Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 72 от общо 72

Климатици Nippon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #61

    Отговор: Климатици Nippon

    За 10-на дена ако не го бараш ще отопли стените.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #62

    Отговор: Климатици Nippon

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    По всяка вероятност е с капилярка. 500W си ги видял при по-топло време, а 900W при по-студено. Така ли е?
    Да, 500 следобяд при по топлото време а 900 на другата сутрин към 5 часа когато температурата беше с няколко градуса по ниска.
    Всъщност не знам какво ще рече "капилярка" но климатика е чисто нов, а и уж нов модел..

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #63

    Отговор: Климатици Nippon

    Дроселиращата система е изпълнена с капиляри, а не с етрв.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #64

    Отговор: Климатици Nippon

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Дроселиращата система е изпълнена с капиляри, а не с етрв.
    И това добро ли е или лошо ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #65

    Отговор: Климатици Nippon

    Е добре е, щот можеше и да няма.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #66

    Отговор: Климатици Nippon

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Е добре е, щот можеше и да няма.
    Абе да ти кажа чесно, четох едно мнение ама не си спомням къде тук някъде и се оказа много верно Миланов. Аз се изпързалях с 1000 с монтажа. И да ти кажа не ме е яд, даже ми е на та**к цялата работа, дали ще ми гори киловат или 500вата за тия два дена у месеца докато съм там ми е все тая, но ако бех дал 2000 и нещата беха аналогични тогава вече кръв щях да пикая . Дори се радвам, че поне някои изводи си направих - а именно, че в необитаеми къщи, които посещаваме ден до пладне три пъти в месеца е най добре да монтираме една малка каминка или турска печка на дърва. Която ще надумкаме и ще ни згрее, докато мисля си че и най скъпата машина няма се да пребори у сред зима при условие че няма никаква изолация, външни стени, и дървена дограма. А за лятото у жегите когато пък всички знаете че селските къщи са като сауна - всичко върши работа.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #67

    Отговор: Климатици Nippon

    Пак съм аз. Наминавам за предупреждение ! Днес за трети път бех на село след монтажа на Нипончето. При външна 15-17 градуса го пуснах, в стаята беше 14 градуса , необитаема. 1 час работи на 1 киловат, и след това падна на 700 вата. Само на ifeel режим иначе ако го оставя например на 22 градуса, достига ги и гасне като под 1 киловат не пада. Като се самоизключи продължава да обдухва хладна струя неспирно до следващото пускане. Датчиците са правени в Папуа Нова Гвинея, софтуера некъде в Буркина Фасо. Навънка децата ходеха по къси гащи и къс ръкав. Сутринта при 0 градуса - струята излизаща от него е нещо средно между хладно и топличко. Та така - казвам ви такава тояга без пари да ви дават не си го причинявайте, чеп за зеле не става от него. По добре вместо да давате 1000 лева си вземете един конвектор, който пак ще ви харчи толкова но ще ви останат 800 лева да ги изпиете на уиски.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #68

    Отговор: Климатици Nippon

    Ако е от този модел съм слагал доста бройки и оплакване че не топли не съм имал.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #69

    Отговор: Климатици Nippon

    За същия става дума. Явно много са им занижени критериите на тия хора, или е монтиран в стаи термоси, на които всички стени и тавани са с изолация. Но и тогава ще е мега зле поради факта че датчиците му са изкривени и неточни, както и зловредния му навик като достигне температурата и компресора изключи той да си продължава да обдухва с хладен въздух, създавайки течение и причинявайки огромен дискомфорт. Да не говорим че по този начин си сере на труда - изстудява отново по бързо стаята която е затоплил . Пак ще се повторя, даже потретя - климатика според мен става само за вила или къща, в която ходите рядко и няма да се налага да се налага постоянно да издевателства над вас. За един ден може да се изтърпи, като се настрои на ifeel за да не гасне, щото става лошо спрели компресора. И то при температури не по ниски от 0 градуса. Забравих да добавя - отгоре на всичко е шумен. И за капак - когато е на ifeel режим и е настроен например на 21 градуса , а на дистанционното показва 22 - пак не гасне, а продължава да си работи. Спира когато на него си му скимне. Да не говорим че дистанционното отчита градусите с час закъснение, като албански реотан. Въобще - климатика е тотал щета. И ако някой си го е купил за стаята в която живее за постоянно ще се самоубие рано или късно със сигурност.. Бягайте от евтините тояги хора ! Колкото и да сте бедни.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #70

    Отговор: Климатици Nippon

    Когато помещението не е темперирано, топлия въздух се качва в горе и затова лъже датчика на вътрешното тяло, затова е добре да се сложи на I feel като дисплея на дистанционното трябва да е надолу, т е. да е с гръб нагоре за да може решетката на датчика да е свободна, иначе не отчита коректно .

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #71

    Отговор: Климатици Nippon

    А здравейте пак. Снощи наминах на вилата и беше хладничко та пуснах климатика да смъртви малко стаята. Към всичко описано от мен в предходния ми пост в темата сега ще добавя и факта, че за 4 часа грубо работа напълни половин кофа с вода . Добре че бех сложил кофата иначе на терасата ми щеше да стане гьол. Чесно ви казвам, имал съм какви ли не климатици, и големи кучета и по скъпи, но по лош от тоя не съм имал. Дали съм уцелил късата клечка, дали е монтаж - не знам. Монтира ми го уж много грамотен човек, но такъв ръняк направо се не трае. И подарък да ми го дават вече не бих си го причнинил. За 4 часа - близо 4 киловата ми удари разход по електромер. Като свалим един телевизор и една крушка - смятайте "инвертора" колко е инвертор. В ранната есен, а натам ?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #72

    Отговор: Климатици Nippon

    Да си дойдем на думата....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Nippon KFR-14 DC грешка Е5...?
    От helix във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 13
    Последно: 10-10-16, 20:45
  2. Дистанционно за Nippon KFR 14 b
    От deniz5612 във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 4
    Последно: 11-03-14, 17:45
  3. проблем с NIPPON ASF -H48 A5
    От frick във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 22:05
  4. GPS NIPPON NP350
    От tzvetina във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-09, 12:16
  5. GSM H69 и GPS Nippon NP 350
    От kris11 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-09, 10:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе