Резултати от 1 до 7 от общо 7

Mitsubishi Heavy SRF50ZJX-S1/SRC50ZJX-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    4
    #1

    Mitsubishi Heavy SRF50ZJX-S1/SRC50ZJX-S

    Здравейте, как ви се струва Mitsubishi Heavy SRF50ZJX-S1/SRC50ZJX-S за хол-трапезария-кухня от 31.38 кв.м. и съответно 80.96 куб.м., в което помещение има доста мебели? Ще се ползва за отопление и охлаждане. Помещението има един южен прозорец 3.61 кв.м. и 3 западни около 5.53 кв.м. или общо около 9.14 кв.м. Сградата е нова с добра изолация. Дограмата е пвц с двоен стъклопакет. Има външни алуминиеви щори навсякъде. Апартамента е краен, като не е на последен и не е на първи етаж. Разпределението може да се види тук, като за пример може да се вземе апартамент 10 на 4-ти етаж. Монтажът трябва да е на перпендикулярната стена до балконската врата, която стена гледа към кухненският бокс. Ясно ми е, че от теоретична и практическа гледна точка има и по-добро място за монтаж и е по-добре да не е подов климатикът, но при мен и двете условия са императивни. На газ съм и за отопление климатикът вероятно само ще подпомага, за да може от време на време да затопля бързо. Поддържам 22 градуса през деня и 20 през нощта. В последствие, ако си променя мнението, може и само на климатици да се топля - знае ли човек. За охлаждане ще се ползва интензивно, тъй като си е доста топличко лятото. Молбата ми е да дадете оценка на този избор или да ми препоръчате друга марка или модели, за които сте сигурни от личен опит, че не са с пукаща пластмаса, други скърцащи елементи, шумни вътрешни или външни тела и не "въздишат като мъртъвци", както прочетох в една тема. И посоченият климатик моделна година 2013 ли е?
    Този пост е редактиран от p4r4m0un7; 26-02-15 в 00:49.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRF50ZJX-S1/SRC50ZJX-S

    В помещение около 70м2 * 2,6м с външна/вътрешна изолация, нова дограма, не отопляно 4 години и външна температура 0~-2 видях как 2бр. такива стоплиха за около 30мин до 23градуса вътре. Малко е шумно външното в началото докато наваксат, но след това се кротва.

    Аз съм в далечен размисъл за климатик и отдавна чета и мисля че съм се насочил към модел, но да видим .... Климатик без пукания и недостатъци трудно ще намериш освен ако не вземеш някой от най добрите модели. При тях обаче пак си има кусури с които трябва да се примириш. А това коя година модел е какво значение има? Важното е да топли добре и да е максимално тих. Даже ако е по стар ще има впечатление от работата му зимата. Новите бог знае пройзводителя фабрично какво е развалил в него.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRF50ZJX-S1/SRC50ZJX-S

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    В помещение около 70м2 * 2,6м с външна/вътрешна изолация, нова дограма, не отопляно 4 години и външна температура 0~-2 видях как 2бр. такива стоплиха за около 30мин до 23градуса вътре. Малко е шумно външното в началото докато наваксат, но след това се кротва.

    Аз съм в далечен размисъл за климатик и отдавна чета и мисля че съм се насочил към модел, но да видим .... Климатик без пукания и недостатъци трудно ще намериш освен ако не вземеш някой от най добрите модели. При тях обаче пак си има кусури с които трябва да се примириш. А това коя година модел е какво значение има? Важното е да топли добре и да е максимално тих. Даже ако е по стар ще има впечатление от работата му зимата. Новите бог знае пройзводителя фабрично какво е развалил в него.
    Благодаря за споделеното. Годината ме интересува, защото не мога да разбера със сигурност кой е по-нов, този който съм посочил или SRF50ZMX-S/SRК50ZMX-S. Вторият се води топ модел. Има доста мнения за стенни климатици, но за подови са кът....

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRF50ZJX-S1/SRC50ZJX-S

    Подовата 50-ка се представя много добре. За сега няма недоволен клиент от тях.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #5

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRF50ZJX-S1/SRC50ZJX-S

    ZMX-S е по-новият, но разликите са символични, почти ги няма.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRF50ZJX-S1/SRC50ZJX-S

    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    ZMX-S е по-новият, но разликите са символични, почти ги няма.
    Щом е по-новият, но от същият клас, предпочитам да заложа на старият и изпитан. Като мине известно време от монтажът, ще кажа какви са ми впечатленията. Благодаря за отговорите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRF50ZJX-S1/SRC50ZJX-S

    по новия има по нисък минимум освен това не е чак толкова нов има отзиви

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе