Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    9
    #1

    Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    Здравеѝте, налага се да се обзаведа с климатик за отопление .
    Хвалят ми Mitsubishi .
    Реших да попитам за модел за отопление .
    Искам да е с възможно по-тихо външно тяло , да отоплява добре и при наѝ-големия студ, да се размразява добре .
    Бих се радвал да ми препоръчате и магазин от които да го закупя ,знам че и монтажа е важен .
    От гр. Стара Загора съм.
    Пари, мисля че 2000 лв. трябва да стигнат .


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    Здравей. Какви са параметрите на помещението което искаш да климатизираш?

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    9
    #3

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    40 куб.м ,стаята е добре изолирана .

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    Цитат Първоначално публикувано от djoni19
    40 куб.м ,стаята е добре изолирана .
    Защо не се "засилиш" към това : това ще заспи направо за такава стая(около 17 кв.м.)

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    Поддържам предложението на justify.И 10SAVP-E става за помещението, ако иска да спести някой лев, но VІ е по-добрия избор.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    9
    #6

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    Радвам се че ми давате съвети .
    Намерих
    TOSHIBA RAS-10SAVP-E DAISEIKAI
    А Toshiba RAS-10SKVP2-E Super Daiseikai 6 в Стара Загора от къде мога да си закупя ?


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    VІ серия все още рядко се намира в България, не знам дали ще го намериш в Стара Загора.Виж ей тук - http://powerclima.com/index.php?page=details&id=186 .

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    И аз да си похваля нискотемпературното панасониче, въпреки че не е от класа на предложения daiseikai, но цената е разумна с монтаж в Стара Загора.
    http://www.climamarket.bg/?p=4158
    Поне друго ако не монтажите си ги правим ние и гарантираме за качеството.

  11. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #9

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    -Че кое и е разумното на тая цена ??? Ти явно си правиш майтап - 1750.00лв с монтажа,ама в цената не влизали материалите Как да разбирам това? Другото което е - дори и да е с ЕТРВ както пише - пак е висока цената ! Недей така!А сега имаме и TOSHIBA 137, CARRIER 35 GOLD, FUJI 12LD, ME GC35 - къде къде по свестни машини,и то за по-малко пари.Странни съвети даваш ти...много странни

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #10

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    Ати този климатик виждал ли си го или и ти си правиш майтап с мен?
    Монтажът с включени материали до 3 метра за мен е отживелица, а ти го разбирай както искаш
    Ако ми посочиш някоя фирма с ТАКАВА ценова листа монтажи
    http://www.climamarket.bg/wp-content...-Montage27.pdf
    ще се обявя за странен...

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    Колега Климамаркет честно казано тази вашата ценова листа много е претрупана и трудна за ориентация ако съм клиент няма да мога да се ориентирам в нея. И какво значи точка 11 че трябва да се заплати по 36лв на метър за тръби по 3,6 за конденз така ли е?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Колега Климамаркет честно казано тази вашата ценова листа много е претрупана и трудна за ориентация ако съм клиент няма да мога да се ориентирам в нея. И какво значи точка 11 че трябва да се заплати по 36лв на метър за тръби по 3,6 за конденз така ли е?
    Защо бре Велев???
    Според мен ценоразписа е чудесен.Според мен от това по -ясно здраве му кажи.
    С този ценоразпис за всяко нещо си има посочена цена и клиента-потребител знае какво го очаква и може да избира.За мен възможността за ИЗБОР означава, че търговеца е точен.
    Така няма да отиде фирмата на монтаж и да се окаже, че и трябва автовишка за закачане на външното тяло, пък клиента като плащал си мислел че е включено в цената и така един не чул, друг неразбрал, трети не видял...
    Според мен за 100% точност му липсва само един договор между него и клиент, в който да се посочва конкретно за всяка поръчка какъв е климатика и какво конкретно от изброените в ценоразписа действия по монтажа включва тази поръчка и естествено цената на климатик и монтаж и общата цена.

    Има случаи в които се оказва, че трябва да се пробива стена 60см изградена от едри камъни(с диаметър от 50 до 90 см).Знаеш ли как се пробива такова нещо???

    И аз съм се замислил отдавна за нещо такова, за да няма хън-мън.Пито -платено.

    Мога само да го поздравя.

    П.П. Дали цените са приемливи или не всеки преценява според възможностите си-един ще го удолветворява, друг няма да му изнася.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    Само мога да кажа че този подход отдавна го бях измислил и дори си поръчах бланки на който се изписваше какво е вложено в монтажа и се изчисляваше точно колко да се плати за тези с по къс тръбен път е по изгодно. Но уви това нещо или не го разбираха или си мислеха че искаш да ги излъжеш клиентите и го зарязах сега имам няколко кочана с бланки за монтажи излишни. Цените на материалите са от преди две години и не са актуални но такава беше таблицата.

    Ако може да ни преместите постовете в раздел монтаж.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #14

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    -Че кое и е разумното на тая цена ??? Ти явно си правиш майтап - 1750.00лв с монтажа,ама в цената не влизали материалите Как да разбирам това? Другото което е - дори и да е с ЕТРВ както пише - пак е висока цената ! Недей така!А сега имаме и TOSHIBA 137, CARRIER 35 GOLD, FUJI 12LD, ME GC35 - къде къде по свестни машини,и то за по-малко пари.Странни съвети даваш ти...много странниЦената си е доста добра и изгодна специялно за този модел на panasonic а тези модели кадето си изброил испълнени с капилярка няма как да са по добри от модел с електроно трв лично за мен това е една от наи изгодните офери като цена и качество и ако неси забелязал никои друг него внася и предлага за българия и добре че има вносители като колегата климамаркет да внасят качествени модели в българия

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #15

    Re:Избор на климатик Mitsubishi за отопление .

    Велев, аз подхванах темата монтажи не заради теб, но се налага да ти припомня няколко важни неща:
    -това, че в миналото не е имало кой да те научи да четеш повече от две изречения и най-важното да разбираш написатоно в тези две изречения не значи, че написаното е претрупано и не става за работа (а по отношение на 36 лева на л.м. искам да те попитам колко струва тръба 12 плюс поне 19 или повече с изолацията и т.н. с ДДС);
    -от друга страна съм съгласен, че ценовата листа е голяма или както казваш ти претрупана, но точно тази ценова листа представлява най-точното описание на монтажната дейност, с която се занимавам вече повече от 15 години и ако още веднъж си направиш труда да я прочетеш и разбереш ще видиш, че тя не е за изхвърляне;
    -това, че в България потребителското търсене на услугата монтаж не е на високо ниво не значи, че не бива да има такива ценови листи, защото точно те ако бъдат четени поне ако не друго ще предизвикат уважение към нашия занаят;
    Мога да пиша още много, но не изкам да "цапам" темата с такива полемики, защото ако си спомям ставаше дума за избор на климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за отопление
    От mangas82 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 95
    Последно: 13-12-14, 23:57
  2. Избор на климатик за отопление на хол+кухня ~ 55кв.
    От Светлин Стаев във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 02-10-14, 09:27
  3. избор на Климатик 30м2 за отопление
    От iavor във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-11, 09:29
  4. Избор на климатик за отопление
    От esso във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 126
    Последно: 29-04-11, 23:40
  5. Избор на климатик за отопление на две стаи
    От stenel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 17-01-10, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе