Резултати от 1 до 3 от общо 3

Избор на климатик Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    1
    #1

    Избор на климатик Mitsubishi Heavy

    Налага се да закупя климатик за отопление на голяма дневна с преход към спалня. Дневната е 28 кв.м, прехода към спалнята е с портална врата а самата спалня е 12 кв.м., жилището е тухла без изолация, дограмата е пластмасова 3-ри камерна, стаите са вътрешни, само с по една външна стена където са прозорците. За момента ми предлагат Мitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 45 ZMP-S, но т.к. видях в сайта и други модели( може би по нови) например Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 50 ZM-S реших да попитам каква е разликата и дали предложението е адекватно, разликата в парите е малка. Бих приела и други предложения само има ограничения в размера (Дължината ) на вътрешното тяло максимум до 90 см. т.к. хола е с размери 3,70 на 8,00 и по съвет на човека от фирмата е по добре да се монтира климатика на тясната стена за да може да духа напред към стаята и към преходната спалнята, а на тази стена която е 3,70 има свободни само 90 см., другото е прозорци.Предложиха ми и Фуджицу 14-ка Нокрия но вътрешното тяло не се събира. Приемам и други предложения, бюджетът ми е около 2000,00 лв. максимум до 2500,00 лв. Предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Claire
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    75
    #2

    Отговор: Избор на климатик Mitsubishi Heavy

    Разликата между тези, които си посочила, е близо 500 лв. като първият няма да ти свърши работа. Няма много варианти сякаш под 900 mm - Daikin FTXS50K е точно толкова, иначе Toshiba Daisekai 8 RAS-16G2KVP-E е 831 mm, но е и доста по-скъп.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Избор на климатик Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от bgabdvc Виж публикацията
    Налага се да закупя климатик за отопление на голяма дневна с преход към спалня. Дневната е 28 кв.м, прехода към спалнята е с портална врата а самата спалня е 12 кв.м., жилището е тухла без изолация, дограмата е пластмасова 3-ри камерна, стаите са вътрешни, само с по една външна стена където са прозорците. За момента ми предлагат Мitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 45 ZMP-S, но т.к. видях в сайта и други модели( може би по нови) например Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 50 ZM-S реших да попитам каква е разликата и дали предложението е адекватно, разликата в парите е малка. Бих приела и други предложения само има ограничения в размера (Дължината ) на вътрешното тяло максимум до 90 см. т.к. хола е с размери 3,70 на 8,00 и по съвет на човека от фирмата е по добре да се монтира климатика на тясната стена за да може да духа напред към стаята и към преходната спалнята, а на тази стена която е 3,70 има свободни само 90 см., другото е прозорци.Предложиха ми и Фуджицу 14-ка Нокрия но вътрешното тяло не се събира. Приемам и други предложения, бюджетът ми е около 2000,00 лв. максимум до 2500,00 лв. Предварително благодаря.
    Нещата, по скоро данните Ви, са доста объркани.
    1. Не е ясно къде се намира жилището и какво е - къща или апартамент?
    2. Площта на дневната Ви, на първо четене е 29.6м2, а не 28м2 и не е ясно при какви височини на помещенията.
    3. Двете машини на Mitsubishi Heavy, които Вие споменавате не са нов и стар модел, а са различни класове и мощности на една и съща марка, да не говорим, че Мitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 45 ZMP-S и Фуджицу 14-ка Нокрия пък са несравними във всяко отношение/най ниския клас на една марка и най високия на друга/. Чак ми е смешно, как е възможно някой да Ви препоръча първата машина в този обем, при положение, че ви препоръчва и Нокрията. Всъщност при площ от 42м2 и две преходни помещения, едното от които с дължина 8м., не е ясно дали и Нокрията би се справила.
    4. Мисля, че трябва веднага да се ориентирате към друга фирма за доставка и монтаж и да се направи нов оглед на помещенията и нова преценка, както за машина/и, така и за разположението и.

    ПС - Даикина и Тошибата от горното предложение, категорично, не биха се справили, освен ако нямате поне 10см качествена изолация.
    Този пост е редактиран от tony34al; 16-10-15 в 07:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик Mitsubishi Heavy SRK * 502Z-L -платка за вътр.тяло
    От dis_el във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 19-11-13, 11:19
  2. Колебание за избор между SHARP ay/ae-xpc09jr& Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25 ZJ-S
    От MatZo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 19-06-13, 19:51
  3. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 11:52
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе