Резултати от 1 до 3 от общо 3
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By stivi

Въпрос относно температурата на отопление.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #1

    Въпрос относно температурата на отопление.

    Здравейте.

    Имам 2 климатика Мицубиши - в спалнята SRK25ZS-W, а в хола - SRK35ZS-W. И двата климатика са включени постоянно на автоматичен режим, с настроена температура 18°. Прави ми впечатление, че в спалнята е много топло и струята също се усеща доста топла, а в хола това не е така. Струята се усеща осезаемо не толкова топла и помещението също е значително по-хладно. Имам съмнения, че въпреки, че зададената температура и в двете стаи е 18°, в спалнята всъщност е доста повече, но нека да спомена и че до преди около 2 седмици и в хола беше значително по-топло, без да са променяни никакви настройки. Иска ми се в спалнята да не е толкова топло, но в момента съм в патова ситуация... Какво смятате вие - има ли вероятност климатика в спалнята да не отчита правилна температура и поради тази причина да има такава разлика? Да кажа ли в магазина да изпратят техници или има някакви настройки, които мога да проверя, въпреки че както казах, настройките и на двата климатика са еднакви? За информация - спалнята е около 12 квадрата, а хола - около 20 - панелен блок.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #2

    Отговор: Въпрос относно температурата на отопление.

    Този в спалнята изглежда преоразмерен. Пусни го на първа степен на вентилатора и виж как ще е.

  4. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #3

    Отговор: Въпрос относно температурата на отопление.

    Ами премери температурата и в двете стаи с един и същ термометър, поставен на еднаква височина и еднакво далече от климатика какво ще покаже, вместо да гадаеш ! Най-вероятно в спалнята работи on/off и с по-висок минимум /почти задължителен проблем в малки стаи/, затова струята е по-топла, в хола се е закрепил на минимума и е възможно да изостава малко от заданието, просто там го бутни един градус нагоре ако ти е хладно !
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Този в спалнята изглежда преоразмерен. Пусни го на първа степен на вентилатора и виж как ще е.
    Ще стане още по-зле !
    Този пост е редактиран от stivi; 24-01-23 в 15:35.
    lazarus18 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ относно избор на климатик за отопление..
    От painkiller111 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 22-06-20, 18:12
  2. Въпрос относно температурата.
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 17-04-18, 09:06
  3. Съвет относно избор на отопление
    От George Petkov във форум Отопление
    Отговори: 17
    Последно: 13-03-17, 17:19
  4. Въпрос за отопление
    От chano във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 11-12-11, 11:28
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе