Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree10Одобрявам

Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #1

    Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    Нещо ми се върти в главата да махна 24-ката Fujitsu LFCC, стенен и да го заменя за таванен или подов като таванният е за предпочитане, просто подовият няма удобно място за него. Причините за смяна със сегашният са няколко. На първо място са дефростите които LFCC-то прави на 50 минути, вбесяващи са. В момента в който стане 0-ла градуса навън и се започват. Дори в студен слънчев ден без снеговалеж леко заскрежено външно тяло на около 50 мин или по-малко и бам, дефрост, не спират. Като мине термометъра 0-лата и всичко е ок. Въпреки, че се ползва 90% от времето в преходен сезон и по-малко в баш зимен, много е некомфортен от към шум на вътрешното тяло. На high а дори и на medium си е шумен. Когато е на auto, не си спазва въобще заданието и не се справя с отоплението. Иначе топли ако е на high или med но в голям студ не смогва добре с тия дефрости а долу на пода си остава студено. Та обмислям да го преместя в друго помещение а на негово място да сложа този от заглавието ( или подобен на марката но мисля, че нямат друга 24-ка ), като имам няколко въпроса за него :

    Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    - добре ли отопляват таванните климатици и как е спрямо стенният и подовият му аналог? нямам никакво наблюдение относно точно такива. Имам към касетъчни но те веят във всички посоки.
    - може ли специално този да бъде монтиран и като подов, защото виждам, че са разделени на подови и стенни а пък други марки нямат такива раздели?
    - как са му нивата на шум на средна и ниска степен и съответно дебитите които има?
    - може ли да се ползва старият тръбен път като се добави към него и нов или е добре като е нов да е нов а старият да се махне?

    Виждам, че има къде по-евтини таванни и подови но предпочитам бъдеща машина да бъде такава. Мерси за инфото предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #2

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    Разговарях с хората от Condex, реално нямат по-голям от 18-ска подов а този не е бил подходящ за подов монтаж. Вариант е 24-ка стенен какъвто имам и в момента. Така и не ми отговориха обаче защо на други фирми ( Fujitsu да кажем ), телата се водят и подово-стенни, изглеждат по същият начин като тези и се монтират и на пода а тук не? Каква е разликата?

    Целта на цялото упражнение което искам да направя е, че така не ми е особено комфортно с 24LFCC-то което имам, прави ненужни дефрости и въпреки, че му дават 7.1kw отдаване при -10 градуса, не е така комфортно както SRK-то което сложих. Mitsubishi-то не го чувам кога пуска дефрости, как ги пуска, не се усеща. Мога да заложа на подов Fuji но не искам повече да купувам тази марка. Шумни са, пускат ненужни дефрости иначе си греят, да, ама то и конвекторите които имам и те греят.

    Добра ли е идеята да кажем да се комбинира 18-ска подов + 12-ска стенен за 1 помещение или да си разчитам на 24-ка Diamond което би наследило това Fujitsu? Това при положение, че таванен Mitsubishi 24 не може да бъде подов?
    Този пост е редактиран от Mas7aK1lla; 10-01-24 в 07:25.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    443
    #3

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    Дайте малко повече информация за помещението за да може да ви се даде съвет относно гимнастиките, които искате да направите.24-ка диамант е с ОГРОМЕН потенциал и между него и LFCC сравнение и подир 200 години не е възможно, както би казал Захари Стоянов.
    Mas7aK1lla одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #4

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    47 квадрата хол, трапезария и кухня + отворено стълбище с обща кубатура 180куб, север с много прозорци на 850 метра надморска. Няма как да се сложат 2 броя по-малки да работят заедно, просто няма удобно място. Може би ще има възможност подов + стенен но ще са един срещу друг горе долу а това мисля, не е добре. В момента 24LFCC се справя но защото е сухо времето и не прави дефрости. На medium със задание 28 градуса, прави 24.5 - 25 градуса което ме устройва но е уклончиво, защото сух студ е само 1/3 от зимата. Отдаването на LFCC при -10 е 7.1kw а на SRK71 е 6.8kw но мисля, че това е само на хартия и Хевито ще работи къде къде по-различно. Иначе във влажно време или виелица е отвратително с него. В краен вариант ми е SRK71ZR-W или SRK80ZR-W към които клоня всъщност вече.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    443
    #5

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    Цитат Първоначално публикувано от Mas7aK1lla Виж публикацията
    47 квадрата хол, трапезария и кухня + отворено стълбище с обща кубатура 180куб, север с много прозорци на 850 метра надморска. Няма как да се сложат 2 броя по-малки да работят заедно, просто няма удобно място. Може би ще има възможност подов + стенен но ще са един срещу друг горе долу а това мисля, не е добре. В момента 24LFCC се справя но защото е сухо времето и не прави дефрости. На medium със задание 28 градуса, прави 24.5 - 25 градуса което ме устройва но е уклончиво, защото сух студ е само 1/3 от зимата. Отдаването на LFCC при -10 е 7.1kw а на SRK71 е 6.8kw но мисля, че това е само на хартия и Хевито ще работи къде къде по-различно. Иначе във влажно време или виелица е отвратително с него. В краен вариант ми е SRK71ZR-W или SRK80ZR-W към които клоня всъщност вече.
    24-ка ZSX не би трябвало да има проблем, ако държите да се презастраховате както правят много хора може да сложите ZR-W което е може би най-добрата машина за големи помещения. Дебитите които предлага са изключителни.FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W не съм сигурен че е икономически изгодно.

    Mas7aK1lla одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #6

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    Благодаря, ще помисля още малко но да, натам клоня и аз, към ZR-W. Направих консултация относно FDE 71 и не само икономически ме отказаха от него та със сигурност няма да е той. Остава да преценя дали 2 по-малки тела тела или 1 да бъдат но да, може би ще е само едно на мястото на това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,874
    #7

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    ZR е много топлеща машина с големи дебити.Обаче точно заради тях имайте на впредвид, че на няколко метра пред него е “ветрилник”.
    Особено в студено време - за да стопли трябва да се развърти.
    Та имайте едно наум с позиционирането на тялото.
    Таванно тяло или касета не са ли вариант, или мулти…?
    Mas7aK1lla одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #8

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    Цитат Първоначално публикувано от Mas7aK1lla Виж публикацията
    На medium със задание 28 градуса, прави 24.5 - 25 градуса което ме устройва но е уклончиво, защото сух студ е само 1/3 от зимата. Отдаването на LFCC при -10 е 7.1kw а на SRK71 е 6.8kw но мисля, че това е само на хартия и Хевито ще работи къде къде по-различно. Иначе във влажно време или виелица е отвратително с него. В краен вариант ми е SRK71ZR-W или SRK80ZR-W към които клоня всъщност вече.
    Проблема на една мощна машина е че, като я оставиш на ауто вентилатор духа много, шуми много и я ограничаваш с вентилатора, а тя пък си ограничава мощността. Така ти си мислиш че на -10 имаш 7,1кВ ама нямаш толкова.
    Това е трудно за осмисляне от клиентите и като им кажеш сложи си две машини си мислят, че просто искаш да им продадеш повече машини да им вземеш повече пари. Съответно изкачат с довода имам "200м2" помещение, ама място само за един климатик.
    Та такива ми ти работи, като има кажа че 2*12 не е равно 24 в климатизацията, те продължават да си държат на математиката от първи клас и си търсят някой който ще им каже това което искат да чуят.
    Aleksandars, Mas7aK1lla, Palev и 1 други харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #9

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    Колега bobivg, разбирам, че 2 тела ще работят къде къде по-комфортно от 1 такова. Разбирам също, че дебитите при auto както и при ръчните режими са различни и съответно топлоотдаването е различно. Мисля, че съм обяснил, че нямам място за 2 тела и като казвам, че нямам, значи наистина нямам а не, че не искам да са 2. Още когато слагах текущата 24-ка е мислено, гледано , няма как да се сложат 2 стенни тела така, че да си помагат взаимно и да е и красиво а не просто да се монтира където може на всяка цена и да се виждат тръби, кабели,пластмаси. Възможно е да бъдат стенно и подово но ще са 1 срещу друго. Възможно е и да е колона но аз не искам. Имам локално парно на пелети с радиатори под прозорците но това ми е алтернативно отопление което ползвам когато котелът спре поради повреда, когато е преходен месец или просто когато реша, че искам да съм на ток а не на пелети.

    Затова търся възможно най-доброто решение в моята ситуация а то явно е, че още тогава е трябвало да монтирам Hevy а не Fujitsu и вероятно нямаше и да има такава тема. Просто това ме посъветваха на предварителен оглед ( всъщност ми казаха дори 18-ска, че ще е достатъчна, което е смешно ), да бъде Fujitsu, топлели много и тн.. Явно са имали повече бройки и е трябвало да се продадат или просто толкова и са разбирали а може и двете.

    ccankov73, таванно за отопление ме отказаха.
    Този пост е редактиран от Mas7aK1lla; 13-01-24 в 18:32.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    91
    #10

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    аз пък мога да ти дам и друго предложение

    така и така имаш котел на пелети - направи едно подово и го вържи с кранове един път с котела , един път с термопомпа (има доста евтини вече , а може и преправена от климатик) , а климатика си го оставяш за лятото. Комфорта от подовото е съвсем различен , а всички шумове ги изнасяш навън. И реално може да решаваш кое кога да те грее. Предполагам газов котел не е алтернатива.

    Недостатъка е ремонта покрай подовото.
    Mas7aK1lla одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #11

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    Нямаме газ, щях да съм газифицирал и да не мъкна чували всяка година. Котелът е доста добър но въпреки всичко е котел на пелети а не на газ. За подово трябва да разбия цялата настилка която не бих го направил, поне за сега, защото е естествен камък. Радиаторите се справят чудесно за квадратурата, котелът си има помещение и не го чувам. Въпросът е, че алтернативата с климатици е най-добре икономически за мен но мястото на вътрешните тела е малко "кът". От тук идва и тази тема която пуснах за мнение, съвети за модели и тн..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #12

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    Хем искаш всичко да ти е естетически пипнато, хем да ти е топло но с климатици, хем нямаш място за второ тяло, хем имаш парно на пелети което решава проблема с претенциите.
    Усещам как си на път да си хвърлиш парите за друг боклук само че Митсубиши. И какво от това. Ефекта ще е съшия. Пак ще трябва да стоплиш 47 квадрата с вятър излизащ от една дупка с размери 1000х80мм. което си е гнусно и много неприятно.
    Пускай си парното и не се занимавай с тези извращения.
    В момента си е разгара на зимата. това не е преходен месец. А и слънчогледовите пелети май пак са паднали на 200лв.
    Сега пустосваш онези от магазина че са те навили да си вземеш ЛФЦ която всъщност не е никак лоша машина, а догодина ще пустосваш тези които в момента те убеждават, че с МицубишитУ ще е нещо по различно щото видиш ли бил с 3 килограма по тежък.
    Или намери място да сложиш още едно тяло или си пали парното в студените дни и си свиркай.
    bobivg и Mas7aK1lla харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #13

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    mimojef, проблема е в честите дефрости на тази машина, това е. Ако не биеше дефрост на 45-50 мин под 0-лата, щеше да е добре, но не е. Ако мога да му преместя датчика някъде и би имало разлика, някой да каже. Все още е в гаранция няколко месеца но въпреки това бих го направил за проба. Външното тяло е под друга тераса, единствено заскрежава при работа, не го вали нищо и въпреки това, дефроства като откачено през този интервал. Това не искам да става, иначе парното си гори вече но миналата година като изгоря запалката в събота вечер, неделя нямаше от къде да взема. Та ако нямам алтернатива, не е добре, особено за детето, а при мен си става клинч доста бързо като се спре да се топли. Да, искам да е пипнато разбира се, не искам да ми висят разни кабеляци насам натам. Вътрешните тела са си само те, на ток са свързани на външен контакт а не вътре ( е не мога да меря разхода което е минус ). Гледам максимално да е добре направено, нали това е целта все пак.

    Да, притеснявам се да не стане това което казваш, да заменя едната марка с другата и да е същото но мисля, че няма да е. SRK Premium който го сложих в едната стая се справя страхотно и работи чудесно в лошо зимно време а това ще е още по-добра серия, не вярвам да няма никаква разлика както казваш. Иначе парното си работи в момента вече, бях оставил SRK-то само да бичи, че да видя как работи в лошо време. Ми работи страхотно, нямам какво да кажа повече за него. Ако не пукаше турбината на вътрешното тяло така както бях написал в друга тема, щеше да е идеален

    P.S на дървени пелети съм, семките не ги гори моят котел.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,874
    #14

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    На това стълбище място за още един не може ли да се измисли?

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #15

    Отговор: Съвет относно таванен климатик - Mitsubishi Heavy Industries FDE 71 VH / FDC 71 VNX-W

    Цитат Първоначално публикувано от Mas7aK1lla Виж публикацията
    Колега bobivg, .
    Нищо не си разбрал от това което написах. Тези тиради за визията няма да ги коментирам, за това ми плащат от година насам да ги слушам.
    Ще се пробвам още веднъж да ти обясня още по-разбираемо.
    Като намалиш вентилатора ограничаваш обороти на компресора от това пада по-съществената част на това колко ще топли.
    Така е при шумицу и мхи и други, освен това си имат и други защити като температура на топлообменника, ако надвиши определена стойност почва пак да ограничава компресора за да я намали.
    Чисти ли са ти филтрите, външното и вътрешно тяло?
    Нещо не е наред с тоя климатик да пуска дефрост на 45мин. Причината може да и липса на фреон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Питане относно работата на MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF50ZSX-W/SRC-50ZSX-W2
    От pecolt във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 85
    Последно: 19-10-21, 10:04
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе