Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 75

MSZ-FH25VE или 35 ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #31

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Не разбрах, дали този модел размразява по часовник или алгоритъма е по-интелигентен?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #32

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Такъв е
    алгоритъма на ME. Еднакъв за всички модели. Ето ви го и
    него: Стартира при
    темп под -3 на
    външна пита, или
    около +3 на въздуха.
    Времето между
    дефростите е 40-150
    мин. Точно колко
    решава отчитайки
    продължителността
    на предходния
    дефрост. Ако е бил
    много заскрежен, и е
    бил дълъг, примерно
    около максималните
    10 мин, ще фъсти
    през 40 мин. Ако
    външното ви е чисто,
    ще се радвате на
    кратки дефрости, 2-3
    мин, през 150 мин.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    51
    #33

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Колеги, поръчах дайсекай 8-цата, понеделник ще го монтират от вимакс. До последно си се държах на FH-а, но там взеха да ми разправят как след FD серията са ги развалили и т.н. И взеха да ми хвалят едно Хеви SRK25ZJX-S, но нещо не ме грабна особено. Та квото такова надявам се да не съм сгрешил в избора си. Ще споделя отзиви като започна да го ползвам.
    Някакви съвети какво да изисквам от монтажа или нещо което трябва да ги питам..?

  5. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #34

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Честито,набутал си се .Майтапя се ,да не забравиш да пишеш как работи машината,и дали подържа точно температурата.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #35

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    машината е супер ама монтажната фирма........

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #36

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Ivostoqnov77, сигурен ли си, че информацията, която си подал е достатъчно вярна и коректна? Питам не за да се заяждам. Преди време няколко колеги, за жалост болшинството от тях занимаващи се с продажби' ремонти и монтаж, усилено твърдяха, че модел на една др. марка, който аз притежавам, размразява по часовник по описания от теб начин, но с известна разлика във времетраенето и температурите. Това е абсолютно невярно твърдение и аз си държа на него, понеже съм абсолютно прав. Бяха ми цитирани данни от сервизни, алгоритми и т.н. но аз седя под този климатик вече 6-та година и знам как работи. Само един колега призна, че съм прав и запази моето безкрайно уважение. Другите, малко или много, поради глупост, алчност или незнание, ме накараха да гледам на този форум с други очи. Всеки опит да се пренареди пазара с изяви по форуми, разпространяващи невярна или в по-лошия случай - манипулирана информация, ме кара да пиша като дразнител, трол или както там се наричат моите писаници. Иво, сигурен ли си на 100%, в това, което си постнал?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #37

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    това е алгоритъма описан в сервизното .. моите наблюдения са ,че отговаря на истината - под +3 дефростите са по часовник ,на около 2 часа си дефроства най често без нужда .. инак в мъглите се справяше добре ,изчистваше си питата ( тя обаче е долепена до дъното което потенциално е проблем )

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #38

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Alexi, дай линк към това сервизно.

    Питата е долепена до дъното за да не се трупа лед. На дайкина не е долепена и колкото да дефроства се натрупва лед под нея, за това съм монитрал нагреватели на 2та ми дайкина.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #39

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Напротив, всеки нордик климатик е с топлообменник на поне 1-1.5см от тавата точно против образуване на лед по него, защото ледът тръгва от тавата и пълзи нагоре. Ледът в тавата в някои случаи действително няма как да бъде избегнат без нагревател.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #40

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Напротив, всеки нордик климатик е с топлообменник на поне 1-1.5см от тавата точно против образуване на лед по него, защото ледът тръгва от тавата и пълзи нагоре. Ледът в тавата в някои случаи действително няма как да бъде избегнат без нагревател.
    И аз това казвам. Ледът се натрупва от тавата на горе и ако има голямо разстояние от топлообменника до тавата, в режим дефрост топлообменника не може да разстопи леда под него. Така леда се качва на горе и опира в топлообменника.
    Когато топлообменника е долепен за тавата, при включване на дефроста се нагрява зоната на допир на тавата с топлообменника и там лед не може да се образува.

    При нордик моделите е друго. Там има нагревател и не е нужно самия топлообменник да топи леда под себе си в режим на дефрост, защото тази функция се изпълнява от нагревателя. В такъв случай може да има 1см разстояние.
    Както казах вече, на двата ми дайкина разстоянието между топлообменника и тавата е достатъчно голямо за да се натрупва лед и монтирах нагреватели като на нордик моделите (с голямото разстояние) за да избегна събирането на лед под топлообменника. Без нагреватели този лед не можеше да се стопи напълно при дефрост.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #41

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    топлообменника не може да нагрее дъното при дефрост ,дори и да опира в него .. на предния модел МЕ точно поради тая конструкция + нечитав алгоритъм за дефрост направо късаше тръбичките на топлообменника .. линк към сервизното има в темата за модела - алгоритъма за дефрост е точно 3 реда текст ,МЕ гордо го наричат Fussy Logic което аз като ползвател на модела си го превеждам като Сбъркана Логика

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #42

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Аз това сервизно го имам, но там не намерих нищо за дефрост алгоритъм. Та за това ти искам линк към сервизно, където е описан посочения от ивостоянов77 алгоритъм.

    На FH25VE топлообменника си заграва чудесно контактната зона с тавата под него и там лед не се натрупва.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #43

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Не разбрах, какво в описания алгоритъм ви се вижда грешно.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #44

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Защо реши че нещо се вижда грешно на някого? Искам прочета описания алгоритъм в докуентацията, но не го намирам. Дай линк към документ с алгоритъма.

    Плюещите дайкин казват, че размразява по време. Обаче в сервизното пише освен за времето и за разлика между температурата на външния топлообменник и тази на околната среда.
    Като собственик на дайкин казвам, че дайкин не размразява само по време. Ако е силно натоварен размразява на всеки час, но при нормална работа размразява по 2-3 пъти на денонощие.

    Също така като собственик на мицубиши казвам, че мицубиши не размразява по време и при нормално натоварване размразява по 2-3 пъти на денонощие.
    За това искам да прочета за дефрост алгоритъма.

    Като гледам ти си доста запознат с него. Дай да видим от каде го прочете.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #45

    Отговор: MSZ-FH25VE или 35 ?

    Потърси с Гугъл :

    "4. Defrosting
    (1) Starting conditions
    of defrosting

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 04:03
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  3. MSZ-FH25VE в режим On / Off в детска стая ?
    От kurdamon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 64
    Последно: 20-07-14, 00:14
  4. MSZ-FD25VA или MSZ-FH25VE
    От turboto1998 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 24-05-14, 23:19
  5. Моля за мнение за MSZ-FH25VE / MUZ-FH25VEHZ
    От Adrenaling60 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-13, 08:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе