Резултати от 1 до 8 от общо 8

Работа на климатика при по-дълго отсъствие от дома

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #1

    Работа на климатика при по-дълго отсъствие от дома

    Здравейте.Понеже не разбирам много от климатици имам следния въпрос, надявам се и да ми отговорите.Климатика ми е ME GE35VA .Когато оставя дистанционното на 20 гр. климатика ми работи на ON-OFF режим.Забелязвам обаче, че OFF-овете са за 25-30 мин,оттук и въпроса.Ако вали силен сняг и климатика ''почива'' 30 мин. няма ли опастност при тръгване / ако е замръзнал климатика през това време/ да счупи перката в леда или да се случи някакво друго поражение.Питам защото ще отсъствам 20 дни , да знам на колко да оставя машината.При зададени 24 гр, машината си работи постоянно на ON ,но е безмислено при положение,че няма да има никой в сградата.Извинете ако въпроса ми е глупав за Вас.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Работа на климатика при по-дълго отсъствие от дома

    20 дена без надзор са много, аз бих го изключил от контакта.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #3

    Отговор: Работа на климатика при по-дълго отсъствие от дома

    Можеш да го оставиш или изключен или на минимална температура от сорта на 18 градуса, колкото да поддържа някакво елементарно темпериране в помещението. Когато времето стане достатъчно студено, за да замръзва сериозно конденз в тавата климатика няма да работи он/оф.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #4

    Отговор: Работа на климатика при по-дълго отсъствие от дома

    20 дни? Изключвай! Като се прибереш включи заедно с климатика някаква духалка или лъч печка за 2-3часа заедно с климатика и си ОК.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #5

    Отговор: Работа на климатика при по-дълго отсъствие от дома

    Аз пък давам ключа на съседа 5-6 часа преди да се върна да включи всичко,като му звънвам по тел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #6

    Отговор: Работа на климатика при по-дълго отсъствие от дома

    [QUOTE=ccankov73;699329]Аз пък давам ключа на съседа 5-6 часа преди да се върна да включи всичко,като му звънвам по тел.
    Няма ли да се прецака компресора,като се стартира при отрицателни температури.Уж така му се скъсявал живота и тем подобни.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: Работа на климатика при по-дълго отсъствие от дома

    Правилото при мен е да го изключвам, ако ще липсвам повече от 5 дни. И то важи в люта зима. Само веднъж съм имал грижи със "студен старт", но тогава температурата беше -20оС и маслото на колата ми даже бе станало на локум.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Работа на климатика при по-дълго отсъствие от дома

    Цитат Първоначално публикувано от injenercheto Виж публикацията
    Няма ли да се прецака компресора,като се стартира при отрицателни температури.Уж така му се скъсявал живота и тем подобни.
    Ти няма да го включваш всеки ден, примерно при -15 градуса Нищо няма да му стане. Дават го затопляне, така че не се тревожи, може да го пуснеш на охлаждане, като се върнеш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 11-12-07, 22:34
  2. Отговори: 10
    Последно: 10-10-07, 19:51
  3. Принцип на работа на климатика?
    От freezer7pro във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 27-06-07, 11:04
  4. Отговори: 11
    Последно: 24-02-07, 21:59
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе