Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34
Like Tree1Одобрявам

Дайте съвет какво да си купя!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    9
    #1

    Дайте съвет какво да си купя!!!

    здравейте, имам малък проблем с избора на климатик. Значи горе долу съм се ориентирал към фирмата от която ще го купя обаче за парите с който разполагам (около 450- 500лв.) имам доста колебания в избора на самия климатик (ще се ползва предимно за отопление). Размерите на помещението са 3.50x3.50x2.70(височина), не разполагам с никаква топлоизолация или ПВЦ дограма, за това се колебая м/у 9BTU или 12BTU
    това е страницата на фирмата към която съм се насочил, избора не е малък:http://www.termo-klima.com/bul/find....d_id=1&price=1

    Дайте съвет javascript:void(0);

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    10
    #2

    Re: Дайте съвет!!!

    Мисля, че ако си намериш 12-ка за 500лв. с монтаж и всички консумативи ще си най големият късметлия. Предполагам знаеш, че освен парите за климатика ще трябва да дадеш от 130 до 150 лв. за монтаж. Имай ги впредвид тези разходи. По принцип не съм фен на конвенционални климатици затова немога да ти дам съвет точно какъв да си купиш, а с тези пари за инвертор със сигурност няма да се пребориш. Хайде късмет

  4. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #3

    Re: Дайте съвет!!!

    То дето ще го вземеш за 400-500 лв и после още 100-150 лв за монтаж, направо иди си вземи една Осака 12-ка, за към 600 лв, че поне е включен монтажа в цената, пък и вършат работа общо взето.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    9
    #4

    Re: Дайте съвет!!!

    точно това се чудех дали в цената е включен и монтажа! Според вас явно не е иначе май излиза доста тънко тоз климатик. Пратих е-маил на фирмата да питам дали е включен и монтажа ама още не са ми отговорили. В такъв случай мога да ви попитам заслужава ли си да си взема някоя Мидея 9 BTU или да си остана с 500 кинта и да си карам с радиатора тая зима ?

    P.S За съжеление не разполагам с 600 лв за Осака, така че тоя вариант отпада

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #5

    Re: Дайте съвет!!!

    Задалжително 12 ,за толкова пари трябва да сия монтираш сам,поне гледай да има кит към нея.мидея няма кит. Сто леза не са голяма разлика.Сега всички кучи марки са с около 600 лева с монтажа.Ако си с от новите радиятори караи с него.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #6

    Re: Дайте съвет!!!

    Много приказки се изговориха във форума относно плюсовете и минусите на климите втора употреба.Не че съм им голям фен ,но в твоя случай конкретно смятам,че е по удачно за тези пари да вземеш една 10-ка инвертор 2-ра ръка,отколкото ново китайче до 500лв + 150лв монтаж.Пак казвам това е мое лично мнение,все пак парите и решенията са твои

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #7

    Re: Дайте съвет!!!

    Цитат Първоначално публикувано от criss
    Много приказки се изговориха във форума относно плюсовете и минусите на климите втора употреба.Не че съм им голям фен ,но в твоя случай конкретно смятам,че е по удачно за тези пари да вземеш една 10-ка инвертор 2-ра ръка,отколкото ново китайче до 500лв + 150лв монтаж.Пак казвам това е мое лично мнение,все пак парите и решенията са твои
    И дори ще си на кяр от икономисаната електроенергия за един сезон се изплаща а конвенционала харчи повече и ти излиза все по скъпо.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    9
    #8

    Re: Дайте съвет!!!

    Благодаря за съветите!!! Надявам се че може да отделя още някой лев за 12-ка и направо да си взема такава ( да не свърши зимата само)

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #9

    Re: Дайте съвет!!!

    Забелязвам че постояно се лъжете че като си вземете по голям климатик ще ви топли повече това не е така. Ако пък беше така производителите щяха да правят само големи климатици.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #10

    Re: Дайте съвет!!!

    Помещението,което искаш да климатизираш е 33кубика.Предполагам става дума за панелка-спалня така,че и 9-ка би ти свършила работа,но за 500лв с монтажа можеш да вземеш инвертор 10-ка,а за 600-12ка.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #11

    Re: Дайте съвет!!!

    Задължително 12 , на 12 и 9 вътрештия топлоовменик и дебита на вентилатора са едни и същи,само компресорите са с различни мощтности ,за това 12 е за предпочитане , по бързо затопля топлообменика и топли повече ,като затопли и изключва ,9 компресора работи по дълго и не може да затопли по големия топлообменик и вентилатора духа повечеи го олажда и бавно достига температура.РАЗЛИКАТА В ЦЕНАТА НЕ Е ГОЛАМА ВЗЕМИ 12.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    9
    #12

    Re: Дайте съвет!!!

    Цитат Първоначално публикувано от criss
    Помещението,което искаш да климатизираш е 33кубика.Предполагам става дума за панелка-спалня така,че и 9-ка би ти свършила работа,но за 500лв с монтажа можеш да вземеш инвертор 10-ка,а за 600-12ка.
    здрасти на всички! Значи помещението което смятам да топля по принцип се води всекидневна но аз там спя и не е панел а тухла Реших твърдо да поизчакам малко и да събера още 100-150 лв и да си взема 12 направо
    Горе долу се ориентирах към Nippon ASW-12A4 или Midea MSG-12HR. За първия ми разпрая един приятел че имал в тях и не се спирал зимата вече 2-3 години, за Мидеята знам също от приятел че е добър. Остана да разбера само колко пари вземат за монтаж и да се реша вече твърдо.

    Относно инверторните знам че са по добри ама съм на принципа като не е ново да не се купува


  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #13

    Re: Дайте съвет!!!

    Ами за съвет- на нашите не ми се давах пари за скъп инверторен и ги навих за VOLTEL, 12-ката е 550-600 лв, конвенционален е със компресор на Hitachi. Тялото е на Sam Sung. А бе като за работа ... за малко помещение се справят добре, но в хола ми , когато се наложи да го пускам и беше студено навън - зимата при външни температури около 0 и надолу, едно денонощие работи за да вдигне 24 градуса. Направо му се взе акъла, но поне е тих и евтин. С една дума - не очаквай чудеса с малко пари. Бих ти препоръчал 9-ка Инвертор на Panasonic - има най голям коефициент на преобразуване - над 4!!!. Но- малайзиска сглобка задължително.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #14

    Re: Дайте съвет!!!

    Кой климатик да взема MITSUBISHI MSZ-GA25VA или PANASONIC CS/CU-E12DKE и двата стават за помещението,но като марка немога да направя ибор.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #15

    Re: Дайте съвет!!!

    Цитат Първоначално публикувано от mechka76
    Кой климатик да взема MITSUBISHI MSZ-GA25VA или PANASONIC CS/CU-E12DKE и двата стават за помещението,но като марка немога да направя ибор.
    MITSUBISHI

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайте да купя едно дъно сокет АМ2
    От dobipess във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 05-01-13, 17:44
  2. Какво да купя за 11 m²
    От joro_tt във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-10, 09:25
  3. Моля за съвет какво да си купя!?
    От kalema във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 15-05-08, 06:43
  4. Отговори: 1
    Последно: 27-03-06, 17:18
  5. Какво DVD RW да си купя???
    От kreo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 30
    Последно: 05-05-04, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе