Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By blue1
  • 1 Post By biro
  • 1 Post By justify

Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #1

    Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.

    Здравейте. Искам да се посъветвам за мовта 14 EW на Нипон - вярно ли е че е клас А.... така пище на нея, за сега работи чудесно.... ако е така ударих кьоравото.. за тази цена....

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.

    Това, че е калс А не е толкова от значение, защото се дава при температура 7 градсуа, а при ниски температури не е ясно каква е ефективността му. Така, че не бързай да се радваш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Re:Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.

    СОР-3.08 ако не се лъжа? Това даже и по европейският стандарт е клас Д.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    1
    #4

    Re:Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.

    Имам същия модел в къщи, отоплява площ 25 квадрата, работи и пее. Доволен съм много, нивото на шум е доста ниско. За клас ми казаха, че е А от монтажната група, но аз много много не съм и питал.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #5

    Re:Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.

    казаха - КОП 3,62. И в оригиналните документи пише така.... и на капака му пише...
    Да бе живи и здрави да сме пък засега съм много щастлив, че е безшумен. Баща ми има Фужи ли и Фужицу ли е и не намирам никъква разлика.... само където то се пери - "имам японски климатик". Доколкото разбрах на всички японски климатици само лепенките им били на иапонски....

    А ако е клас Д наистина - това означава че КОП е около 3, което не звучи толкова зле .... дано да не е под 3


    valen1: Другите ти два ника Stan James и Buffetman от един и същи IP адрес съм ги блокирал. Продължаваш само с този. Ако за напред пак нещо не е както трябва ще бъде блокиран IP адреса.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Re:Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.

    М да, можеш да се регистрираш с още няколко ника и да си възхваляваш китайският боклук колкото искаш, току виж си повярваш, че имаш климатик.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #7

    Re:Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.

    Ако и на Buffetman баща му има Фуджи значи beermaniac му е брат и не подозира, че пише в същатата тема
    Asen Ikonomov одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #8

    Re:Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.

    Пишете си каквото си искате. на мен НИПОНА си ми работи и му се радвам !

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #9

    Re:Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.

    Що,имаше едни с голи кранове-работеха.Ама да сравняваш японските,европейските изпълнения и китайските тракалници,значи да сравняваш Слънцето,Земята и Луната.Бирманияк,виж във снимките колега си е сложил 8 годишен климатик във вилата на Студенец,дето ще изкара още 100години и то при много ниски температури.Погледни му характеристиките,няма европейски аналог,а китайците никога няма да направят такава машина.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Що,имаше едни с голи кранове-работеха.Ама да сравняваш японските,европейските изпълнения и китайските тракалници,значи да сравняваш Слънцето,Земята и Луната.Бирманияк,виж във снимките колега си е сложил 8 годишен климатик във вилата на Студенец,дето ще изкара още 100години и то при много ниски температури.Погледни му характеристиките,няма европейски аналог,а китайците никога няма да направят такава машина.
    Не закачай човека, той е доволно сляп...засега...Нипоните не са лоши, докато не се развалят или не дойде края на месеца...

    П.П. в интерес на истината и аз се замислях преди 4-5 години за нипон(то си звучи като Япон, Нихон и т.н.) и едни мои познати монтажници тогава ми казаха- и ние сме си монтирали такива у дома вече 2-ра година и сме доволни-Топлят зимата и "правят" малки сметки.
    Asen Ikonomov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Закупуване на климатик по програма за енергийна ефективност
    От kiks във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 12:20
  2. Кредит енергийна ефективност от техномаркет
    От dinko69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 53
    Последно: 24-10-12, 19:34
  3. Климатици по програма Енергийна ефективност
    От ivo75 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 31-10-11, 19:05
  4. Samsung AQV12MSA с кредит енергийна ефективност?
    От rumo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-07, 17:04
  5. Отговори: 8
    Последно: 06-11-05, 18:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе