Резултати от 1 до 15 от общо 15

MHI -25ZJ-S Начин на работа!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #1

    MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Здравейте! Имам този климатик от лятото (с помощта на колегите от форума избрах точно този) и сега като настъпи зимата забелязвам разлика при работа с включена и изключена функция 3D AUTO! Като позахладня навън (около5 градуса) се държеше по описания от вас начин ON/OFF режим! Пробвах с функцията 3D AUTO и нещата изглеждаха различни. От самото начало си мислех, че тази функция е само за въздушния поток, но явно не е само това! Интересно, че днес забелязвам, че тази функция е изключена, но въпреки че навън е -5 градуса отново работи ON/OFF, а с включена абсолютно не се е изключвал! Каква ли е разликата, има ли някой представа?
    Иначе климатика е супер! При нас температурите достигнаха -17 и от вътре не можеше да се разбере, че навън е толкова студено! Струята си беше доста топла, единствено по-често спираше за дефрост!
    Поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Алгоритъма на работа на 3Д е описан на страница 30 от сервизното.Функцията е свързана с посоката на потока, но се отчита температурна разлика между зададената и тази в помещението.Понеже при тази включена функция потока на топлия въздух се разпределя по-равномерно, е възможно да не се създава топла зона около машината и затова да не работи ОН ОФ.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #3

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Разгледах алгоритъма и може би имам отговор на въпроса си! Може би заради това имах няколко случая, при които температурата в стаята е с около2 градуса по-висока от зададената, а климатика работи! Естествено като изключих 3Д АУТО след около 1 минута климатика спря за доста дълго време! Благодаря за отговора! Поздрави!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #4

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Цитат Първоначално публикувано от sashomasho
    Иначе климатика е супер! При нас температурите достигнаха -17 и от вътре не можеше да се разбере, че навън е толкова студено! Струята си беше доста топла, единствено по-често спираше за дефрост!
    Поздрави!
    Един въпрос от мен.Можеш ли да кажеш на колко време дефроства?И има ли значение навън дали е -7 -14 -17.. или няма такова.По време е.И гледам ги тия хевита какво означава микрокомпютърно обезскрежаване, самодиагностика..Някъде се казваше,че имали функция,която при сух студ не размразява на време,а може дори на дни и то ако се натрупа поне 2 3 мм скреж.Благодаря

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #5

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Потвърждавам - дърта конвенционалка на MHI на над 10 години така работи. Доколкото съм чел из форума и новите са така. Визирам ZJX-S модела.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    ZJ-S не размразява по време.В алгоритъма има зададени 5 задължителни условия за да влезе в дефрост машината.първоначално при пускане или стартиране след дефрост се отчитат 45 минути от началото на работата на компресора.Следващо условие - сезора на топлообменника следи каква е температурата му и тя трябва да е под -5 градуса за 3 и повече минути.Следващо условие-следи се разликата между отчетените температури на въздушния датчик и този на топлообменника-там има няколко подусловия.Следващо условие е работата на компресора-брои се времето на работа при определени обороти и се следят другите горепосочени условия.Дефроста свършва при температура на обменника 13 градуса или по време - 15 минути.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #7

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Цитат Първоначално публикувано от MatZo
    Един въпрос от мен.Можеш ли да кажеш на колко време дефроства?И има ли значение навън дали е -7 -14 -17.. или няма такова.По време е.И гледам ги тия хевита какво означава микрокомпютърно обезскрежаване, самодиагностика..Някъде се казваше,че имали функция,която при сух студ не размразява на време,а може дори на дни и то ако се натрупа поне 2 3 мм скреж.Благодаря
    Виждам, че са ти отговорили професионално и съответно мога само да потвърдя написаното! И все пак (без да познавам алгоритъма за размразяване) при -15, -16 градуса размразяваше на около 45 мин. за по около 10 -12 мин.! Държа да отбележа обаче, че при тези ниски температури нямаше почти никакъв лед по питата! Когато обаче навън валеше сняг, беше доста влажно (Варна рядко не е влажно) и имаше доста силен вятър, питата се обледяваше, но не притеснително и при размразяване изсъхваше напълно! Определено при по-високи температури времето за размразяване е по-малко! Иначе преди да стане толкова студено си мислех, че има сензор за скреж или нещо такова, тъй като за първи път го видях да размразява при -3 или -4 градуса и го направи при повишаване на настройката и след това почти не го забелязвах да прави размразяване ( не че му обръщам голямо внимание - нали все пак е Митсубиши! Като го купувах, това беше идеята -да не го забелязвам )
    Поздрави

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Да, в студа е размразявал на 45 минути, защото в тоя бахър са били налице всички други 4 условия и когато след един дефрост си направи 45 минути работа на компресора започва пак да дефроства.В тази насока хипотетично може да се приеме, че работи един вид "по време", затото другите 4 условия явно почти винаги са налице при тези ниски температури.Машината е много добра и по характеристики и като слушам отзивите на колегата sashomasho.Дори машината е успялавал да загрее обменника до 13 градуса преди да изтекат 15-те минути максимум.Аз одеве преди да отговоря се загледах в алгоритъма на дефроста, не бях го чел подробно, и си мисля, че е от много добре написаните.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    51
    #9

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Има и нещо друго! В редките случаи, в които съм го забелязал да има лед, обледяването в началото не е равномерно, а като на ресни като забра (питата е разделена на две сухи и две обледени черти), след което се обледява цялата! Чел съм тук, че това е признак на липса на фреон! Дали е така наистина или ...?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Не винаги.Щом ти работи добре машината, значи не и липсва кръвчица.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #11

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Здравейте отново.Ами при мен на -17 -18 -19 дори -22 дефростваше на около 2.5часа,коеот за мне е доста добре.Продължителността бе около 6 7 мин макс. при моето MHI от подписа ми.При мен съм забелязъл,че има разлика в развъртането на дефроста при различните темп.При по-топлите минусови го прави много бързо и почти безшумно.При сериозните минусови го прави сравнително бързо,но се развърта доста и се чува доста като завихряне,но нищо сериозно извън нормалното де.И интересно онази вечер беше адски мъгливо и влажно и под нулата и направи едни дефрост тогава,който от всички които съм улучил беше най-дългия може би 10 и малко повече.Не че беше много студето говорим за -2,но в страхотна мъгла и като се показах навън трудно се дишаше от влага.Едно тегаво такова.Не знам как да го обясня.А при сухия студ го прави кратко и експлозивно.Имам и някакъв джъмпър,който изобщо не съм го закачал.За някакво удължено дефростване,но мисля,че при нашите условия не се налага.Дори и да поостане ледец отдолу,щото предимно там остава,при следващ дефрост го оправя.Някак оттичащата система по-бавно се случва.Но не е изобщо проблем.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #12

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    MatZo, имаш Mitsubishi Electric или Mitsubishi Heavy Industries? В подписа ти виждам ME.
    Два отделни бранд-а са.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #13

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    така е.Сгрешил съм.ТОва ,което е от подписа е моето.Защо да са различни бранда?хеви ли са по-високия клас?

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #14

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Цитат Първоначално публикувано от MatZo
    така е.Сгрешил съм.ТОва ,което е от подписа е моето.Защо да са различни бранда?хеви ли са по-високия клас?
    Виж за повече инфо в google. И ME и MHI са мн добри!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #15

    Re:MHI -25ZJ-S Начин на работа!

    Когато на вън е мъгливо трупат повече скреж за това и по дълго дефроства за да успее да го стопи целия до суха пита.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MHI серия SRK_ZGX - начин на работа
    От deian във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 657
    Последно: 17-11-17, 14:45
  2. Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S
    От mschumacher във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 411
    Последно: 29-12-16, 15:50
  3. Има ли начин да се влиза
    От zaks във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-11, 02:39
  4. Има ли начин
    От Bvlgari във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-08, 17:43
  5. Има ли начин?
    От Hola във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 20-11-05, 05:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе