Резултати от 1 до 15 от общо 15

Mitsubishi MSZ-ZW404S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1

    Mitsubishi MSZ-ZW404S

    Здравейте,
    Позволям си да пусна тема за един модел Mitsubishi MSZ-ZW404S до който имахме възможност да се докоснем (благодарение на alfonso). Надявам се, информацията да е полезна.
    Машината е на новия хладилен агент R32. Това е първия модел който монтираме на този фреон. Като цяло, модела впечатлява с голямо и тежко вътрешно тяло (16 kg), както и външно тяло, което е с по големи размери от предишни модели (36 kg).
    Като цяло, вътрешноно тяло е много добре изпълнено като конструкция и въпреки, че и японците изпорлзват рициклирана пластмаса, самото тяло е много стабилно и с отлична изработка. Горния капак е с релефе и много дизайнерски изпълнен.
    Разбира се, евентуални косури (ако има такива) може да даде собственика след известен период от време. Самия той използва вече няколко години модели от предишни серии и се убедил в тяхното качество.
    При външнотно тяло, нещата са аналогични. Направи ми впечатление, че японците доста добре са наблегнали да уведомят тези които се занимават с монтаж и сервиз, а и самите потребители с какъв хладилен агент е машината - на шест места е упоменат хладилния агент. Даже има и стикер с удивителна.
    Модела разполага със система за автоматично почистване на въздушните филтри, температурен сензор и нещо което ме изненада (мисля, че го има в модела от миналата година) - авторестарт. Функцията може да се активира или деактивира от дистанционното управление. Колкото до него - нещо което доста ме изненада. Японците са решили да съкратят бутоните върху него колкото може, и всичко е направено с менюта. Честно да си кажа, превода доста ме затрудни (като се има предвид, че има някой неща в менютата които според мен са пълни щуротии), но с помощта на Цецко (ceco.bojkov, за което му благодаря), нещата са ок. Е, за alfonso остава разучаването му, както и комфорта който ще му създава модела. Ето и пълните параметри намодела:
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27°C в помещението):
    Охлаждаща мощност: 4.0 kW (0.6 ~ 5.3), 13652 BTU (2048 ~ 18089)
    Консумирана електроенергия: 940 W (105 ~ 1350)
    EER: 4.26 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Energy efficiency class: A++
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 5.0 kW (0.6 ~11.2), 17065 BTU (2048 ~ 38226)
    Консумирана електроенергия: 1000 W (105 ~ 3500)
    COP: 5.00 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Energy efficiency class: A+++
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 8.1 kW, 27645 BTU
    Консумирана електроенергия: 3100 W
    COP: 4.63 (средна стойност)
    APF: 6.60 (целогодишна ефективност на енергийно потребление)
    Параметри на климатизатора при -7°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 6.7 kW, 22867 BTU
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    той същия като FH ве

  4. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #3

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    В какво помещение го монтирахте?

  5. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #4

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    Честито, супер е направо! Дълга и безпроблеммна работа!....

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #5

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    машинката поддържа wifi с допълнителен адаптер :
    20141028231157963.jpg
    ето къде се свързва :
    20141028234849963.jpg
    20141028231159bc5.jpg
    чрез адаптера можеш да управляваш климатика и от телефона си със специално приложение :
    201410290102505ce.jpg
    очакваме впечатления от собственика

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #6

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    Здравейте,
    не искам да бързам с писането преди да натрупам впечетления от работата, но все пак към момента мога да благодаря на братя Aleksandars за работата им, за която съм с много добри впечетления, за около единадесет часа три демонтажа и три качествени монтажа, а аз съм си капризен. На preparatos благодаря за пожеланията, дай боже, а на Alexi лека закачка, твоят любим FH също има управление по Wi-Fi, имах на разположение такова, но рутера ми се оказа неподходящ и си останах само с опитите. Ами това е засега, а след време(студено) се надявам че ще мога и да се хваля.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #7

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    очаквам едно обективно сравнение на флагманите за европа и япония за единия "флагман" трябва да е в кавички де

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    Честито!
    Той бая Мицута е наредил, така че може да напише и дисертация

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #9

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    а да едно сравнение с предходните топ модели за япония ZXV няма да е излишно

  12. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #10

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    M-да, и на мен ще ми е любопитно да направи една съпоставка между новото Мицубиши и старите.Аз, ако трябва да съм честен, изтеглих късата клечка със ZW228, защото се оказа, че параметрите на хартия се различават драматично от тези, които наблюдавам при реалната работа на климатика и отделно има доста недомислици в работата и. Дано при новия модел не е така и кусурите да са изчистени.
    Alfonso, машината изглежда страхотно, а и мощността и е впечатляваща.
    Честито!

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #11

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    *M-да, и на мен ще ми е любопитно да направи една съпоставка между новото Мицубиши и старите.Аз, ако трябва да съм честен, изтеглих късата клечка със ZW228, защото се оказа, че параметрите на хартия се различават драматично от тези, които наблюдавам при реалната работа на климатика и отделно има доста недомислици в работата и. Дано при новия модел не е така и кусурите да са изчистени*
    Ако не те затруднява можеш ли накратко да посочиш в какво се състоят отклоненията в работен режим при твоята машина?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #12

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    Ами тъй като темата е за друг модел, няма да се впускам в подробности и ще отбележа проблемите накратко.
    Основния проблем е високия минимум.На хартия беше 50w, a се оказа, че на отопление минимума му е 290w общо с трафа.И на практика се оказа, че основното ми изискване машината да има нискък минимум са разби на пух и прах.Купих си клим с минимум на отдаването поне 1kw, който реално работи оn/off в малката стая от 15кв. Също така и клапите се вдигат нагоре, когато компресора изключи, и понеже е спалня това е дразнещо ,тъй като не са от най-тихите.Както Alexi беше писал някъде за неговото мицубиши и този е с много ленива турбина.Оставиш ли го на автоматичен режим духа изключително слабо, топли само горе около машината и по този начин създава микроклимат около себе си без да стопли останалата част на стаята, без значение на къде са насочени клапите.За съжаление и ръчните степени на вентилатора са само 3. Логиката на климатика е такава, че щом компресора работи около и малко над минимума, няма смисъл да повишава оборотите на вътрешния вентилатор и може би някъде чак над 450w и нагоре тръгва да увеличава вентилатора. Реално при работата му дори и в темперирано помещение климатикът трудно подържа постоянна температура и тя винаги играе в диапазона от 20 до 23 градуса при зададени 22 примерно - това с включен сензор.Без него е трагедия.Късно се сеща, че стаята е изстинала. Поради този висок минимум и работата в on/off режим се получава завишен разход на енергия, защото след изключване после много бавно вдига налягането и реално машината работи 1/4 от времето само за да вдига налягане.

    За съжаление всичко това го разбрах доста след като си купих климатикa и ми отказаха да го сменят с някой с реален нисък минимум, който да не работи като калорифер.Взех го лятото и докато там минимумът му е около 130w на охлаждане и горе долу се ядва, то зимата далеч не е така.

    Като единствен плюс, който мога да изтъкна на машината е, че втора зима подред ми суши пастърмата безупречно!

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #13

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    Да-а-а. За огромно съжаление често се получават подобни разочарования при характеристиките на хартия и реално показаните резултати и то при клими на 100V. И при други фирми ги има тези аномалии. И аз лично срещам голямо затруднение при избор на нов климатик на 100/200V, защото започвам да не вярвам на записаните характеристики,СОР и т.н. Ето при Вас фирмата Мицубиши-една от водещите в бранша, модела на машината Ви също е много добър и да показва толкова различни резултати в работен процес. Как е възможно клими за 3-4к /според мен достатъчно скъпи/ и да показват толкова различни реални консумации? Тук из форума има и други подобни оплаквания. Жалко!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #14

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    според мен няма как да слиза на 50 вата мицуто след като не може да си изключва единия цилиндър .. но 290 вата е адски много за 22ка топ модел ,100% си на он/офф почти цяла зима аз на японските виждам тия ватове или при мъгли и заскрежен топлообменник или към -10°

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    43
    #15

    Отговор: Mitsubishi MSZ-ZW404S

    Изглежда много добре : ) Красавец ; )Аз имам MSZ-zw40ts изглежда почти по същия начин : )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 14:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе