Страница 11 от 25 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 372
Like Tree237Одобрявам

MSZ-AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #151

    Отговор: MSZ-AP

    Воистина

    ей ти едни малки компресорчета...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Павликени
    Мнения
    46
    #152

    Отговор: MSZ-AP

    Имам 25-ца АР. Зимата работи добре, лятото охлажда добре. Но малко след поставянето през януяри има едно тракане в ляво на вътрешното тяло. Като надигна тялото нагоре, тракането спира. Някаква втулка ли ще да е? Понеже тези дни ще го местим на друго място ще питам монтажника дали може да се смени тази част, а може и да се оправи с новия монтаж.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #153

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте. Бихте ли ми казали при размразяване мига ли някоя от двете лампи ? Става въпрос за AP25VG . Благодаря ви предварително.

    Sent from my LM-V500N using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #154

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T Виж публикацията
    Здравейте. Бихте ли ми казали при размразяване мига ли някоя от двете лампи ? Става въпрос за AP25VG . Благодаря ви предварително.

    Sent from my LM-V500N using Tapatalk
    При предходния модел, мисля че не мигаше нищо при дефрост. Нищо чудно и при този да е така.
    KING-T одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #155

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При предходния модел, мисля че не мигаше нищо при дефрост. Нищо чудно и при този да е така.
    Да . Най-вероятно е така, защото тази сутрин при мъгла започна да се размразява и нищо не мигаше . Вътрешното тяло обаче стана доста шумно . Фреона започна да "кипи" яката и по това разбрах ,че се размрзява .

    Sent from my LM-V500N using Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #156

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T Виж публикацията
    Да . Най-вероятно е така, защото тази сутрин при мъгла започна да се размразява и нищо не мигаше . Вътрешното тяло обаче стана доста шумно . Фреона започна да "кипи" яката и по това разбрах ,че се размрзява .

    Sent from my LM-V500N using Tapatalk
    Значи си е било дефрост.
    KING-T одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #157

    Отговор: MSZ-AP

    Не мигат лампи при дефрост.
    Интересно за шума при дефрост. АП-то при мен е с най-тих дефрост от всичките ми климатици. Нищо не кипи и нищо не бълбука. Съска си много дискретно. Ако работи хладилника в стаята докато дефроства, трудно го забелязвам.
    Тръбен път около 4м.
    KING-T одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #158

    Отговор: MSZ-AP

    Моя е по-къс тръбния път някъде около 2.5м. Имам съмнение, че точно от това може да е. Имам и два стари Панасоника на по 10г и са по тихи от Мицубишито,като размразяват.

    Sent from my LM-V350 using Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    29
    #159

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте, имам ap25vg и ми прави впечатление в режим на отопление двете хоризонтални клапи ги давам в автоматичен режим и се насочват на долу(което е нормално). Но ако реша да ги задам на ръчен има още едно ниво по-надолу. Как е правилно да се използва, на автоматичен режим или най-долно положение?

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #160

    Отговор: MSZ-AP

    Така както ще създават по-малко течение на мястото където обикновено седиш, ако има разлика. Иначе е все тая коя от двете позиции ще избереш.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #161

    Отговор: MSZ-AP

    Вчера ходих да видя на роднина новия климатик че много шумял .. отивам и виждам 12 кгта .. работи си нормално машинката ,на 1 степен е много тих но топли себе си ,на 2ра вече е около 35 дб .. викам това е положението ,имаш Фуджицу .. ами вика другия ми климатик е по тих хем е по евтин модел и по стар - отивам и виждам МЕ АР ,на около 3г бил .. разцъках го и останах приятно изненадан - никакви шумове при он-офф ,клапата е доста тиха ,няма шуртене на фреон а като степени на вентилатора определено е много по тих от КГТА ,2ра степен е почти безшумните 24дБ и спокойно се справя с помещението на нея .. та машинката никак не е лоша ,даже бих казал че КГТА е доста по дървена машина на пръв поглед ( може би при -15 ще стоят обратно нещата ) - дори няма управление на хоризонталните жалузи от дистанционното ( неприемливо ,води се висок клас .. моята 9 годишна среден клас японка Фуджицу има такова ) - едно допълнително разочарование за собственика ..
    bobivg, JOKVN, Jack Krauser и 3 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #162

    MSZ-AP

    МЕ определено се постараха с вътрешното тяло при този модел, спрямо предходния. И при тях, предшественика им беше с "ръчни" вертикални клапи, които изобщо не изместват потока (при Фуджаците все още е така). Направиха по-голямо вътрешно тяло, с по-голяма турбина, следователно по-високи дебити с ниски нива на шум. Клапите и за хоризонтално, и вертикално направление са много по-големи. Минимумите са добри. Определено търсят някаква промяна. При Фуджу (да не излиза като антиреклама), ама никакъв изглед няма да работят върху пустите степени, дебити и шумове. Като им погледнеш моделите от нисък до висок клас, през последните 7-8 години, от 7-ца до 12-ка дебитите и шумовете все едно са копи-пейест един от друг. Тиха първа и безбожно шумна за малка машина 2-ра степен. Не може 2-ра степен на 7-ца, да е шумна колкото на някои 50/60-ки 2-ра 3-та степен. Абсурдно е. Изобщо не виждам да работят по въпроса.
    toto_toto, corsairman01 и Palev харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #163

    Отговор: MSZ-AP

    KGTA има добър минимум според писаното из форума ,а на МЕ АР колко е ? Никъде не видях замерване.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #164

    MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    KGTA има добър минимум според писаното из форума ,а на МЕ АР колко е ? Никъде не видях замерване.
    [mention]mimojef [/mention] ще ти каже, нали и той има АП. Май слизат под 180W на отопление, а на охлаждане доста повече.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #165

    Отговор: MSZ-AP

    Не. 280W му е минимума на отопление. На охлаждане и 70-80
    На отоплемие работи около 2мин. между 170 и 280 след ОФФ докато подгрява топлообмрнника. На 280 смъква клапите и ако не му трябва повече си бачка там 280-300.
    Клапите колкото и да са безшумни когато е тихо в стаята се чуват.
    В спалня не бих го изтърпял при топло време. 3мин ОФФ - 5 мин. ОН (от които 2мин. с вдигнати клапи) при сегашните условия. Навън +17
    Държа го нагласен на 23. Не знам ако му задам 20 дали няма да смъкне минимума. Не съм пробвал.

    За спалня или нисък минимум, или пък висок минимум без мятане на клапи.
    Или Адакс естествено.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 25 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе