Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 81
Like Tree40Одобрявам

Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #1

    Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Колеги интересуваме нормална ли е консумацията на ел. енергия на климатика ми. Както повечето знаят имах Панасоник от който не бях доволен и го смених за това Мицубиши, от което съм страшно доволен като цяло. Меря консумацията на ток с уред за измерване за определен период. В случая меря консумация за 48 часа - 16 Кw при зададени 22-23 гр. и външна температура варираща от 8-10 дневна и 2-4 нощна . Помещението ми е 10 кв.м и отворена врата към коридор около 8 кв.м (уточнявам че коридора не е студено помещение-отоплява се от всички стаи с отворени врати) . Стаята е изолирана със стреропор и дограма.
    Та ме интересува как мислите се държи климатика относно разход на ел. енергия. Добре съм запознат че това е ниския клас и немога да очаквам чудеса. Реално излиза 8-9 Кw на денонощие което е около 1.30 лв. Немога да преценя как ще се промени консумацията когато навън стане -12 - -15 гр. Ако може някои да ми разясни как стоят нещата и мнения моля

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Ако, този разход е при темперирано помещение и добре изолирана малка стая е много. При всички положения ще се качи разхода, но с колко никои не може да каже.
    В момента работи ли он/оф?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #3

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Да работи . Това означава да спира и да почва пак да духа после нали. Ако е това го прави и то често бих казал. Следя му временната консумация и обикновено е 360 Kwh .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Точно. Не знам колко му е минимума, но явно влиза в преразход машината с постоянен он/оф. Включва компресорът, развърта някъде до номинал, смъква малко и изключва. т.е. не може да слезе до минимум и да си работи около него постоянно. Като застудее ще почне да работи по-коректно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #5

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    А можеш ли да ми разясниш как се променя капацитета на машината спрямо външната температура.Примерно когато стане -10 как ще работи и какъв процент загуби ще има. Защото въобще не ми е ясно. Ето това са му параметрите Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S/SRC25ZJP-S
    toto_toto одобрява това.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Консумацията на климатика е нормална, въпросът е нормални ли са ти топлозагубите? Това
    Стаята е изолирана със стреропор и дограма.
    нищо не означава.

    Климатиците които консумират по 40-60 стотинки на 24 часа при зададена температура 23 градуса са с цени от 2500лв нагоре нови: Климатик TOSHIBA Хиперинвертор Япония RAS-221JDR NEW SUPER DAISEKAI 12 .

    Откъде разбра че е консумирал 9кв на 24 часа?С какъв уред-както си посочил?

    Да знаеш, че за тези пари този климатик е един от малкото топлещи и безшумни.Другите са или веялници или бръмчалници...
    Този пост е редактиран от justify; 21-11-13 в 23:01.

  8.  
     
  9. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #7

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    [QUOTE=danchoman;652511]Да работи . Това означава да спира и да почва пак да духа после нали. Ако е това го прави и то често бих казал. Следя му временната консумация и обикновено е 360 Kwh .

    Ти да не си стар ерген?
    Какво толкова следиш този климатик, нали си доволен. Какво ще направиш ако някой от специалистите тук ти пише, че тази консумация е много?
    Сега се сещам как пред около един месец някакъв кифлар от електроразпределително дружество даваше съвети за икономия на ел. енергия с поддържането на по-ниска температура в обитаваните помещения.
    Гледай си кефа и те така.
    mirandi одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    А можеш ли да ми разясниш как се променя капацитета на машината спрямо външната температура.Примерно когато стане -10 как ще работи и какъв процент загуби ще има. Защото въобще не ми е ясно. Ето това са му параметрите Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S/SRC25ZJP-S
    Пак ти казвам, че няма как да се знае как точно ще работи, при -10. Зависи от много неща. За ориентир, относно спад на мощност и разход, може да видиш в серизното на модела. Пиши в нета MHI 25ZJP-S service manual и гледай табличките.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #9

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Не съм ерген братко. Просто искам да съм информиран . Тая Тошиба наистина си я биваше .
    Добре благодаря на всички отзова ли се. Климатика наистина се държи много добре

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #10

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Аз ти казах и преди, че имаш голям разход. Та ти се хвалеше преди 2 седмици, че ти харчи 8kwh когато на вън температурите достигаха 18-20 градуса през деня. Зимата ще скочи на 15kwh за денонощие. Трябва да наблегнеш на изолацията.
    mirandi одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #11

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Е , чак 15 - не мисля .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #12

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    няма значение какво мислиш. Пиши как е разхода след един месец (ако стане студено).
    mirandi одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Това твое помещение е някакъв уникат.Проверил ли си за духове, май трябва един екзорсистки сеанс да удариш.Това в кръга на шегата.25-ицата е добра машина - при -10 вън и 20 вътре запазва над 70% отоплителна мощност.По сервизно данните за номинала са следните: при температури +5, 0, -5, -10 и -15 и вътрешна 20, отдава съответно 3,17, 2,45, 2,33, 2,16 и 1,88 кв.Това на максимален вентилатор.При поддържана вътре 24 градуса, разликите в топлоотдаването са микроскопични - няколко стотни до 1 десета от КВ в сравнение с 20 градуса.Честно казано, не мога да си представя, че при +5 градуса средно имаш такива загуби.Не е кой знае колко висока консумацията, но ми се струва доста.Сервизното го имам, но е на ПДФ и май тук няма как да го кача.
    mirandi одобрява това.

  17. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #14

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    Не съм ерген братко. Просто искам да съм информиран . Тая Тошиба наистина си я биваше .
    Добре благодаря на всички отзова ли се. Климатика наистина се държи много добре
    Добре. Ще следя темата с интерес, най-малкото защото и аз ползвам такъв, но при други условия.Използвайки темата и наличието при теб на уред за мерене на консумацията, и не на последно място първоначалния ти ентусиазъм, бих искал да направиш замерване на консумацията за 24 часа, един път при постоянно вкл. климатик, а следващия път при спиране през нощта. Чел съм постове тук, че няма разлика в консумацията, но при други климатици. Ако си навит го направи, но при горе долу еднаква външна температура.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #15

    Отговор: Консумация на Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S

    Това със спирането може само за преходните сезони , иначе няма да темперира хубаво помещение и няма да е много комфортно ( вероятно и животът ще му се скъси ) .... Провери от къде идват тези огромни топлозагуби ( прозорец които да не уплатнява добре , може да помислиш за изолация на таван ) При повечето климатици при работа он/офф има преразход , но на мхи-то му е зададено да има макс 4 он оф на час софтуерно . При тръгване стига до номинал и после бавно пада до към 300 и нещо вата и след това изключва ( поне такова наблюдение имам над 3 бр ZJ-S ) . При отворената врата към коридора и насочени клапи натам топля въздух отива в коридора в твоя случаи ( стаята е малка ) , там температурата става примерно 25 градуса а в малката стая си остава 22 примерно . Клапите на климатика ги сложи плътно надолу и пробваи пак как ще е .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S или Toshiba RAS13SKV-E3
    От danchoman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 35
    Последно: 13-11-13, 20:10
  3. Toshiba RAS13SKV-E3 или Mitsubishi HeavySRK25ZJP-S
    От danchoman във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 01-11-13, 07:17
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе