Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52

климатика намирисва като спре компресора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #31

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Както се казва, проблема май ще се окаже в 'задкормилното /заддистанционното/ устройство'. Днес оставих машината с авто вентилация, да поддържа 25 гр. само в стаята където е монтиран, без да отварям към другите помещения. Резултата- Малко он, много офф режим(за цял ден е консумирал малко над 1 kwh), и най-важното без неприятна миризма, както и без да капе вън от дренажа... Пробите и наблюденията продължават...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #32

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Такааа... Тез монтажници май са си оставили ръцете. Свалих капака на канала от вътрешното до стената и гледам че пакета излизащ от тялото първо отива видимо нагоре(около 1 см), след 5 см вече тръгва надолу към дупката в стената и навън. Иначе дренажната тръба е най-отдолу в снопа. Дали тази 'гърбица' не е причина да задържа вода във ваната. Натисках с ръка колкото можах пакета надолу, да го изправя, ама дава отпор и пак се връща. Като че ли малко поддаде. Въпроса е, ако ваната вече се е заблатила, кво да правя. Има ли начин да я видя в какво състояние е, без да се разглобява.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #33

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Миризмата ти идва от ниската степен на вентилация тогава отделя повече конденз. Дръж го ауто фана.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #34

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Въпроса е, ако ваната вече се е заблатила, кво да правя. Има ли начин да я видя в какво състояние е, без да се разглобява.
    Няма как да я видиш,без да го разглобиш .

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #35

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Оставих климатика да поддържа 20 гр за 24 часа с надеждата да се промие хубаво вътре. Компресора работеше постоянно и от дренажа капеше здраво. Като вдигнах градусите и компресора изключи, след 2 мин започна да лъха доста силна кисела миризма, след десетина мин постепенно изчезна. След няколкото експеримента, които направих в опит да открия източника на миризмата, си правя следните изводи- Миризмата най-вероятно идва от питата, от изпаряващия се конденз при офф режим на компресора. Колкото по-натоварен е бил, по-ниска темп на питата, повече конденз, повече миризма. Значи за да не се появява трябва или да е постоянно в он режим или ако е он-офф да е с по-силна вентилация(не като мен постоянно на quiet). В моите стаи това лято без климатик е 26-27 гр, и ако го настроя да поддържа идеалните за мен 25 гр, той повечето време е офф, когато е он, е на минимум мощност и не изпотява много питата, не капе от дренажа, и няма неприятна миризма. Това бяха личните ми наблюдения от опитите които направих. Ако някой констатира нещо ново и различно по темата 'миризма при чисто нов климатик' нека сподели.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #36

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Да посъживя малко темата, година по-късно!
    Според мен открих това, което причиняваше тази миризма и тое единия филтър, който като се намокри замирисва ужасно! След премахването му няма и помен от неприятни кисели миризми! Трябва да добавя, че машинката от 15 дни не е спирана въобще и рано сутрин като и вдигна градусите от 22 на 26 естествено спира за около 15 минути и няма никакви проблеми! Пробвайте и споделете! Поздрави!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    15
    #37

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Цитат Първоначално публикувано от sashomasho
    Да посъживя малко темата, година по-късно!
    Според мен открих това, което причиняваше тази миризма и тое единия филтър, който като се намокри замирисва ужасно! След премахването му няма и помен от неприятни кисели миризми! Трябва да добавя, че машинката от 15 дни не е спирана въобще и рано сутрин като и вдигна градусите от 22 на 26 естествено спира за около 15 минути и няма никакви проблеми! Пробвайте и споделете! Поздрави!
    И аз ще го пробвам това с филтъра на Мицубишито:-) Само се чудя на General09ldc какво да му махна,за да спре евентуално тази миризма.Не вярвам тя да е от плазма филтъра?

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    64
    #38

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    И аз да се присъединя - климатика е на половин месец, не е скъп марков - Мидеа инвертор. Много от нещата писани в темата ги забелязах при мен. При настройка на 28 градуса от време на време компресора изключва и започва да мирише на кисело, като се включи пак миризмата спира. При настройка на по-ниски градуси почти не мирише, защото почти и не изключва. Днес го отворих, да пргледам филтрите и питата, въпреки че е на две седмици и не е работил денонощно. Всичко беше идеално чисто. Някой намери ли решение? Това, което ме съмнява мен е както сте посочили по-горе. Или някой филтър като се намокри прави тая миризма или е от самата пита като се овлажни.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #39

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Проблема с тази гадна миризма не е в питата, която в повечето случаи е като нова и почти винаги е чиста.
    Миризмата се получава от плесен и мухъл, които се образуват по турбината. И мирише толкова гадно, защото миризмата се появява след филтрите.
    Няма друго решение, освен измиване на самата турбина. В тези горещини има много влага във въздуха и ако се използва интензивно климатика на охлаждане по турбината се образува конденз от студения въздух и като полепне прах от въздуха се образуват много плесени и мухъл. Които между другото е много вредно да се вдишват.

    Който иска да му мирише на свежо и хубаво, единственото решение е измиването и то минимум по един път на месец през лятото. Лошото е, че няма как толкова често да се разглобява напълно климатика, затова аз мия турбината без да разглобявам - отдолу през отворите за въздух с една пръскалка от препарат за прозорци.

    Пълня на дъното един два пръста течен сапун, или веро и допълвам с топла вода. След това започвам да пръскам по турбината от максимално близко растояние през отворите за въздух, докато цялата турбина се покрие с обилна пяна. С другата ръка държа отдолу една тавичка, в която да се стича водата. След това изчаквам известно време за да се разкисне мухъла по турбината и пак започвам да пръскам.
    Тогава вече мухъла почва да пада на топки и люспи заедно с водата.

    Всичко това естествено се прави само при спрян и изключен климатик.

    Малко е играчка, обаче няма друг начин - на който не му харесва, или трябва да разглобава всеки месец, или да свиква с миризмата. Който е с инвертор само трябва да внимава като пръска да не си намокри мотора, за да не се развали.

    Може да видите какво излиза от турбината само след две седмици работа. И то на климатик който не се използва чак толкова много:
    [img width=800 height=600]http://prikachi.com/images/989/5109989C.jpg[/img]

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #40

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Виж какво излиза от турбината само за 4 месеца:
    https://www.youtube.com/watch?v=Q90n7t0pn1U#

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    64
    #41

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Хехе това да не е работило ма Марс бе

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    55
    #42

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Аз имах същия проблем това лято. Появи се неприятна миризма по време на работа и при вкл. на климатика.
    Функцията за самопочистване при мен работи около 10 мин. след изкл. на машината. Попитах един приятел за съвет и той ми каза, че при него митсубишито се самопочиства 2 часа след изкл.
    И аз започнах така да правя. След спиране на климатика го оставям на функция само вентилатор на най-тих режим и да се изкл. сам след 2 часа.
    И от тогава няма никакъв помен от тази миризма нито при старт, нито по време на работа .

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #43

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Некви брикети излизат!

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #44

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    При ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ цикъла на самопочистване и дезинфекция е 4 часа след като е работил 10 и повече минути на охлаждане.Никакви проблеми с миризми.ХИТАЧИ-то след спиране на охлаждане го карам на вентилация половин-един час и няма проблеми.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #45

    Re:климатика намирисва като спре компресора

    Еди,на тройката може ли да и намаляш тези 4 часа като при 100 V.,където си го настройваш ,като минимума беше мисля половин час?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 21-01-13, 20:54
  2. Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!
    От System Error във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 17
    Последно: 21-08-11, 13:33
  3. National CS-G25S - компресора спира ли като си направи температурата?
    От realprofesora във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 26-04-09, 21:10
  4. Как да се спре използването на ICQ
    От radev13 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 05-03-05, 13:25
  5. Кой може да спре братята Shumacher?
    От devildev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 26
    Последно: 11-07-01, 02:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе