Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 72
Like Tree8Одобрявам

Климатици Nippon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #31

    Re:Климатици Nippon

    Много бъркаш, понеже изобщо не се занимавам с климатици, професията ми е съвсем друга.Аз съм обикновен любител, който за няколко години е сменил няколко машини и от собствен опит е установил, какво могат едните или другите. Иначе за форумите участвам само в два - този и НАПРАВИ САМ.Бях регистриран и в един друг, но там не съм писал от години.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #32

    Re:Климатици Nippon

    Без да имам някой предвид,по първи впечатления,питат момчетата нещо евтино добро ли е и като кажеш "не" се сърдят или те убеждават,че е добро-ми що питат,тогава,като знаят.Тия китайски,турски,израелски и тн изпълнения не са за слагане у дома,най-вече когато са големи.За офиси,магазини и стопански помещения- иди-дойди.Да не говорим,че е по-добре две по-малки,отколкото една голяма машина,стига да има възможност за монтаж.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #33

    Re:Климатици Nippon

    Моя Nippon KFR-14 DC си бачка супер в 64.3м3.При -2 градуса и вътрешна 23 градуса като му дигна градусите на 30 и започва да бълва с 56 градуса от жлузите.Модела е от този дето показва вътрешната и външната темп. на досплея.Имам го от 2 год. и си бачка добре в стая без грам изолация и дървена дограма.При -2градуса консумацията му е 0,600kw/h при зададени и поддържащи 23 градуса.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    9
    #34

    Re:Климатици Nippon

    milan_fan, приятел ти сериозно ли си сложил климатик 24-ка в 25 квадратовата си спалня ............ и сега не можеш да спиш от него ?
    Кой бизнесмен те "изкъпа" (да не казвам друга думичка) така грозно да сложиш такъв мощен климатик в стая, за която е достатъчна и 12-ка.Мисля, че със същия успех можеше да си сложиш 24-ка и от другите марки климатици от този клас - осака, мидея, нео , мео и т.н..... гарантирано пак нямаше да можеш да спиш. Ще кажеш ли поне за нов климатик ли става въпрос или климатика е 100-годишен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    10
    #35

    Re:Климатици Nippon

    Podkrepqm "aristokrat" ... taka sa go izkapali "milan_fan", 4e ne iskam da komentiram Koi dqwol ti sloji 24ka v spalnqta ... Tq ste vi otvee
    A kato znam i Nipponskite tela kolko sa golemi, prosto neznam nakoi mu doide tazi ideq ? A tova 4e nemoje da stopli 25m2 e glupost... nqkoi nekadarnik go e montiral. I vse pak evtini 24 sa za montav na magazini ili drugi proizvodstveni ili industrialni pomesteniq ... nemojesh da iskash komfort, tishina i dr ekstri...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    10
    #36

    Re:Климатици Nippon

    Kolegi, do sega slam slagal predimno konvencionalni 14EW na Nippon i izbqgvah evtinite invertori. Predi nqkolko dni slojih edin 14DC LUX i se darjeshe ochudvashto dobre ... e ne go sravnqvam s FUJI,DAIKIN,TOSHIBA... zastoto nqma sravnenie, no e 1 klasa nad Osakite, Crownite i Mideite... Vaprosa mi e dali nqkoi e slojil pove4e broiki... i dali e imal problemi... Ako nqkoi ima ideq i ot koi zavod sa ste sam blagodaren /Midea,AUX,Haisens,Chunlan ili HAIER - Poslednite dva gi izkluchvam veroqtno ot tam ne sa, zastoto znam dobre Haierite a Chunlanskite bokluci sa izvestni.../

    04.01.2011 -20:26
    I vse pak nqkoi ste kaje li nesto???
    Valen1? ... ako ti imash nabliudeniq kaji... poslednata redakciq beshe tvoq?

    Няма да си играя на преводач,но следващия пост на латиница ще бъде премахнат без предупреждение!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #37

    Re:Климатици Nippon

    Лятото на 2010г си закупих климатик NIPPON KFR 14 DC LUX .През лятото се държеше перфектно.Но сега през зимата немога да разбера как точно трябва да работи.
    Задал съм му 25 градуса вътрешна температура и е на трета степен вентилатор,а външната температура е 0 градуса.Духа топло и понякое време духа хладен въздух.Монтиран е в хол с трапезария-44м2.
    Лятото когато работеше капеше постоянно от трабичката,а сега през зимата не капи през тръбичката,но немога и да видя дали капе от самото тяло.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #38

    Re:Климатици Nippon

    MANYAKA -на твойта машина му дават максимум до 4.2kw.мощност, която е доста малко за твойто помещение,освен ако не си объркал квадрати с кубици?А за капенето-навярно си видял конденза-лятото е нормално,а зимата не.Сега е нормално да капе от външното тяло при влажно време и да протече малко при дефрост(ако не е замръзнал ).

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #39

    Re:Климатици Nippon

    Ако наистина е монтиран в 44м2 направо ме е жал за климатика.Иначе аз го имам същия и съм много доволен и като работа и като икономия.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #40

    Re:Климатици Nippon

    Перфектния Nippon, чак ми е мъчно да се разделя...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #41

    Re:Климатици Nippon

    Да допълня и нещо интересно. На лепенката за тегло на външно тяло пише 24кг, днес като го продавах измерих тегло 30кг

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #42

    Re:Климатици Nippon

    Интересно е, че моя брат има същият на вид климатик, но с друго име.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    123
    #43

    Re:Климатици Nippon

    Явно при тези марки е важно какво има под пластмасите, а не как изглеждат

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    34
    #44

    Отговор: Re:Климатици Nippon

    Здравейте.Имам Nippon 14-ка обикновен.Всичко е ОК при него.Сега в студа топли перфектно.Снощи беше -10 и не се е замислял изобщо.Та питането ми е друго,по точно оплакването ми.Външното тяло е перфектно.Нямам оплакване от него,като се има предвид че другия ми климатик е инверторен и ме побърква направо,но не става въпрос сега за него.Оплакването ми е от вътрешното тяло.Че се чува въздуха,който излиза от него,чува се.Това е нормално и изобщо не ми влияе.Лошото в случая е че преди да тръгне да духа се включва нещо и започва едно бууууу(нещо такова),което е постоянно и не спира дори като започне да духа.Когато си направи температурата се чува едно пляс-плюк-чат или нещо от тоя сорт,ама си се чува(не да стоя до него и да го чувам).Това ми е болката и нз дали е дормално,но не е приятно изобщо да ми бучи така.
    Дано някой от по разбиращите тука ми помогнат някак си,защото е дразнещо о нарушаващо спокойствието.Мерси предварително и весели празници

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #45

    Отговор: Климатици Nippon

    За бученето е нормално, това е резонанс предаван по тръбите, но е и от самите тръби. В началото на ползването го няма, но после се появява, защото тръбите се закаляват (втвърдяват).

    Ако можеш да запишеш звуците да ги чуем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Nippon KFR-14 DC грешка Е5...?
    От helix във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 13
    Последно: 10-10-16, 19:45
  2. Дистанционно за Nippon KFR 14 b
    От deniz5612 във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 4
    Последно: 11-03-14, 16:45
  3. проблем с NIPPON ASF -H48 A5
    От frick във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 21:05
  4. GPS NIPPON NP350
    От tzvetina във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-09, 11:16
  5. GSM H69 и GPS Nippon NP 350
    От kris11 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-09, 09:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе