Страница 13 от 25 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 372

MSZ-AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #181

    Отговор: MSZ-AP

    Ако тези които са ти го продали са сериозна фирма, са длъжни да го сменят с друг нов веднага, а повредения да си го вземат и правят каквото искат. Иначе им заявяваш, че си искаш парите обратно веднага за целия комплект. Ако се опитат да шикалкавят, веднага пускаш жалба до комисията за защита на потребителите.

    Изпратено от моят LDN-L21 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #182

    Отговор: MSZ-AP

    Малко извън темата, но за пореден път се пише за задължителни смени, заплахи с КЗП и т.н. Доколкото съм запознат, нещата законово седят така. След покупката на определен уред от датата на издаването на Гаранционна карта започва да тече неговата търговска гаранция. Която в България може да е различен период, но не по-малко от 2г. за физически лица. Ако настъпи някакво гаранционно събитие, няма никакво значение на кой етап от гаранционния срок е това - 1 ден след покупката или 1 ден преди края, търговецът в рамките на 30 дни броено от регистрация на събитието в неговия журнал за рекламации трябва да приведе уреда в състояние за "нормална употреба" (според търговското описание при продажбата). Може да процедира както си иска - ремонтиране, замяна с нов уред, евентуално връщане на заплатената сума. Никъде не е описано, че има значение кога е станало събитието, нито че е длъжен веднага да сменява уреда с нов или да връща парите. Не мисля, че от сигнал до КЗП ще има някаква практическа полза, ако търговецът не направи точно на момента, изрично точно това, за което клиента настоява - моментална замяна или връщане на пари. Вече лафове от рода на "да не се гъбаркат", "длъжни" на "добра воля" или ако били "сериозни" са просто общи приказки, без правна стойност. Или намесването по нашенски на заплахи за физическа саморазправа, стига обаче клиентът да е "подходяща батка". Може и да имат понякога ефект, но не може да се разчита 100% на това.
    Не съм търговец, обикновен потребител съм.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-08-21 в 12:18.

  4. Banned
    Тук е от
    Mar 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    30
    #183

    Отговор: MSZ-AP

    НАпълно съм съгласен с поста по горе на VanDan. Не съм подхождал хард към фирмата, от която закупих климатика, защото ми оказаха пълно съдействие и ми обясниха че не е проблем и да ми върнат парите. Та дойде човека от фирмата от която го закупих, разхлаби антивибрационните тампони и прави нещо по решетката отзад, и о чудо, няма шум няма тракане. Климатика преди се разтракваше около 5мин след пускане, сега работи 30 мин без никакви вибрации, като на 10 минута от пускането затегна и тампоните. Та се надявам че сагата свърши с хепи енд за мен и фирмата,която ми го продаде и монтира.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #184

    Отговор: MSZ-AP

    Понякога е нужно едно разклащане на външното тяло. Според мен няма да има проблеми за напред.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #185

    Отговор: MSZ-AP

    Пърпори при определени обороти на компресора, и някоя ламаринка в резонанс.....

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #186

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от sasso Виж публикацията
    и о чудо, няма шум няма тракане.
    Голямо чудо е настъпило, няма що. Климатика си е застанал на мястото

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #187

    Отговор: MSZ-AP

    Пак малко OFF, но не съвсем.
    VanDan е абсолютно прав, но е пропуснал да каже за процедурата при дистанционна продажба, а тя е:

    "Ако сте купили стока или услуга онлайн или извън магазин (по телефона, с поръчка по пощата, от амбулантен търговец), също така имате право да се откажете от покупката в рамките на 14 дни по каквато и да е причина и без да обяснявате защо."

    Радвам се, че проблемът на sasso е решен толкова бързо, което говори добре за фирмата и от тук нататък да четем само положителни отзиви за продукта.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #188

    Отговор: MSZ-AP

    14 дни за връщане при покупка от интернет магазин няма нищо общо с търговската гаранция на уред. Още повече в случая с вече монтиран климатик, не съм уверен и дали е валидна вече клаузата за връщане при хипотетично закупуване от интернет магазин. Мисля че стоката не се води вече в непроменен търговски вид. Но никъде в постовете не се говори за покупка на климатика от интернет магазин.
    С изключение на определени бройки "евтини цепеници" купени в последно време за 400-600лв. от Емаг, май няма много потребители в този форум, закупили особено по-скъпи климатици по интернет. Защото при този вид битови уреди има един много важен специфичен компонент - монтаж, който е свързан и с гаранцията и с качеството на работа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #189

    Отговор: MSZ-AP

    Е аз моите цепеници ги взимах все на на принципа "най-тънка цена от интернет или олх" ... да чукна на дърво за сега няма грижи. Монтира ми ги все една и съща фирма въпреки че са от различни места ...
    цената и местозакупиването на нов уред не може да ме обвързва с качеството на монтажа което си е с отделна стойност .
    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #190

    Отговор: MSZ-AP

    Аз предпочитам да закупя уред, нуждаещ се от монтаж от фирма от самата нея.
    Иначе при проблем започва една игра на топка, която е меко казано изнервяща за клиента.

    Колкото до "дрънчащите" детайли на уж марковите климатици и други уреди. Ами както казва един мой приятел "този модел е така".
    Когато купувам нещо, което е над една моя месечна заплата очаквам минимум безпроблемна работа в гаранционния срок.
    Имах разправии с такъв "резонанс", ама постоянен с вентилатора на фурната на печка Gorenje. Смениха го с чисто нов, разпечатан пред мен.
    Никаква разлика. Оказа се, че поцинкованият заден капак е с ламарина малко по-дебела от Al фолио за печене.
    С две думи - икономията е майка на мизерията!

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #191

    Отговор: MSZ-AP

    стигна се до там до 2000 лв да не мога да си харесам климатик за спалня .. няма машина без съществени недостатъци ако говорим за последните модели

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #192

    Отговор: MSZ-AP

    За в бъдеще, санитарния минимум за читава машина ще е сумата която си посочил...Нещата отиват от зле на по-зле...

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #193

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    стигна се до там до 2000 лв да не мога да си харесам климатик за спалня .. няма машина без съществени недостатъци ако говорим за последните модели
    Значи изобщо не си за климатик.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    7
    #194

    Отговор: MSZ-AP

    В моя апартамент имам едно SF35 купувано 2016-2017 и две AP-та 25 и 35.
    Някъде четох а и майстора ми каза че са един и същи климатик, просто AP е за R32. Най спокойно мога да кажа че нямат нищо общо. APто е пъти по-добро - на авто само си стига температурата докато SF даже и на макс вентилатор трудно успява, особено във време като сега - температура вечер между 2-3 и 7 градуса, мъгла и влажност около 75% отвън на въздуха.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #195

    Отговор: MSZ-AP

    АР наблюдавах в братовчед ми ,много приятна тиха и комфортна машинка .. естествено под нулата ще дефроства на 2.5 часа както е при марката ,но като цяло ми допадна даже бих го предпочел пред FH

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 25 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе