Резултати от 1 до 12 от общо 12

MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    3
    #1

    MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    Здравейте, колебая се между тези два климатика, разликата в цената е малка. Стаята е 28м2 със западно изложение, много добре изолирана. Прозорците са около 7-8м2, става дума за София. Кой е по-добрия вариант според вас?

    MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S

    Отдавана мощност (охлаждане) 0.50-2.50-3.00 kw
    Отдавана мощност (отопление) 0.50-3.00-5.00 kw
    Консумирана мощност (охлаждане) 0.50 kw
    Консумирана мощност (отопление) 0.59 kw
    Захранване 220V-240V – 50 Hz
    EER 5.00
    COP 5.08



    Mitsubishi Electric MSZ-GV251

    Охладителна мощност: 2.5 (0.7~3.1)kW
    Отоплителна мощност: 2.8 (0.7~4.7) kW
    COP: 5.8
    Консумация на електроенергия:
    охлаждане: 650 (150~890)W
    отопление: 570 (120~1280)W

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Re:MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    Съвета ми е, да се спреш на нещо друго....И двете машини са 9000~10000 BTU, което за 28m² може да дойде малко, въпреки изолацията която споменаваш.Ориентирай се към машина която отдава, поне 3.6 kW на отопление номинално.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #3

    Re:MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    Определено ще ти мелее 25-ца. При мен в сходно помещение 35-ца с 4.3 номинал се справя, като в студа при -18 е на ръба, но се справя. Което значи, че с по-малка в студа ще издъхнеш.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Re:MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    Много голяма квадратура са прозорците колегата Aleksandars е прав гледай по мощна машина.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    3
    #5

    Re:MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    Значи да скоча на нещо по-голямо. Спрял се бях на тези защото COP-а беше голям, при по-големите виждам, че пада. За да извади същия COP големия климатик сигурно иска и по-голямо външно тяло. Иначе стаята е с 9 метра външна стена заедно с прозорците, с топлоизолация, като на тавана има 2 см фибран. Отдолу имам съседи. Загубите са от прозорците основно. Та за по-голям как е това:
    Производство: Япония -Mitsubishi Electric
    Модел: MSZ-GV281
    Тип: Инверторен (ХИПЕР ИНВЕРТОР)
    Охладителна мощност: 2.8 (0.7~3.4)kW
    Отоплителна мощност: 3.6 (0.7~5.2) kW
    Фреон: R-410A
    Фреон: R-410A
    COP: 5.8
    Консумация на електроенергия:
    охлаждане: 700 (150~990)W
    отопление: 810 (120~1425)W
    Този COP не е ли твърде оптимистичен?

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #6

    Re:MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    Да,при тези данни коп е 4,44.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #7

    Re:MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    Погледни климатик Японски на 200 волта по мощен втора ръка. Аз от два дена съм с такъв в магазина благодарение на Aleksandars Национал 403ЕВ2 номинал 6 кв. пик 8.8 кв. КОП 4.98

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    bgt123 нищо не си написал за желаните за поддържане градуси, поради което приемам за желани градуси 24-25 зимата.Лятото няма значение, ако зимата е достатъчно силен да се справя.


    Моят безвъзмезден и безкористен съвет е да се ориентирате към климатик с максимум поне 7 киловатчаса отдавана мощност в режим отопление.Западните стаи се харектеризират с обсотятелството, че лятото след 16'00-16-30 часа слънцето започва да грее вътре, а зимат изобщо слънце няма, тъй като залязва твърде рано-16'30-17'00 часа.

    Нямам представа какви пари сте отделили за тази стая от 28м2, но 12-ки, 13-ки или 14-ки могат да се монторат за отопление са мо ако са качествени климатици каквито са тошиба 13 дайскекай 6-та серия, фуджицу Нокрия 14-ка или някое наистина качествено мицубиши хеви.

    От 50-ките имаш по-голям избор.
    Може и японче 2-ра употреба с максимал 7 кв или повече в режим отопление.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    3
    #9

    Re:MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    Justify слънцето си го уцелил на 100%. Идеята ми беше първоначално за лятото, обаче това парно постоянно поскъпва та реших да взема инверторен. Изискванията ми са да има филтри за да няма миризми, COP-а да е висок, пък евентуално за по-студените дни мога да пускам и парното. Докато ровех на една фирма в сайта изскочи и LG. Не знаех, че правят такива климатици.
    http://www.technomarket.bg/products/...-nm0-h12mw-um0
    Доколкото разбрах от една тема, още е нов модел и няма отзиви. Хареса ми че има всевъзможни филтри, едрия разбрах че се мие, за другите не разбрах постоянни ли са или трябва да се сменят като консуматив, по-специално за тройния, другите едва ли. Темата е от Февруари, дали има хора във форума с такива? Не, че 3 месеца са нещо ама все пак.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Re:MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    ... Aко искаш най-доброто и парите не са проблем, гледай Toshiba Daiseikai 5 или 6. От там има други модели клас хиперинвертор.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    Аз съм със западен хол, който леко "гледа" на север.

    За моят/твоят хол по-слаба 12/13-ка от тошиба дайсекай 6 със 4.2 номинал в отопление и максимално топлотдаване от 7.7кв не бих сложил.
    Аз нямам тошиба, но от отзивите на колегите във форума разбирам, че доста рядко прави дефрост и то само когато е нужен.Такъв климатик ти е необходим.
    Петата серия на дайскей е с по -фешън дизайн, но все пак за мен 6-тата серия е по-доброто защото предлага най-важното - повече топлина зимата.Вервай ми за топлината е особено важна зимата...

    Това LG e по-слабо като възможности в режим отопление в сравнение с тошиба 6 дайсекай, с по-леко външно тяло е и според мен тошибата ще е по-икономична зимата, защото "ударното" затопляне с мощността от 7.7 кв гарантира тези му възможности.Спомняма си само за една 12-ка с подобна мощност- на панасоник и тя струваше 2400+ лева без монтаж преди 10-на години когато парите не бяха толкова обезценени...

    Като го настроиш на 24-25 градуса, та дори и на 23 градуса и те удари топлата вълна ти става доста приятно зимата когато камък се пука.

    За тези 28 квадрата друга 12-ка или 13-ка не се сещам да може да ги стопли за тези пари които струва тошибата... а да рискуваш с недоказал се и непрезимувал у потребител климатик е доста хазартно ...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    19
    #12

    Отговор: Re:MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?

    Как да избера правилният климатик?

    Привет
    Предстои ми да слагам климатици в две стаи.Панелен апартамент.Кухня с размери- дължина 3.5 м/ширина 2.5м/височина 2.60м.
    Първи етаж над мазета.Западно изложение.Сменена дограма с PVC.двоен стъклопакет.Таванът е саниран с 2см стиропор,да не бяга топлото.Като лятно време ще е отворена вратата за да се охлаждат една или две стаи
    Поразгледах на разни места,но ...
    Fujitsu ASYG/AOYG12LMCE.....Този модел гледах,но има в блока от този тип ама за 3-4г работа се чува от 20м как вие компресора.а стане ли зима като почне да набира....все едно ще излита един звук и нещо.....Питах в магазин там пък ми казаха че бил със старият фреон,можело и вече да не се подържат.

    Другата стая спалня също с западно изложение,първи етаж.Сменена дограма,PVC двоен стъклопакет,две външни стени който са санирани с фибран 3см вътрешно и таван също саниран.
    Размери дължина 3м/ширина 4м/височина 2,60м/
    На първо време може да се сложи само в едната стая климатик,да не се товари бюджета.За кухня около 1500-1950-2000лв бюджет.
    Спалнята може би също толкова парички.Климатика в едната стая предполагам,ще охлажда другите.
    Как са нещата около различни марки на климатиците?Кои са за предпочитане и подържат по добре отопление през зимата?






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 286
    Последно: 24-02-22, 13:34
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  4. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-07, 10:52
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе