Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree14Одобрявам

Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1

    Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Здравейте, господа! Споменах ви, че възнамерявам да "модифицирам" тавата на външното тяло, на машината от заглавието. Живея край р. Дунав и тук зимните студове, са почти винаги в комбинация с мъгли, което води понякога до запушване на дренажните отвори. Самата машина работи без проблеми и с такава, като кондензатът изтича отзад. Въпреки това, на мен не ми се нрави и реших да разпробия дъното, на определени места. Като цяло, всички машини, ползващи тази тава, като 20-35ZMX-S, ZM-S, ZS-S, имат склонност да замръзват, най-вероятно, защото отворите не са непосредствено под топлообменника и докато стигне кондензата до тях, замръзва, при контакта с леденостудената тава.

    Искам да имате в предвид следното. Предварително успях да измеря грубо отстоянието от топлообменника до тавата, в най-ниската и най-високата част. Отстоянието хич не е малко, като минималното, е около 14мм, на късата част на топлообменника (отстрани). Това, предполагам, важи за всички гореспоменати модели. Ограничих свредлата (едното ф6, другото ф20) и боркороната ф44, като залепих изолирбанд (става и с хартиено тиксо), за да не пробия някоя от тръбичките на топлообменника.



    Първо, разпробих големия отвор ф44, като проверих грубо, с нивелир, че именно там е най-ниската част и се събира най-много кондензат. Намира се до единия основен кондензатоотвеждащ отвор (фабричен).
    Както сами виждате, отстоянието не е малко, като пръстът ми влиза съвсем свободно и има още немалко разстояние до топлообменника.
    След това, разпробих с по-малките свредла на 3 различни места под топлообменника, за да може кондензатът да се изтича свободно отвсякъде. След това, уголемих отворите, със свредло ф20 (видях зор, ламарината е сигурно милиметър дебела). Оригиналните отвори, също са ф20.

    Разбира се, накрая не можах да не се из*кам на метеното и на последния отвор, подбих леко с голямото свредло, долния край на пластините, на топлообменника. Добре, че тръбичката беше далеч, а и свредлото е с голям диаметър, та не пробих нищо. Постарах се, доколкото може, да изправя ламелите, с две прави отвертки.

    Накрая обработих с борфреза и грундирах направените отвори. Ето го крайния резултат, на вашето внимание - 20ZMX-S Nordic :

    Според мен, големият отвор ще е предостатъчен, но ако ще е гарга, да е рошава. Казах ви, че ще се постарая, да има някакъв вид и мисля, че се получи. Поне аз, съм доста доволен от резултата (с изключение на изкривените пластини [emoji16]). Получи се, както исках и си представях.
    Ето как изглежда тавата, в оригинален вид:
    Този пост е редактиран от rosswen; 03-04-19 в 23:01.
    bobivg, SPSt, JOKVN и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Отговор: Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Роска, защо не каза какво си намислил. Има специален tool за тази цел. С него се прорязват мивките. Става стъкло.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #3

    Отговор: Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Роска, защо не каза какво си намислил. Има специален tool за тази цел. С него се прорязват мивките.
    Не съм се сетил. Ако е удобно, може да споделиш, какво представлява този tool. Явно пак съм карал по трудния начин, добре че не го "поарих". [emoji16]

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Отговор: Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не съм се сетил. Ако е удобно, може да споделиш, какво представлява този tool. Явно пак съм карал по трудния начин, добре че не го "поарих". [emoji16]
    Дал съм линк по-горе в поста.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #5

    Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Дал съм линк по-горе в поста.
    Аз съм скицирал подобно приспособление, за рязане на гарнитури, на работа. [emoji16] То се продавали и по магазините. На това му се казва, "да откриеш топлата вода".

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #6

    Отговор: Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Ето един мързелив и лесен вариант, с нагревателно кабелче промушено отвън в дренажния отвор, който спестява мъчението с надъвканите ламарини и изправянето на намачкани ламели. Дори няма нужда да се отваря външното тяло, а след края на зимата ако искам го махам.


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #7

    Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Външното не съм го отварял, ламарината се надъвка само на проклетия последен отвор, където и смачках малко пластините. Ако не ви го бях снимал отблизо, никога нямаше и да разберете. Като застанеш под външното, не се виждат тези неща. Като цяло, трудно ще познаеш, че отворите са афтърмаркет, ако не се загледаш. На ZSX тавата фабрично е перфорирана по подобен начин, с изключения на големия отвор.

    Плюс това, само този се получи такъв грозен, другите са си правилна окръжност. Лъже ви грунда, с който съм излезнал от контура на места и чернилка, останала от изолирбанда. Големият, с боркороната, стана най-лесно и се получи много добре. Като нищо, може да мине само с един такъв и проблемът с леда е решен. За нагревателя, знаеш какво е мнението ми. Отделно, че е грозно, да виси като черво през отвора. Виждал съм подобни изпълнения.
    Този пост е редактиран от rosswen; 02-04-19 в 07:30.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #8

    Отговор: Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Явно не си имал подръка корона ф20. Свредлото ти не е заточено за ламарина и затова отворът се получава с друга форма. Въпреки това се е получило много добре. Само не разбрах на кой етаж си и как застана отдолу, че да работиш спокойно?
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #9

    Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Явно не си имал подръка корона ф20. Свредлото ти не е заточено за ламарина и затова отворът се получава с друга форма. Въпреки това се е получило много добре. Само не разбрах на кой етаж си и как застана отдолу, че да работиш спокойно?
    Прав си. Обмислях го с боркоронка и по-малките да разпробия, но ме беше страх, свредлото да не стига до топлообменника, макар че, има такива, които биха се справили със задачата. Ако трябва да го правя отново, със сигурност бих намерил подходяща боркоронка, вместо свредло. Апартаментът е 1-ви етаж, над магазин. Климатикът е от задната част на апартамента, там има няколко гаража, но е спокойно. Единственият комшия, който минава от там, по едно време ми правеше компания и асистираше. Със стълба, на около 4м. височина, беше удобно и спокойно.
    SPSt одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #10

    Re: Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    И аз със същата боркорона правих на Панасоника и тази зима нямаше никакви проблеми, само трябва да се внимава доста като се пробива.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #11

    Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    И аз със същата боркорона правих на Панасоника и тази зима нямаше никакви проблеми, само трябва да се внимава доста като се пробива.
    Аз точно от теб видях тязи боркорона. [emoji16] Особено, когато искаш отворите да се падат под топлообменника, трябва да си изключително внимателен и да си попремерил това-онова предварително. За големия отвор, първо трябваше да съобразя, свредлото да мине пред топлообменника, същевременно, като минат зъбите, да не го засегнат и те. За това е важно, да се премери и отстоянието топлообменник-тава, ако е възможно.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #12

    Отговор: Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Добре дошли в клуб на 'Пробитите Тави'.
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #13

    Отговор: Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Сега ще смучат въздух през дупките на пробитите тави и ще им спадне ефективността.Трябва с тиксо да ги лепите.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #14

    Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Сега ще смучат въздух през дупките на пробитите тави и ще им спадне ефективността.Трябва с тиксо да ги лепите.
    Тъкмо ще минава повече въздух и през долната част на топлообменника, та може и положителен ефект да има. Хипотетично. [emoji16][emoji485]
    П.п. Премерих дебелината на тавата, 1мм е. Прилича на НЖ, магнит я лови съвсем леко, но това не е сигурен критерий. От вчера мокря отрязаното парче и го държа в банята, да видя дали ще тръгне корозия.
    Този пост е редактиран от rosswen; 02-04-19 в 12:19.

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #15

    Отговор: Модифициране тавата на MHI SRK/SRC 20ZMX-S.

    Пробвай го с борна киселина
    bobivg и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Лед в тавата на климатика....превенция и/или спасяване.
    От milanov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 12-01-17, 13:05
  2. Монтиране нагревател на тавата на Panasonic RE12GKE
    От choki_ip във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 15
    Последно: 27-10-16, 23:28
  3. ftx 50gv - лед по тавата
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 01-02-12, 13:50
  4. Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата
    От Toshimoto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 46
    Последно: 27-01-10, 14:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе