Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 37 от общо 37
Like Tree1Одобрявам

ремонт вътрешен мотор на FD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #31

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    Какво общо имат Магнум с FD серията? Вносителя на Mitsubishi Electric е Климаком. ... Освен ако нещо не съм разбрал?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #32

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    Да нямат !

    Но аз питам в тази тема-защото става въпрос и за ремонт на мотора.

    Моя климатик е МИДЕА.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #33

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    ахаа, извинявай, нещо не съм дочел като хората.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #34

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    Значи проблема го реших, но мисля че е временно !

    Техниците и монтажниците в София са трагедия- говорих с маса монтажници и установих че те могат да монтират и пускат климатици, да сменят с стари модули и подменят с нови части ако са налични.

    Проблемът- както установих - разбита ос - която при третото ми отваряне на мотора- беше разбила и новият лагер !

    Негората вътрешна черупка беше уширена.

    Моят майстор също се опита да ме излъже с моята уж рециклирана втулка- поиска ми за нея 25 лева- а тя си беше моята със смачкан тампон и износена вътре от 6 мм на 6,5 мм и най грубото с моя вазелин мръсен и стар, които аз бях мазал вътре !!!
    Изпратих го до вратата без много да се разправяме и повече не желая да го виждам !!!

    След като разбрах че живея в Държавата на чистият алъш вериш и далавера, разбрах че сам ще се оправям !

    Отидох до един магазин за климатици- Електра на Центроклима- там управителят не беше далавераджия- можеше да мисли, продаде ми за 7 лева - гуменият лагер. Втулката идеална, а гуменият тампон, не пасва на Мидеята. Втулката застана в старият тампон -перфектно.
    Управителят ме подсети че или трябва оста да се завари към лагера, или да се начука оста с пила, център и тнт

    Втулката особено не помогна, при разглобяването на мотора видях че радиалният луфт е огромен на оста при тестване. Кво нема да чука !

    Оста на тоя мотор е много мека неръждавейка-лесно се деформира, но и износва- с център и пила направих редица нарези и точки-лагера се наби зверски. Сложих един стар и един нов.

    Също стегнах капачката от към дългата ос и я формовах наново с цилиндрична тежест със същият размер. Като ефект -лагера пружинираше в леглото си но нямаше нито вътрешен нито външен луфт !

    И двата лагера стояли от към турбината -имаха по една малка точка на капачката си от към зегерката !! Яко бой в зегерката е имало !


    Слагам мотора и гробна тишина ! Айде бе ! Майстори !

    Защо е станало това - турбината е разбалансирана - дали от мръсотията преди да я измия, дали от собствено стареене ???
    Та тя разбива мотора безвъзвратно с времето ! А си го отворил, а си доразбил оста ! Доста поуки си извадих от тази ситуация за почистването !

    Повече на монтажници пари за профилактика -чдец !

    Моя майстор искаше да ми вземе 45 лева за здрасти и си пробваше от друг клиент платката на Мидея, да и пробвал на моята тръбният датчик и аз да го меря, защото хал хабер си няма от електрониката ! Разнася платки и тампони на клиентите по други клиенти и ги пробва и ако установи къде е проблема ок, ако не -той си им взема по 45 лева за здрасти, е при мене удари на желязо !

    Значи аз да му върша работата и да меря и разглобявам и тестваме на моя климатик части, а тоя оли да взема пари от мене -хехе !!!??? За монтаж ми взе едно време 250 лева баровеца !

    Значи проблема е ясен, решението -дали може да се парне на телоподаващо лагера към оста ??? Незнам лагера дали ще понесе това ??? За сега тествам и е добре , но е временно !!!

    Нека някой които не е само монтажник, и тнт да каже от къде може да се купи части на нормални цени ??? Това е най добрият вариант ! Нова турбина и мотор+ втилка !

    Тия от Магнум като че ли Совалки продават !

    Ще ме накарат да помоля майстора ми на село - да поръча частите и да ги взема на нормални цени ! Той профилактики не прави и не е мошеник ! Каза че двете части са около 150 лева реално като нови !

    Няма такава Държава !!!
    Този пост е редактиран от kossis; 06-10-13 в 21:36.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #35

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    под разбита ос имаш предвид че леглото на лагера е износено ? по скоро си попаднал на лагери с мааалко по голям вътрешен диаметър според мене и за това не влизат плътно а се движат на ръка ..

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #36

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    Човек- SNR са качествени лагери ! Няма по широки и тесни ! Проблема е ясен !

    Мека е оста и износва и лагера като се износи тя -турбината е виновника !!! Нормално твърда пила я прерязва като медна тръбичка ! Лагера е доста по твърд-не се реже ! Но се шлайфа !

    Преди да набия 2 път лагера - от другата беше добре и оста не се беше разтропала толкова, но 3 път беше трагедия !

    След начукването лагера от другата страна застана мирен, но този дето се беше уширил не ставаше за никоя страна вече ! Като нови и двата лагера се набиваха на отсрещната страна супер !


    Части Нови ?????? И да го говориме -това е истината ! И не на цени като за совалка , с чакане 5 месеца !

    ОСТА НА РОТОРА !!! Също е важен и луфта на външната черупка към капачката - нали има шайба пружина ! Е да де ама като е голям луфта и става яко пружиниране и чукане !


    Факта че по дългата разбита ос- лагера първо се набива, после върви хлабав, после пак набива и накрая е лабав, какво казва ?

    Лагери с променлива ос няма нали ? Трябва да е терминатора втора серия !
    Този пост е редактиран от kossis; 07-10-13 в 09:01.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #37

    Отговор: ремонт вътрешен мотор на FD

    Купих си един мотор от Роял електрикс за резерва - за Беко го дават. Същият номер и всичко. Утре ще посетя и тия Търтеи от Магнум !

    Защо новият мотор като го закача на платката, но без турбина се върти с еднаква скорост ???


    Моя като го пусках така и се засилваше и намаляше и така пулсираше, а тоя пък се върти постоянно монотонно ???


    Да не следи тока на консумацията ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. OSAKA CH-30-CN вътрешен вентилатор
    От frick във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 17-12-12, 18:55
  2. Haier HSU-12RA03/R1(B) - шумен вътрешен вентилатор
    От chriss във форум Климатици Haier
    Отговори: 19
    Последно: 04-12-07, 10:31
  3. Отговори: 2
    Последно: 11-01-06, 14:22
  4. Въпрос за вътрешен модем
    От Gaza във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-03, 22:58
  5. Вътрешен модем Acorp M-56IMT не набира пулсово!
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 07-10-02, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе