Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45
Like Tree8Одобрявам

Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #16

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Няма да стане за Русе базовия модел. Не е подходяща, освен ако няма да я ползваш само за охлажадне.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #17

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Иванов Виж публикацията
    Ще дадете ли малко впечатления за работата на машината от темата. Предстои ми покупка на климатик и се лутам между различните модели, но тази за сега най-много ми допада в ценовия ми диапазон(до 1400 лв с монтаж).
    Напиши за какво помещение става въпрос и м/у кои модели се луташ.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    34
    #18

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013


    Позагледах и тези два климатика: FUJITSU ASYG 09 LMCA / AOYG 09 LMCA и Панасоник CS-RE9QKE. Помещението в което ще се монтира е кухня. Апартамента е с изложение север-запад, като стената на кухнята е северна, а на другите две стаи е запад. Апартамента се намира в тухлена сграда на 9 етаж от 10.Височината на таваните е 2,70м. Дограмата на стайте е пвц, двоен стъклопакет, на малката тераса винкел, на голямата алуминиева плъзгаща. Под мен апартамента е неотопляем, а над мен топлят само стаята над хола. В хола е сложен панасоника от подписа, а спалнята митсубишито. Тези два климатика се справят с отоплението на целия апартамент и при -15 градуса. Но неприятното е, че като паднат температурите под 0 градуса и по пода почва да се носи един гаден студен въздух от кухнята и коридора. Идеята е, машината която ще се монтира в кухнята да се включва при температури под 0 градуса, за да се избегне носещият се студен въздух по пода, и лятото при по-голяма жега. Желателно е при затворени врати на двете стай да може самостоятелно да топли кухнята и коридора. Също така ми се иска да е по-икономична от панасоника и да има комфортното охлаждане и насочване на въздушния поток на митсубишито. Поради тези причини си бях харесал това митсубиши от темата, но след вашите мнения се отказвам от него. Не знам дали има такава машина която да се побере в бюджета ми(1400 лв с монтаж). Отворен съм за всякакви предложения и марки. Лятото поддържам 25 градуса, а зимата 22 градуса. Текущите климатици се включват през октомври/ноември на отопление и се спират чак на пролет като се стопли навън.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Иван Иванов; 15-03-16 в 23:59.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #19

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Ако сте доволен от Митцубишито, което притежавате направо си вземете още едно. Също може да погледнете

    Fujitsu General ASHG09LMC/AOHG09LMC

    Mitsubishi Heavy SRK20ZM-S/SRC20ZM-S PREMIUM

    Toshiba RAS-B10N3KV2-E1/RAS-10N3AV2-E1 SUZUMI 2015

    Sharp AY-XP09GHR/AE-X09GHR

    Аз лично бих предпочел един от последните 3, като Шарпа е най-скъпата машина около 1400лв с монтажа и е най-високия клас климатик от изброените.
    Този пост е редактиран от kokovox; 16-03-16 в 01:45.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    34
    #20

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Доволен съм от Митсубишито, но е доста скъп все още и за сега не мога да отделя пак такава сума за климатик. Заинтригуваха ме Мистубишито и Шарпа от предложенията Ви. Ще ги разгледам. Знаете ли, дали от някои от двата модела работи в режим на охлаждане като моето Митсубиши, в смисъл издухваният въздух да не е толкова студен.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #21

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Иванов Виж публикацията
    ... в смисъл издухваният въздух да не е толкова студен.
    Пускайте режим "обезвляжняване", по-мек е.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #22

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Да ама не можеш да си настройваш градусите при него,и охлаждането става трудно.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #23

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Да ама не можеш да си настройваш градусите при него,и охлаждането става трудно.
    Зависи от машината, при високия клас на MHI си настройваш градусите без проблеми. Мисля, че и при средния им клас можешеше.

    ... съжалявам, сега виждам, че се говори за ME.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    34
    #24

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Извинявам се, но във вашите постове не видях отговор на въпроса ми. Може би не го зададох правилно. При моите две машини например Панасоника охлажда с доста по-студена струя от Митсубишито. На Митсубишито струята е някак не толкова студена и лично на мен това много ми харесва. Та въпроса ми беше някоя от тези две машини - Mitsubishi Heavy SRK20ZM-S/SRC20ZM-S PREMIUM и Sharp AY-XP09GHR/AE-X09GHR - в режим на охлаждане наподобява ли тази не толкова студена въздушна струя.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #25

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Здравейте, това за което пита колегата и аз искам да разбера. Дали има осезаема разлика на струята на духане при тези климатици. В къщи имам Mitsubishi и Fujitsu, но досега не съм разбрала за разлики в струята им.
    Този пост е редактиран от petqkslav; 06-04-16 в 10:00.

  13. Junior Member Аватара на Zerotolerance
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #26

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Здравейте , днес си поръчах Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE монтажа ще е в събота . Незнам дали е тук мястото но искам да попитам за какво да внимавам когато ми монтират вътрешното и външното тяло , благодаря ви предварително .

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #27

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Иванов, за мицубиши хеви не мога да дам мнение доколко студена му е струята, но за Sharp GHR мога да кажа, че духа приятно хладно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    13
    #28

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Преди 4 дена се сдибих с две Мицубишита MSZ-SF25VE и MSZ-SF35VE.Впечатленията до момента-тих (външ. и вътр.тяло) и охлаждащ (с отворени врати на целия апартамент).За по-важния въпрос - отоплението , ще пиша впечатления като му дойде времето...
    pulsedriverbg и emil vasilev харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #29

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013

    Привет. Днес ми монтираха нов климатик Мицубиши с външно тяло MUZ-SF35VE и вътрешно MSZ-SF35VE3, вместо MSZ-SF35VE. Не знам дали са объркали кашоните на вътрешните тела или е възможна и тази комбинация.Някой знае ли каква е разликата между вътрешните тела MSZ-SF35VE и MSZ-SF35VE3? Ще има ли проблем с тази конфигурация?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    13
    #30
    Цитат Първоначално публикувано от bazi Виж публикацията
    Преди 4 дена се сдибих с две Мицубишита MSZ-SF25VE и MSZ-SF35VE.Впечатленията до момента-тих (външ. и вътр.тяло) и охлаждащ (с отворени врати на целия апартамент).За по-важния въпрос - отоплението , ще пиша впечатления като му дойде времето...
    Бях обещал впечатления за отоплението на Мицубишитата.Определено съм доволен,тихо външно тяло,без виене,бучене и тракане.Вътре и двата се представят доста добре,навсякъде е равномерно топло и приятно.За разхода на енергия не знам точни цифри,но сметката за ток не е лоша,очаквах по-лоши цифри.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-12-16 в 21:12.
    emil vasilev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблемче с MSZ-SF25VE
    От roadster във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 42
    Последно: 28-02-20, 23:44
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  3. HITACHI RAK 35PEB ECONOMY vs. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ SF25VE за 17 кв. стая
    От bat_doncho във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-14, 16:38
  4. MSZ-SF25VE ШУМ
    От Svecanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 19-08-14, 18:09
  5. Избор между MSZ-GE25VA или MSZ-SF25VE
    От gogorog във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 21-08-13, 14:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе