смени от 08:00 до 20:00 и обратно и като се прибера примерно в 21-22 часа няма кога да нося дърва и да чакам да се стопля с тая камина,пък и не мога да я оставя без наблюдение.Освен това има и доста топли дни през които направо си е разсипия да паля 12 kW камина за да затопля една стая с няколко градуса,а климатика тогава ще ми свърши идеална работа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #7

    Re:Питане относно SRK/SRC 20 ZG-S или евентуално МSZ-GE 25 VA

    Ама тоя двуредов топлообменник много акъли мъти!Ами ако пуснат триредови ..................малииииииии!
    Едно време самолетите са били двуплощници че и триплощници ама чудно защо сега са едноплощници.
    А отговора е че при слабите двигатели(компресори) са били необходими големи площи крила(топлообменници) .Та моя съвет е да не се зомбираш по магията двуредов топлообменник, защото е несериозна.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Питане относно SRK/SRC 20 ZG-S или евентуално МSZ-GE 25 VA

    Така като гледам стаята ти е 17 м2 с 2 външни стени, 2 прозореца, неотоплени съседни помещения и на всичкото отгоре е в къща.
    Как сметна, че FTXS25G или 9LD са ти големи? Никак не са ти големи даже.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    azBeTaTesTeR, Добре, че даде подробности за помещението, че щеше да стоиш на студено, а пък после и аз щях да съм виновен защото дадох някакво мнение. И двата модела от първият ти пост на темата са малки за това помещение.

    Мощността на Mitsubishi Heavy SRK25ZG-S е минимумът и с нея имаш 72W на m³. При -10 °С имаш следната сметка: номинална отдавана мощност на отопление 3400W * 0.75 = 2550W, която мощност не е голяма в предвид на големите топлозагуби на помещението.

    Не е хубаво да напрягаш инвертор да работи през повечето време на мощност над номиналната.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #10

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    Как сметна, че FTXS25G или 9LD са ти големи?
    Относно изчисленията,разрових в оцелелите тетрадки от училище и за щастие намерих това което ми трябваше за изчисленията.Направил съм го на документче което може да свалите от тук http://tranz.it/load.php?id=NsNLBmuUSnYGi4AG632152 надявам да се полезно на доста хора.

    Мощността от 2358 W съм я сметнал сравнително точно,като не съм взел предвид пласта стереопор под тапетите на външните стени и ламперията щото не им знам дебелината.Реших,че щом номиналната мощност на 20 ZG-S при -10 е около 2100 W няма да му е проблем да стигне до 2500-2600 W.Kaто се надявам такива студени дни да са сравнително малко.Но щом пък казвате,че ще се окаже малък по-добре да се насочвам към FTXS 25 G ,щото СОР-а на 25 ZG-S при отопление не ми харесва.Реално погледнато и Даикина ще може да падне до 320 W консумация колкото и 20 ZG-S ,така че няма да е по-малко ефективен при по-топло време.Но пък на Даикина номиналната мощност при -10 му я дават да е 2170 W ,почти колкото на 20 ZG-S.Просто и аз незнам,от две седмици си блъскам главата и не мога да реша какво да избера.Гледам да избера максимално ефективен климатик,да не е много преоразмерен и да влиза колкото се може по-малко в on-off режим при топло време.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #11

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    Ето в тази тема ( https://forum.setcombg.com/index.php...37698.160.html ) колегата deian е направил таблица, в която може да видиш какъв е спада в отдаваните мощности на няколко популярни модела, включително и Дайкина, който е на 1-во място по този показател.Също може да видиш че спада на номиналната мощност при -10 на по-добрия модел на Митсубиши (SRK25ZGX) е с цели 41%.Това ме навежда на мисълта че едва ли по-малкия и по-слаб 20 ZG-S запазва толкова много от мощността си.Също виждам че в горната графика мястото на което би трябвало коеф. да е единица не съвпада с температурите, при които се мери номинална мощност ( +7 външна и +20 вътрешна ) Опааа тук съм се объркал ,но пак нещо не ми се вярва реално да са такива цифрите

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    Имай в предвид, че тези отдавани мощности и коефициенти на промяната им са правени при идеално чисти от прах и други замърсявания топлообменници и турбина на вътрешния вентилатор. С настройка максимални обороти на вътрешния вентилатор. С времето поради замърсяването ефективността съответно мощността намалява.

    В сервизното има таблица също за корекция на мощността с коефициент отчитащ заскрежаването на външния топлообменник при ниски външни температури.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #13

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    @azBeTaTesTeR - Сега погледнах по обстойно таблицата и видях къде грешиш в сметките си.Ти гледаш вертикалната черта излизаща право нагоре от маркера за -10 градуса външна, но ако се вгледаш ще видиш че това се отнася за +10 градуса ВЪТРЕШНА температура.Ако искаш да видиш как е за +20 вътрешна трябва да гледаш наклонената линия и от мястото, в което се пресича с линията за +20 вътрешна да теглиш един вертикал.В този случай се получава 2700х0.71=1917W
    И пак бих искал да изразя учудване, как така според тази таблица излиза че ZG-S е по-добра от ZGX-S.Гледам и не вярвам на ушите си

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    Много усложнено е представена тази таблица, но pi0neer май наистина има право при начина и за разчитане.

    Предвижваме се по наклонената линия на -10°С, спираме до вътрешната температура при която искаме да проверим коефициента и тръгваме нагоре. Данните на отопление в каталозите са получени при +7°С външна температура и +20°С вътрешна температура. Виждаме как от +7°С външна температура тръгва прекъсваща линия, която стига до +20°С вътрешна температура и тръгва нагоре до коефициент единица, тоест до номиналната отдавана мощност по каталог.

    Сметката за модела SRK25ZG-S при външна температура -10°С и вътрешна +20°С става: номинална отдавана мощност 3400W * (0.71 - 0.05 коефициент заскрежаване при -10°С) = 2244W при идеално чисти топлообменници.

    Наистина по таблицата на модела SRK25ZGX-S коефициентът му при тези условия е 0.58 което сравнено с горният модел е трудно за вярване в предвид по-големите килограми на телата. Най-вероятно при горния модел коефициентът е завишен.

    Майната им на таблиците те са само ориентировъчни, затова сложете мощност отгоре, за да не студувате.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #15

    Re:Питане относно SRK/SRC20ZG-S или евентуално МSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от azBeTaTesTeR
    Относно изчисленията,разрових в оцелелите тетрадки от училище и за щастие намерих това което ми трябваше за изчисленията.Направил съм го на документче което може да свалите от тук http://tranz.it/load.php?id=NsNLBmuUSnYGi4AG632152 надявам да се полезно на доста хора.

    Мощността от 2358 W съм я сметнал сравнително точно,като не съм взел предвид пласта стереопор под тапетите на външните стени и ламперията щото не им знам дебелината.Реших,че щом номиналната мощност на 20 ZG-S при -10 е около 2100 W няма да му е проблем да стигне до 2500-2600 W.Kaто се надявам такива студени дни да са сравнително малко.Но щом пък казвате,че ще се окаже малък по-добре да се насочвам към FTXS 25 G ,щото СОР-а на 25 ZG-S при отопление не ми харесва.Реално погледнато и Даикина ще може да падне до 320 W консумация колкото и 20 ZG-S ,така че няма да е по-малко ефективен при по-топло време.Но пък на Даикина номиналната мощност при -10 му я дават да е 2170 W ,почти колкото на 20 ZG-S.Просто и аз незнам,от две седмици си блъскам главата и не мога да реша какво да избера.Гледам да избера максимално ефективен климатик,да не е много преоразмерен и да влиза колкото се може по-малко в on-off режим при топло време.
    Остави тези сметки. Няма да ти помогнат много. Относно климатиците, които си избрал мисля, че са слаби за твоето помещение. Насочи се към някоя 12-ка. 15-16 м2 в къща без изолация и топлещи съседи не е като 15-16 м2 в апартамент. Аз съм още по-зле от теб в това отношение и знам какво е. Не питай старило, питай патило . С 9-ка при -10*С ще си на ръба в условията, в които ще ползваш машината. Ако си сложиш изолация, нещата ще изглеждат по друг начин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От antonio66666 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 831
    Последно: 19-07-23, 07:01
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  4. MSZ-GE25VA или SRK / SRC 25 ZJX-S
    От mitkoa във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 19-10-12, 15:55
  5. как се различава MUZ-FD25 VA от MUZ-GE25VA
    От pet1r83 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 23-08-12, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе