Страница 1 от 20 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 287
Like Tree126Одобрявам

Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #1

    Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Разлики,прилики, и т.н.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #2

    Re: Mitsubishi Electic vs. Mitsubishi Heavy industry

    Мисля,че заглавието на темата е доста конкретно...И все пак ще задам така въпроса:
    АКО ТРЯБВА ДА ИЗБЕРА КЛИМАТИК ОТ ГОРЕПОСОЧЕНИТЕ МАРКИ,НА КОЙ ДА СЕ СПРА КАТО ИЗБОР И ЗАЩО.КАКВА Е РАЗЛИКАТА МЕЖДУ КЛИМАТИЦИТЕ Mitsubishi ELECTRIC и Mitsubishi HEAVI INDUSTRY

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    Re: Mitsubishi Electic vs. Mitsubishi Heavy industry

    питай "чичко гугъл" - там има и котировки, има и индекси ..

    обаче,

    длъжен съм да те предупредя, че за "коректни" резултати - трябва ти поне да изпишеш имената коректно :

    Mitsubishi Electric

    добавено

    по въпроса ти :

    лично аз,
    ако съдя по абревиатурите на фирмите производители .. - явно става дума за една и съща марка - евентуалноза някой "джойнтвенчър(joint venture)" да е разликата ....

    та съветът ми е - както винаги :

    - купи си по-евтиният и с по-голяма гаранция(при еднакви технически характеристики примерно).


  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #4

    Re: Mitsubishi Electic vs. Mitsubishi Heavy industry

    Ето ТУК въпросът беше обсъден.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #5

    Re: Mitsubishi Electic vs. Mitsubishi Heavy industry

    Дай моделите на които си се спрял ? За къде ще са тия климатици ? Готов ли си да дадеш >1600лв за климатик
    Така ще направим сравнение.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi
    А ти искаш от нас да сравняваме двете компании и моделите им... ами те да не са един или два ..
    Ако е труден изборът между двете купи си Daikin

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    17
    #6

    Re:Mitsubishi Electic vs. Mitsubishi Heavy industry

    здравейте.
    какви са отзивите от MITSUBISHI MSZ-HC25 VA ,MSZ-HC35 VA,
    ЦЕНИТЕ ИМ СА ДОБРИ-ПРИ ПОКУПКА НА ДВАТА:1000+1200лв
    помещенията са ми 11 кв. и 26 кв.има тец,външна изолация,но е последен 4 ти етаж.
    ще съм благодарен на съвети и мнения.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Mitsubishi Electic vs. Mitsubishi Heavy industry

    Здравей, но в колкото и теми да питаш едно и също, ще получаваш все същия отговор. Ако искаш отговора да ти хареса, просто пренебрегваш мненията ни и ги взимаш. Но после нямаш право да се оплакваш, тъй като и вносителят е бил коректен и е написал на сайта си "Инверторните климатици от серията НС са предвидени предимно за охлаждане и отопление през преходните сезони."

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Mitsubishi Electic vs. Mitsubishi Heavy industry

    Изпрати питане на bary, той вероятно си го е купил.

    Също може да питаш и dindo, изглежда има преки наблюдения върху модела.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #9

    Re:Mitsubishi Electic vs. Mitsubishi Heavy

    Не става въпрос за изтърваната буква, а за начина на изписване на темата. Пишем на БЪЛГАРСКИ, какво значи vs. ?? Другото е марка. Аз, не знам какво означава "vs"! А за сравнение на двата "производителя" ще трябва или един с двата вида климатика, или да пишат и едните и другите... Аз мога да пиша за МЕ. Струва ми се, че при плюс 12 и при минус 5, харчи едно и също..Мога да говоря и с конкретни замервания...

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    9
    #10

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Защо Mitsubishi Heavy превъзхожда Electric по продажби и в България? Много е лесен отговора, но никой не го разяснява така както ще го направя тук. Ще ви дам три условия на които всеки може да направи коректен информиран избор. 1.Ако Вие живеете в България и то особено на места където често нощната температура през зимните месеци пада под -10 градуса. 2.Ако Вие искате да разчитате само на климатика като отопление и нямате достатъчно топлоизолационни подобрения в жилището. 3. Ако желаете да закупите климатик, който е най-предпочитаната марка в северните страни, а не в южните. Следователно, ако искате да се борите с температурния дискомфорт през който и да е от сезоните, то по-сигурния и отговорен избор е Хеви. България няма този климат - типичния средиземноморски климат на Испания и Италия. Големите обороти водят до по-големи заблуди. Тези две държави представляват двата най-големи пазара на климатична техника в Европа. Естествено е технологичните изпитания да се правят съобразявайки се с климатичнити особености на големите пазари. И тъй като температурите в субтропичния, средиземноморския климат са високи дори и през нощта в зимните месеци, технологията на Електрик е подчинена главно на летния режим на работа. И тъй като това е голям пропуск и то дългогодишен в технологично отношение се отваря голямата пазарна ниша за хиперинверторите на Heavy, които са разработени така, че да задоволят претенциите и на клиентите от северните пазари - Швеция, Норвегия, *****, Финландия, Германия, Украйна, Полша. Днес 25.07.09 ще бъде най-горещия ден за 2009. Говорим за хиперинвертори. Ако имате в едната стая Електрик или Дайкин, а в другата Хеви (с долу-горе еднаква мощност и разположение на външния агрегат изложен на директна слънчева светлина). Задайте екстремно ниска температура +18 градуса (при външна +40 градуса) Наблюдавайте работата на външното и вътрешното, шума и въздушната струя и ще се убедите, че Хеви се справя като изключителна машина и то предвид усложнените условия на работа в случая. Повторете тази операция аналогично през най-студената зимна нощ минус -17 градуса външна и настройте на +32 градуса и отново направете сравнение!

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Въобще не ми приравнявай Даикин-а към Електрика. Даикин и Хеви за на едно ниво на ефктивност при ниски температури. Не един пт съм го казвал, че Даикин и Митсубиши Хеви се справят най-добре с ниските температурни и разполагат с повече мощност всравнение с други марки, даже и от една марка който много се толелира в този форум. Давал съм и конкретни числа. Не е вярно, че изпитанията се правят за средиземноморски климат. В сервизната документация на всички марки си има данни как работя при различни температури. Цените на Митсубиши хеви на гли следя, но бяха по-високи от тези на Даикин и затова в БГ има много повече Даикини в сравнение с митсубиши хеви. Лошото е, че като си купуваш климатик ти дават само КОП-а и мощността при 7 градуса. Само в MMC давахава и данни при -10 градуса. Вярно, че ако на всички климатици ти дават такива данни ще се откаже, че се правят антиреклама.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #12

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Не, ви разбирам за какво "спорите" или си говорите... Имам МЕ(Mitsubishi Electric). Не съм видял да "харчи" повече от 120 Вт(режим на охлаждане, естествено). Варира от 10 до 100Вт. Или на другите производители, консумацията варира от 0 да 10Вт?
    Айде,бе! Не вярвам и "да го видя"..

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #13

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    Момчета,вчера брат ми си сложи Митсубиши SFX22F-H ,100 волтов,и ме помоли да потърся оригинално дистанционно,но по-важното е някакъв мануал,че имало светодиоди по него,не знае за какво се отнасят индикациите им. Може ли някой да помогне??? В гугъла не намерих нищо.Ще съм ви благодарен!!!

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    1
    #14

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    кое да избера Mitsubichi Electric MSZ-GE35VA или Mitsubichi Heavy Industries SRK-35ZG-S

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #15

    Re:Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy

    ipsilan, брат ти си е взел добра машинка, макар и модел от 1999 година. Незнам с какво дистанционно са му го продали, но ако искаш представи снимка на предния панел на климатика, за да ти кажем всеки светодиод за какво е. Също така и модела на дистанционното управление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 20 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  4. Mitsubishi Electric vs. Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 22-12-07, 10:52
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе