Резултати от 1 до 5 от общо 5

Mitsubishi Heavy DXK12Z6-W, 12 000 BTU

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. duf
    duf е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Живее в
    София
    Мнения
    3
    #1

    Mitsubishi Heavy DXK12Z6-W, 12 000 BTU

    Привет!

    От 2 месеца, имам въпросната машина, но не съм доволен от работата й.

    Монтирана е по стандарти, в помещение 17м2 (Панел, 1ви етаж.), където се спи.

    Не ми харесва колко е неточен - няма логика в работата му. Прави 21.7 градуса, спира за 1 минута и пак почва да духа жега, а не е паднало и 0.1 от температурата. Това при настройка HEAT - 18 градуса и 1ва степен на вентилатора. Ако го наглася на 21 градуса (колкото искам да поддържа в стаята) по дистанционно, става страшна жега. Дори на 18 градуса (минимума), качва 22 и е доста некомфортно за спане. Отделно, 1ва степен на вентилатора, е доста силна.

    От фирмата, казаха че така работи. Имал отклонение 3-4 градуса. Температурният датчик, бил встрани на струята при този модел. Всичко, било в норма, след проверка на място.

    Да, но мен това не ме устройва. Будим се, със сухо гърло и се чудя какво да предприема.

    Мнения, съвети ?

    В хола, също 17 квадрата, съм с Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM и съм страшно доволен. Каквото зададеш, това получаваш - бързо, точно, безшумно. Не очаквах да има чак такава разлика в класа, но не вярвам, че е нормално DXK, да е толкова неадекватен в работата си.
    Този пост е редактиран от duf; 11-11-22 в 13:12.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #2

    Отговор: Mitsubishi Heavy DXK12Z6-W, 12 000 BTU

    Фирмата, която ти го монтира не те ли предупреди,че модела на климатика е доста шумен и не става за спане? Освен това е и преоразмерен за помещението ти, това не ти ли обясниха?
    Температурата се мери на нивото на неговия датчик, не долу, просто помещението ти е малко и климатика бързо прехвърля заданието.При всички модели на МХИ, за добро или за лошо, софтуерно е зададено : 10 минути работи, 3 минути почива (работа на компресора).Ако по време на работа надвиши зададената температура, не спира, до изтичане на 10-те минути. Не знам колко ти е студено помещението, но 20 или 25-ца от PREMIUM серията не ти ли предложиха вместо DXK12Z6-W?
    Сега, след като е монтиран, нямаш много опции.Питай фирмата дали не могат да ти го заменят с 20/25-ца от Премиум серията или, ако имаш друго помещение, може да ти го преместят там, а тук си вземи от PREMIUM серията 20/25-ца .Ако не стане преместването, може да си сложиш овлажнител на въздуха, да отвориш вратата към коридора, да разредиш on-off-ите и ...............да свикнеш с шума.
    Сравняваш с хола, но на вид 2 еднакви по квадратура помещения, в зависимост къде е монтиран климатика, как /накъде държиш настроени клапите му, може да има коренна разлика в поведението им.
    Има доста "тънкости" , които един обикновен потребител не е длъжен да знае, работа на фирмата е да му кажи + и - на марките и моделите, да избере най- подходящото място на вътрешното тяло!
    Този пост е редактиран от Palev; 11-11-22 в 15:44.

  4. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #3

    Отговор: Mitsubishi Heavy DXK12Z6-W, 12 000 BTU

    Palev, много добре ти го е обяснил - генерално си сбъркал с избора на климатик за спалня ! Иначе това което казваш :
    Цитат Първоначално публикувано от duf Виж публикацията
    Прави 21.7 градуса, спира за 1 минута и пак почва да духа жега, а не е паднало и 0.1 от температурата.
    в темперирано помещение /хол+коридор+малка кухня=40 кв.м/, при мен го прави и другия климатик /който ползваш в хола/ Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/, някаква неразбираема за мен логика е този off само за една минута,през която температурата в помещението не е мръднала. Но все пак сега е още топло /12 градуса външна/ и няма много нужда от климатик. Ако не стигнеш до крайния вариант /смяна на климатика/, или му свикваш, или топлиш до преди лягане и го спираш, да има онзи от хола поле за изява, че тия 17 квадрата са нищо за него

  5. duf
    duf е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Живее в
    София
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Mitsubishi Heavy DXK12Z6-W, 12 000 BTU

    Благодаря за мненията! Ако знаех, че DXK е с такъв software, нямаше да го сложа, със сигурност!

    Нещата отиват към смяна, но се чудя дали да не сложа отново 35ца Premium, вместо 25ца (15-20м2).

    Спалнята е 17м2, но е на 1ви етаж, над мазе, с една външна стена (без изолация) и вътре е 19.2 градуса, при външна 12 градуса, без отопление. Усеща се, хладно, а спят 2 деца.
    Едва ли ще се наложи повече от 2ра степен на вентилация, в най-студените дни, но от гледна точка на това , да има запас едно 5м2. Затова клоня отново към 35ца, а не 25ца (Premium).

    Идеята ми е, да вентилира на 1ва степен (която е слаба и безшумна), като за спалня и на 20/21 градуса.

    On/Off-ите не ми пречат. Друг +, е че прибавяйки още една 35ца, ще позволи, отопление на общият коридор (при отворени врати), между хола и спалнята, които води кум кухнята, без никакъв проблем.

  6. duf
    duf е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Живее в
    София
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Mitsubishi Heavy DXK12Z6-W, 12 000 BTU

    Ъпдейт по горната тема.

    Оказа се, че климатика е бил поначало, с дефектен вътрешен датчик, на температурата. Смениха го (малко метод проба - грешка) и климатика веднага заработи нормално! Мери, достига зададена температура и изключва..Минимално отклонение, по дистанционно!

    Въпреки че се води преоразмерен в моя случай (он/оф), съм доволен от работата му и на - 12, няма грижи. Машинка е. Една идея по-шумен за спалня, особено при дефрост, но не е кой знае какъв проблем. Външното тяло пък ,въобще не го чувам.

    Радвам се, че си реших проблема с този климатик и то доста "безболезнено", че го бях намразил...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 14:23
  3. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 14:13
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе