Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с Nippon ASW-12A4 - прехваления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    25
    #1

    Проблем с Nippon ASW-12A4 - прехваления

    Миналата Сряда 20.06. ми монтираха въпросния климатик и сега не работи.
    Понеже беше в стаята, в която правих ремонт - да е включван общо 4-5 пъти. Първия път го пробваха веднага след монтажа и всичко му бе наред - работеше си. Втория път го пусках - пак всичко си беше наред. Третия път - понеже това ми е втори климатик бях ги настроил на еднакви градуси (26) - стария си заработи нормално, а този боклук трябваше да му намаля градусите до 21, за да се вкл. компресора и започне да хлади (въпреки, че се намираше в стаята, която беше по-топла в този момент). Той тръгна и хладеше, но в сравнение със Хайера и първото му пускане видимо по-слабо правеше студ. Вчера го пускам - няма никаква студ. Външното тяло, компресора, вътрешното тяло - видимо си работят, но вътре няма студ, а вън няма топло. Възможно ли е да си е изпуснал фреона? Дайте съвет от какво може да е, за да имам някаква представа, защото като дойдат баламурковците дето го монтираха - може всичко да измислят и кажат - та да съм подготвен да им отговоря компетентно.

    П.П.: Наричам монтажистите баламурковци, защото като ги питах при монтажа с какъв вид фреон е машината - отговора им беше Р22 при положение, че и на двете тела си пише Р407С - недай си боже е фреона ще трябва да спорим

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    25
    #2

    Re: Проблем с NIPPON ASW-12A4 - прехваления

    Абе, честно да си кажа - така като се позамисля, май е по-добре белята да идва от фреона, щото най-бързо се отстранява проблема. Ама всичко е божа работа.
    От всякъде добри мнения за тази машина, ама монтажника като не става дори за ........(няма да казвам, за да не обидя някой) - човек може да си промени мнението за марката техника като едното нищо. Искам да ми помогнете, за да не вземат да го помъкнат на някъде под предлог, че е друга причината и така да скрият собствената си грешка - евентуално.

    Не би ли трябвало да има датчик за ниско налягане в системата и по този начин да спира компресира?
    дали ТРВ винтила не сработва? Осветлете ме малко.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #3

    Re: Проблем с NIPPON ASW-12A4 - прехваления

    Недей да хулиш климатика,това което описваш ми намирисва на заминал фреон,за което може да има куп причини.А "баламурковците"може и да са прави ,от този модел има и на R22/ASW-H12A4/EAC/ и на R407C/ASW-H12A4/EAR/
    С монтажниците няма какво да спориш - климата ти е в гаранция и трябва да работи.С какъв фреон ще я зареждат си е тяхна работа.Успех

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    25
    #4

    Re: Проблем с NIPPON ASW-12A4 - прехваления

    Благодаря ти Criss,

    както винаги си отзивчив и прав - направо ми показа да не се изказвам неподготвен, ама така е човек докато е жив се учи.

    Точния модел на климатика ми е Nippon ASW-H12A4/HSAR - което ще рече, че е с R407C - нормално е да са се объркали при положение, че има алтернатива, за което им се извинявам задочно.

    Ако е изтичане на фреон възможно ли е да се повреди компресора от липсата му?
    Защо не спира компресора да работи при положение, че налягането в системата е по-ниско от нормалното?
    Този датчик за ниско налягане на системата, не го ли има във всички климатици или е само при марковите и по-скъпи машини?

    Егати въпроското съм......., чак срам ме стана angel

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    25
    #5

    Re: Проблем с NIPPON ASW-12A4

    Проблема - отстранен!!!!

    Изтекъл му беше фреона поради монтажна грешка или пренатягане на едната медна тръба дето влиза във външното тяло. По-точно медното конусче на тази тръба се е спукало леко от пренатягане и постепенно запонал да излиза фреона.

    След 45 минутно вакумиране на системата - машината е заредена отново с Р407С фреон и работи на пълни обороти.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #6

    Re: Проблем с NIPPON ASW-12A4 - прехваления

    Видя ли,че дявола не е толкова черен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    25
    #7

    Re: Проблем с NIPPON ASW-12A4 - прехваления

    Така е, ама все пак си е дявол

    Благодаря ти !!!! (вече бирите дето ти дължа са две ..... - записвам си....)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици Nippon
    От yordan във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 71
    Последно: 14-10-22, 16:11
  2. проблем с NIPPON ASF -H48 A5
    От frick във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 21:05
  3. Климатик Nippon KFR14DC проблем
    От ex-man във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-13, 21:04
  4. Nippon ASW-12A4 - търся електрическата схема
    От ivan63st във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-10, 22:39
  5. GSM H69 и GPS Nippon NP 350
    От kris11 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-09, 09:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе