Резултати от 1 до 6 от общо 6

Mitsubishi Heavy SRK/SRC 50ZJX-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #1

    Mitsubishi Heavy SRK/SRC 50ZJX-S

    Здравейте и за много години)),
    някой може ли да сподели впечатления, мнения за тази машина Mitsubishi Heavy SRK/SRC 50ZJX-S със scroll компресор. Изглежда доста добра машина и провокира любопиството ми и все се каня да ви питам какво мислите за нея.
    Забелязах, че в каталозите за техническите и характеристики има разлика в данните за в режим отопление. Веднъж дават
    1) 0.70-6.00-8.80(0.2-1.35-2.26)kW COP:4.44, което присъства за моделите 50 ZIX-S и за 50 ZJX-S
    2) 0.60-6.00-7.70(0.2-1.36-2.34)кW COP:4.41, което присъства основно за модела 50 ZJX-S
    та в момента кое се продава и кои параметри са коректните, защото уж компресорите са еднакви, а по-новия модел е по зле..)))

    Някой знае ли как ще се държи тази машина ако работи около минимума си на топлоотдаване 0.60-0.70кW/h както и при t>7*(за в преходните сезони) ... да ли ще бъде с добър COP>5.5 след като 20 ZJX-S с роторния копресор го постига в този диапазон от мощност или scroll-а ще е пречка.

    И още една питанка..) дали scroll-a е предимства в студеното и доколко тази машина си запазва COP-а при минусови t, че не намерих за нея тестове.

    За ориентир ще топля помещение Г образно(хол 20кв.м+дневна 10кв.м. разделени с голям портал затваряем); общо 30кв.м; ~90куб; 13кв.м. прозорци PVC с К стъкло двоен пакет (по въшната част на Г-то); ет.2(под и над мен се обитава); таван с 3см XPS изолация; стени: едната част на Г е Юг, другата Изток и двете са с външна 5см EPS и вътрешна 3см XPS изолация; едната стена към стълбище с 3см XPS изолация и последната стена към отопляема стая и към антре с коридор и баня, които ще се топлят от хола и другата отопляема стая; t ще е около 21*-22*; местопложение Габрово;

    В момента засичам каква ориентировъчна мощност ще ми е нужна за затоплянето на тази кубатура особено като се позастуди за да преценя да ли Toshibata Daiseikai 13 VI щe се чуства комфортно в това помещение или да не мисля за нея изобщо.))) Дано до пролетта Mitsubishi Heavy пуснат нови модели с истинска плазма и йонизатор. Ситуацията ми е близка до тази на Mega, който е със сходни като мен площи, но при мен е по-утежнена с тези прозорци и по-високи стени и за това ми влезе в главата и тази 50ZJX-S след добрите отзиви за 35ZIX-S. Ta въпроса e да ли с 50ZJX-S няма да е по-комфортно и по-енергоспестяващо спрямо 13 Daiseikai VI като ще работи по-малко натоварен.

    Ако някой има впечатления от тази машина нека споделя, ще е предполагам интересно и на други.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #2

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC 50ZJX-S

    Това би трябвало да е вярно condex.bg - Продукти - детайл .

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    2
    #3

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC 50ZJX-S

    Здравейте,
    За да не отнарям друга тема искам да попитам за - Mitsubishi Heavy SRK/SRC 35ZJX-S

    Искам да отоплявам и охлаждам 30 квадрата хол, тухла без изолация, височина на етажа 2.80, с 4 прозореца по 2м2 и две външни ъглови стени. Попринцип този климатик , 12-ка и ме притеснява ще смогва ли, да не върти основно на максимум консумацията и да не смогва да топли и охлажда.

    За колко площ и кубатура го дават, тъй като намирам различни данни

    Поздрави

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC 50ZJX-S

    Намираш различни данни, защото това се преценява с оглед на място и беседа с клиента относно неговите очаквания. Няма еднакви 30 квадрата помещение, за едно стига, за друго не. Ако питаш принципно дали ще стигне, отговора е ДА!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #5

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC 50ZJX-S

    Здравейте, да ли някой вече има мнение, впечатление или информация за Mitsubishi Heavy SRK/SRC 50ZJX-S как е.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #6

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK/SRC 50ZJX-S

    То едва ли ще си го купи някои на тази цена ... за същите пари има TOSHIBA RAS-402NDR1 и куп други японски класни машини ... Никрията за нашия пазар не му отстъпва и струва с хилядарка по малко .

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе