Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

ремонт вътрешен мотор на FD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #16

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    ...за Дайкин не искам да коментирам, защото времето ще покаже...


    Според мен тази марка отдавна е показала липса на проблем с моторите и лагерите,това е моят опит.Преди години с появата на UX-1 серията,проблем даваха моторчетата на подвижният панел на вътр. тяло,а те бяха марка....Mitsubishi.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #17

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    diksanal,те са си направили и на ръка няколко,ама са объркали диаметъра.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #18

    Re:ремонт вътрешен мотор на FD

    frescor, тази тема я започнах с едни простички лагери, които и пет пари не струват, за да покажа как уважавани от мен и от много съфорумци марки като МЕ си позволяват да влагат относително некачествени компоненти в производството на климатици, които претендират да са от най-високия клас към момента...

    реших да премълча за Дайкин, защото аз никога не си позволявам да се изказвам необективно и без конкретни НЕОСПОРИМИ доказателства, но това съвсем не значи, че като няма проблеми към момента няма да има утре и че след като МЕ си позволяват това, то от Дайкин ще направят изключение (за съжаление, защото много уважавам тази марка)

    ще си позволя да кажа, че Дайкин отдавна задминаха МЕ и примера с "лагерите" бледнее пред високотехнологичния модел FTXN, който се радва на неугсваща популярност сред потребителите, както и сред участниците във форума...

    и отново, за да не бъда разбран неправилно ще заявя, че се отнасям с безкрайно уважение към горепосочените марки и точно поради този факт, точно защото не съм безразличен към тях си позволявам критика, която ако бъде чута може би нещата няма да са толкова тъжни и обидни за потребителите...

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #19

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    Колега лагерите с номер 608 ли са.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #20

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    Отворих мотора и сложих лагери с гуменометална капсуловка. НО сега имам тормоз на мотора-при стартиране и при ниски обороти има един трансформаторен шум-мотора се мъчи и има специфично бучене.

    Проблема е че аз добавих още грес в лагерите+ гумените капсуловки които трият в черупките на лагера-действат като спирачка.

    Мотора го пуснах сам -закачен на платката-върти безшумно- оста също се върти съосно на мотора.
    Турбината също се върти съосно във втулката си

    Обаче като ги свържа -тоест мотора се натовари+ тия тегави лагери с повече грес и на ниски мотора започва още от стартирането си с едно като бучене-дзът, дзът и после пак така в ритъм на въртенето.
    Когато се увеличат оборотите шума изчезва.

    Мисля че този тип лагери не е за този мотор- моя е 25 вата, а на снимиките виждам по 30 вата.
    Тоест моя е доста лабав и сега ще сложа с метални капсуловки 2Z лагери без допълнителна грес.

    Поне аз мисля че сам си направих проблема с по тегавите лагери и тормоза мотора здраво.

    Интересното е че по дългата ос единият лагер се местеше и на ръка, без скоба -аксиално до определено место и после искаше изваждане със скобата.
    Това нормално ли е ???
    Аз му капнах каноколит и той стана неподвижен до зегерката си в централната черупка.
    Незнам дали това аксиално движение е нормално и необходимо да го има.
    Но мисля като ги изкарам сега тези лагери със скобата-да оставя да има това движение свободно на лагера по оста.

    От другата страна мисля има една шайба -къдраво пружинна-тя точно регулира този аксиалният луфт на оста-да е плътна. Та дали и този лагер нарочно са го оставили да се плъзга леко по оста ???
    А а го фиксирах.

    Преди смяната на лагерите имаше много тихо потропване(едва доловимо) на ниската скорост. Тефлоновата втулка е смазана и не е разбита. Турбината е перфектно измита.

    Оригиналните лагери бяха се разтекли навън в металните капачки на мотора.

    Когато изключа климатика и има още инерция -пак става безшумно до спиране на турбината.

    Сега взех лагери-NSR-ZZ.

    Дали според вас проблема е от моето престараване-освен че лагерите в момента са RS, са и С3-което е с по голяма радиална хлабина за по голямо натоварване, но и по голям шум ?
    Този пост е редактиран от kossis; 01-10-13 в 14:16.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #21

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    @kossis, извикай някой механик да разглоби и сглоби турбината наново, както трябва, за да не си отвориш още по-голяма беля.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #22

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    Те вариантите са три-

    Втулката

    Мотора-аксиално ако се мести и тропа от това че лагера по дългата ос има ход-но аз не виждам да има аксиално трептене

    Турбината да се е разбалансирала- неиният тампон да е закъсанот към мотора.

    Смених лагерите с метални капсуловки, но шума на ниски обороти си остана.

    Действително има леко радиално биене на турбината спрямо корпуса на климатика-пластмасата.

    Мисля да сменя и втулката и ако не се оправи ще се вика майстор.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #23

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    шума може да се определи конкретно откъде идва .. ако е от втулката то с доближаване на ухо категорично може да се каже ,че е тя а не мотора ( все пак между 2те има 80 см .. )

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #24

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    Като я натисна втулката с ръка и леко се намаля шума.

    Но ми се струва че проблема е в мотора-лагера бие по зегерката.

    Явно съм ускорил разбиването на оста с изваждането на лагера.

    Звъннах на майстора-ще сваля мотора и турбината-ще ги вземе да ги носи за проверкаи баланс- мисля че ротора ми е за смяна.

    Каноколита дето го бях капнал по оста се беше натрошил при повторното отваряне.

    Може ли да се балансира турбината и мотора отделно от корпуса на климатика ?

    Втулката не ми се струва че е разбита много.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #25

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    ротора на моторчето ли мислиш че е за смяна ? той е една ос с постоянен магнит ако няма видими щети по него не е за смяна .. лагера да се движи хлабаво по него е възможно и нищо не пречи,от лагер до лагер има няколко микрона разлика .. по шума можеш да се ориентираш какво точно шуми ако има някакво цъкане стържене което не е монотонен звук а е ритмично не е лагер .. сигурен ли си ,че не опира някъде турбината ,тя има ход по няколко мм наляво надясно ако не е застопорена за моторчето и трябва да я центроваш да не опира някъде в корпуса .. да има леко биене тя самата може да се каже ,че е нормално ,повечето имат леко фабрично биене рядко са перфектни

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #26

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    Значи по инерция-при спиране на климатика-шум иок !

    Шумът е отчетлив само на най-ниска скорост ! Още с включването се чува-дзът, дзът и тнт. при средна и висока скорост изчезва.

    Оста на ротора може ли да се е изкрвила при подмяна на лагерите ?

    Аз само когато вадя капака на моторчето- тогава леко чуквам с чука по нея и капачката излиза много лесно отдругата страна.


    После при подмяна на лагерите и тнт ползвам глухо ключе за набиването им и ги вадя със скоба.


    Поставям ротора на менгеме и наковалня с дупка в нея. Не виждам как съм я изкривил.


    При ваденето от корпуса на климатика също не съм напъвал.




    Гумената втулка вчера я взе майстора и щял да я рециклира-била износена.


    Ако продължи ще свалиме и останалото.


    Когато загледам мотора отгоре докато се върти -не виждам биене на оста.


    Нормално ли е лагера да се мести частично по дългата ос ? Ти имал ли си други такива ротори ?


    Ако гумената втулка отсреща е изядена-не се ли получава пак несъосие и все едно -ротора на мототр да е крив спрямо турбината-двете се въртят под лек тъп ъгъл ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #27

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    оста може да се изкриви но доста трябва да си я блъскал с чука .. съосието и да има минимално отклонение не е проблем ,мотора е в гумено легло ,втулката и тя .. виж ако е износена може да ромоли и то точно на ниски обороти се получава ..

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #28

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    И аз и майстора гледахме мотора-не мърда в гумените тампони.

    С чука само съм удрял по глухото ключе за да набия лагера-но леко и ритмично-ротора стоеше на отворено менгеме и аз отгоре поставям лагера и дорника и така внимателно.
    И при отварянето на капачката-пак леко чуквам централно оста и капачката излиза.

    Мотора като го гледах отгоре-оста се върти свързана към платката и не ми правеше впечатление да играе.

    Дано излезе гумената втулка.

    Турбината не я знам дали нещо не е дебалансирана. Нейния тампон е здрав според майстора.

    Единствено ми правеше впечатление че турбината леко при въртене каточели се качва нагоре на долу спрямо корпуса на климатика-в краищата си-дефакто кръглите капачета в двата и края ми се струва че леко се движат нагоре и надолу спрямо овала на пластмасата на кутията на климатика.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #29

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    пробвай с други лагери ,някакви с пластмасови капаци вземи по тихи са

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #30

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    Като го огледах и размислих-видях че проблема е радиалното подскачане на турбината-тя вероятно е разбила и оста на ротора.

    Когато съм отворил моторчето съм я доразбил.

    Турбината е била пътник-аз съм я подпомогнал да се доразбие.

    Решението е нови.

    Сега да видиме-дали Магнум ще ми продадат части или ще се наложи да мина през сервиз.

    Моя майстор се опита да ме лъже.

    Сега взех нова фтулка от ЕЛЕКТА-Центро клима-гуменият тампон е различен, но втулката вътре е същата. Моята си е разбита.

    Но ме съмнява че проблема е в това-бученето и тропането още от старта е в мотора.

    Ново иска.

    Даите акъл от къде да купя ново ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OSAKA CH-30-CN вътрешен вентилатор
    От frick във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 17-12-12, 19:55
  2. Haier HSU-12RA03/R1(B) - шумен вътрешен вентилатор
    От chriss във форум Климатици Haier
    Отговори: 19
    Последно: 04-12-07, 11:31
  3. Отговори: 2
    Последно: 11-01-06, 15:22
  4. Въпрос за вътрешен модем
    От Gaza във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-03, 23:58
  5. Вътрешен модем Acorp M-56IMT не набира пулсово!
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 07-10-02, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе