Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree1Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    19
    #16

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    Установих, че шума е точно от този страничен капак, като го притисна и шума спира. Само, че съм много вързан и незнам как да го оправяИма един винт, който мисля, че държи капака, но ме е страх да го развия
    danchoman-За сега не е имало много големи студове и нямам много впечатления. Мога да кажа, че е много тихо вътрешното тяло, струята според мен е достатъчно топла. Ако искаш довечера може да кача снимки на климатика за да добиеш представа. Дизайна на мен ми харесва. За друго не се сещам, честно казаноАко имаш въпроси ме питай ще се радвам да ти отговоря

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #17

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    Цитат Първоначално публикувано от Macabre Виж публикацията
    Установих, че шума е точно от този страничен капак, като го притисна и шума спира. Само, че съм много вързан и незнам как да го оправяИма един винт, който мисля, че държи капака, но ме е страх да го развия
    danchoman-За сега не е имало много големи студове и нямам много впечатления. Мога да кажа, че е много тихо вътрешното тяло, струята според мен е достатъчно топла. Ако искаш довечера може да кача снимки на климатика за да добиеш представа. Дизайна на мен ми харесва. За друго не се сещам, честно казаноАко имаш въпроси ме питай ще се радвам да ти отговоря
    Качи снимка на капака, за да те ориентирам какво да развиваш или завиваш.
    Ако можеш качи малко клипче със шума от климатика, за да го чуя, може да е нещо друго.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    19
    #18

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    DSC_0373.jpgDSC_0372.jpgDSC_0374.jpgDSC_0376.jpg

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=3qR3vclWf24&feature=youtu.be- Това е звука. По средата на клипчето натискам капака и затова звука се заглушава.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #19

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    DSC_0374.jpg
    С червен кръг съм оградил мястото, където се намира винта, който държи капака на крановете на климатика. Виж дали това винтче е затегнато. Ако не е, затегни го леко, за да не превърти от много натягане. Обърни внимание на долния край на капака, там има едни зъбчета, които трябва да са влезли в прорезите за тях, посочени са с червени стрелки. можеш да провериш и винтчетата оградени с жълти кръгчета, макар, че те не би трябвало да са развивани при монтажа.
    Можеш да провериш и дали шума не идва от трасето, което евентуално опира някъде по корпуса на климатика.
    Ако можеш запиши малко клипче с шума, който се чува.
    П.П. Монтажа изглежда перфектен. :rolleyes:
    П.П.П. Извинявай, не видях, че вече има клипче.
    Звукът е наистина сякаш от капака, но не съм сигурен. Пробвай винтчето, което съм оградил с червено.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MHIEhelp; 05-11-13 в 22:38.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    19
    #20

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    Според мен винтчето е завито добре. Довечера ще погледна зъбчетата за които говориш. Ако не са на мястото си, трябва да развия оградения винт ли?Звука изчезва, когато притисна леко капака на издутото място под винта и звука става съвсем леко доловим.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    Купи една двойносамозалепваща се лента(от онези които са като от стиропор), свали капака и уплътни с лентата там където пластмасовия капак опира в климатика.След това завии отново капака на мястото му.В магазините за по 1 лев продават по две ролки в пакет и са 1 лев пакета с 2 ролки.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    52
    #22

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Купи една двойносамозалепваща се лента(от онези които са като от стиропор), свали капака и уплътни с лентата там където пластмасовия капак опира в климатика.След това завии отново капака на мястото му.В магазините за по 1 лев продават по две ролки в пакет и са 1 лев пакета с 2 ролки.
    С тел, пирон и тиксо всичко се поправя
    mirandi одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    19
    #23

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    Ако го направя това, после може ли да се маха капака, ако има нужда. И може ли да не ми признаят гаранцията в последствие, ако нещо му стане на климатика. Извинявам се, ако въпросите са елементарни

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #24

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    Тази лента винаги можеш да я махнеш или сложиш нова такава.Единствената й цел да уплътни, за да не дрънка.

    Възможно е обаче и външното тяло да е посукано при монтажа поради неправилно поставяне на стойките на които стои или поради неправилно нивелиране или захващане на болтовете за стойките-видял съм климатик на който единият "крак" е хванат за една дупка на стойката-по предна, а от другата страна същият крак е хванат с болт за друга дупка от стойката стояща по назад и от това се е получило посукване на дъното и на самият климатик.Дори ималко да е може да дрънчи от това, тъй като цялото "шаси" на климатика се посуква.

    Пробвайте първо със самозалепваща двойнолепяща лента, тъй като тя е дебела около 2 милиметра и ще уплътни хлабавините, но внимавайте да не ударите тръбите за фреона или нещо да ги усуквате, за да не стане беля.Внимателно.Ето какво представлява: 800x600_STI%207100Z.jpg

    Принципно не би трябвало да пипате климатика за да важи гаранцията, но пък тази лента винаги можете да я сложите и махнете без да си личи.Така или иначе "интервенция" по самият климатик няма да има.

    Всъщност преди да правите каквото и да е установете със сигурност от къде "идва" и кое точно причинява шума.
    Този пост е редактиран от justify; 07-11-13 в 10:35.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    19
    #25

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    justify благодаря ти за помоща. Първо мисля отново да се повъртя около климатика за да установя точно откъде е шума и ако е от капака може да пробвам твоята идеяЩе пиша пак за да кажа какво е станало

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #26

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    Аз мисля, че трябва да извикаш фирмата, която ти е монтирала климатика, за да проверят какво става. Нещо не ми харесва тоя шум.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    19
    #27

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S

    Здравейте. Вчера извиках момчетата от фирмата. Оказа се, че капака за който говорих нещо е проблеменВзеха го и ще го уплътнят и ще ми го върнатУстановихме, че шума се появява, само когато климатика работи на ниски обороти. Явно тогава има по специфични фибрации. Благодаря Ви още веднъж за помоща

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  2. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  3. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52
  4. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 20:02
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе