Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    206
    #1

    Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    Здравейте,
    Напоследък като пусна климатика ,а и дори да не е пуснат около него се носи неприятна миризма... Лошото е,че започнах да кашлям като е пуснат,а в жегите не е приятно, а пък то след време ще го пускам и за греене и пак сигурно ще е същата работа. Филтрите ги мих 2 пъти. Климатика е Мидеа.
    Въпроса ми е каква може да е причината? Някакви гъбички или мухъл ли има и как се почистват?
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #2

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    Направи му една профилактика.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    Виж за какво става дума каква мръсотия е в климатика. А да и тези хоро на които е климатика от фотото се оплакваха от кашлица.[img width=800 height=600]http://velevfiles.hit.bg/21082010647.jpg[/img]

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #4

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    VeleV.Klima на тази снимка пак е добре.Днес правих профилактика на 2 климатика които не бяха чистени от 7 год., а в помещението се е пушило страшно много.Няма да разказвам точно на теб защото съм сигурен че може да си представиш кaртинката.Даже малко насила се едно излезе докато не им отворих климатика та чак им се завъртя.Никога не са вярвали че в климатик може да е толкова мръсно.Моя съвет към всички е ако не на 6 месеца то поне 1-път в годината профилактика!!!

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    В събота на един фризиорки салон чистих фуджитсуто а там пък и водоструйката ене се справяше защото по мизерията полепнал лак 2 часа ми отне.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #6

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    ааа, той човека да не се притеснява за миризмата при топлото, тогава всичко ще е сухо и няма да мирише на нищо

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #7

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    То може и да не мирише толкова силно,нали все пак топлообменника ще е сух на режим отопление,но мизерията си е в него.А сама няма как да излезе,без почистване с препарати.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    206
    #8

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    Препоръчайте ми фирма,която ще извърши услугата качествено и не много скъпо?

  11. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #9

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    пиши от каде си де

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    206
    #10

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    София, жк Хладилника, ще ми е нужна ф-ра за услугите принципно,но може и без ако е малка сумата. Климатиците са 4.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #11

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    System Error пиши тук после какви цени са ти предложили на лични без да споменаваш имена просто така информативно.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #12

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    bobovo >>> да не подбиваш пазара

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #13

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    bobovo >>> да не подбиваш пазара
    То пък един пазар. Българина е още много назад с провеждането на такива профилактики.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #14

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    Момчета вътрешното тяло ми е в окаено състояние - ламелите са набити с прах, ама тях айде с една пръскачка ще ги оправя, но лошото е, че виждам налепи по турбината.Климатика е още в гаранция. Искам да Ви попитам дали мога техниците да ги накарам да ми почистят и турбината?
    Знам предварително какво ще стане - ще има едни физиономии, мрънкане и отказ от страна на техниците.
    А пък аз въобще не обичам да се карам и разправям с такива индивиди. Външна фирма ми иска 40 лв. като това включва разглобяване на вътрешното тяло и почистването му.Само че нали хората са казали, че една машина като работи добре - не се пипа.Има ли някаква опасност на машината да й стане нещо след разглобяването и почистването на вътрешното тяло? Фреон има ли опасност да се изтърве?
    Машината си работи перфектно, но мирише много гадно и е напластена с прах по ламелите и по турбинката.
    Ще разберат ли от фирмата, че машината е разглобявана, ако прибегна до външна фирма?
    последния път дойдоха с едно спрейче, пръснаха го и айде дай 30 лв.Направо си оставаха ръцете, щото после като се върнах от работа отворих капака на вътрешното тяло и видях много останал прах от промивката.
    Няма да се научим ние българите да работим качествено и тва е, майна.
    Абе искам техник, който така да си свърши работата, че хем той да е удоволетворен от работата си, хем и аз следващия път да го викна с мерак.Толково ли е трудно бе мамка му да се работи както трябва?
    Защо българинcj го мързи толкова и като върши някаква работа си оставя ръцете?
    Какъв разтвор слагат в пръскачките за почистване на вътрешното тяло?

  18. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #15

    Re:Гадна миризма - кашлица като се пусне климатика?!

    Не се чуди, ама ги викай да ти го разглобят и очистят и ше стане като нов.Няма никаква опасност за климатика стига да си разбират от работата.Няма и фреона да се събира-няма страшно, споко в момента климатика ти е развъдник на гъбички и бактерии,които са вредни за човека и особено за малки деца.Предразполагат към развитие на астма и болести, свързани с дихателната система. Разглобяването включва почистване на топлообменика, сваляне на турбината и измиване с водоструйка, сваляне на дренажната вана и също измиване и забърсване на вътрешната кутия.След тези процедури климатика става като нов и вече няма да мирише така.
    Ако са ти го монтирали от Техномаркет или Технополис нормално е да не им се занимава, но ако ти го е сложила фирма,специалзирана в климатици, не вярвам да проявят небрежност по отношение на профилактиката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. климатика намирисва като спре компресора
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 51
    Последно: 09-08-12, 21:51
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-02-11, 11:19
  3. Disney ще пусне свой Android телефон
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 16:07
  4. Много гадна печка NEO
    От silvestarjunior във форум Черен списък
    Отговори: 4
    Последно: 07-02-10, 14:29
  5. Странна миризма от климатика
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 06-09-08, 00:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе