Резултати от 1 до 9 от общо 9

К&К Електроникс /Техномаркет и кредитите за енергийна ефективност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1

    К&К Електроникс /Техномаркет и кредитите за енергийна ефективност

    Прави ми впечатление, че в списъка на одобрените климатици по въпросната програма има сериозно присъстие на Панасоник http://www.reecl.org/bg/et_pmp_tbl.p...Rows_et_pmp=86
    В същото време, Техномаркет увеличиха цената на модела CS-PE12DKE от 999 на 1039 лв, което си е 4% увеличение и то след като се популяризира въпросната програма... Да не говорим, че вече веднъж го увеличаваха до 999
    В същото време Райфайзен например вземат лихва 11% + 1% комисиона + 20лв такса
    Сметнато на база 999лв това прави 14% Ако приемем, че има парите, но се поблазня от 20те%, които ми връщат, значи ефективно банката ще ми вземе около 10% - 4те ще си ги върна, като даржа моите 1000лв на влог
    и какво се получава:

    Ако имам 1000лв за климатик - банката ми взема 14, връщам си 4 от влог, връщато ми 20 по програмата след година, Техномаркета се включват в деленето и искато и техните 4% повишение на цената на одобрен климатик и оставам с 5-6% печалба и нервите от ходенето до банката...

    Ако нямам 1000лв - банката ми взема 14, връщат ми 20 след година, Техномаркета ми взема около 4% и оставам с 2% печалба...

    Опааа - и то без да броим лихвите върху 200те лева за монтаж

    Абе ни мислите ли че нещо й куца на този програма? И на търговците от К&К също?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re: К&К Електроникс /Техномаркет и Кредитите за енергийна ефективност

    Ами купуваш климатик от някъде другаде А че програмата понакуцва-кое не куца в милата ни родина?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #3

    Re: К&К Електроникс /Техномаркет и Кредитите за енергийна ефективност

    Явно са решили да вкарат всичките си скъпоценни панасоници в програмата и вдигат даже тези които са конвенционални нагоре, защото като сложиш монтажа да го вкарат в границата над 1000лв. за да можеш да участваш в "печалбата" от 20%
    Явно и технополис искат да участват и са намерили хаер за 1500лв ???
    Ние балъците пък ще си купуваме мидеите и ще си пиеме паричките от "икономията" *

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #4

    Re: К&К Електроникс /Техномаркет и Кредитите за енергийна ефективност

    "Блажени са неведующите, защото тяхно е царството небесно..."* Това е един цитат от библията.* Има ли от всички изказали се един поне, който да е ходил в пощенска банка и да е говорил по темата с някой кредитен инспектор?

    Ето кое ни куца основно - всички са "специалисти" по всичко и всички говорят на изуст, без да са събрали необходимата информация и търсят под вола теле.* Не стига, че хората са намерили начин да помогнат, ами има и недоволни.* Тук не говорим за разни баровци газета, а за обикновения българин, за когото 200 кинта за много пари ( това са 20% от 1000 лв).* Ако ги имаш парите и искаш да ги изтръшкаш на куп за климатик - ок, никой не те спира.* Но ако се чудиш как да въжеш бюджета - това е една много добра възможност за подпомагане.

    @echo

    Защо вадиш нещата от контекста?

    "Кредити и безвъзмездни помощи се предоставят само при условие, че монтираните термопомпени системи са посочени в този списък. Монтираните термопомпени системи трябва да са нови, да не са рециклирани или реновирани. Този списък не е затворен. Всеки продукт, който отговаря на условията за регистрация на програмата REECL може да бъде включен. "

    Никой не те бие по главата да ходиш да си купуваш климатик от техномаркета.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #5

    Re: К&К Електроникс /Техномаркет и Кредитите за енергийна ефективност

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    "Блажени са неведующите, защото тяхно е царството небесно..."* Това е един цитат от библията.* Има ли от всички изказали се един поне, който да е ходил в пощенска банка и да е говорил по темата с някой кредитен инспектор?

    Ето кое ни куца основно - всички са "специалисти" по всичко и всички говорят на изуст, без да са събрали необходимата информация и търсят под вола теле.* Не стига, че хората са намерили начин да помогнат, ами има и недоволни.* Тук не говорим за разни баровци газета, а за обикновения българин, за когото 200 кинта за много пари ( това са 20% от 1000 лв).* Ако ги имаш парите и искаш да ги изтръшкаш на куп за климатик - ок, никой не те спира.* Но ако се чудиш как да въжеш бюджета - това е една много добра възможност за подпомагане.
    Ами Ехо съвсем точно си го е казал(за лихви и удръжки).Не виждам с какво говори наизуст.На 70 та страница Чичо Сам обещава да каже за какво става точно дума.
    И наистина човек като си направи сметките,няма как да спестиш 200 лв от 1000,освен ако програмата не взима предвид и лихвите.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #6

    Re: К&К Електроникс /Техномаркет и Кредитите за енергийна ефективност

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Ами Ехо съвсем точно си го е казал(за лихви и удръжки).Не виждам с какво говори наизуст.На 70 та страница Чичо Сам обещава да каже за какво става точно дума.
    И наистина човек като си направи сметките,няма как да спестиш 200 лв от 1000,освен ако програмата не взима предвид и лихвите.
    Не става въпрос колко ще си на кирия ако имаш парите, ами колко ще спестиш, ако ги нямаш.* Я да изчисли един обикновен потребителски кредит и да види там колко пари отгоре ще се натрупат върху тези 1000 лв.* Програмата е така направена, че се получава нещо като безлихвен заем. Целта на програмата е не да се печели от нея, а да подпомага.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #7

    Re: К&К Електроникс /Техномаркет и Кредитите за енергийна ефективност

    Прав си,съгласих се.Ама всеки търси кирийката

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #8

    Re: К&К Електроникс /Техномаркет и Кредитите за енергийна ефективност

    М-да
    По принцип Таз е прав - ако ги нямаш и си решил да купиш клима...
    Не съм смятал и точните стойности...
    Обаче основното, върху което акцентирах и в заглавието - оста`й ги банките - лихварството по принцип е забранено от християнството, а и от юдаизма, когато контрагента също е човек /евреин/...
    Акцентирах върху това, че нещо дръпнаха цените на К&К - дали е само търсене/предлагане...

    Колкото до отворения списък - да, така ПИШЕ, ама как се влиза в него?

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #9

    Re: К&К Електроникс /Техномаркет и Кредитите за енергийна ефективност

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    М-да
    По принцип Таз е прав - ако ги нямаш и си решил да купиш клима...
    Не съм смятал и точните стойности...
    Обаче основното, върху което акцентирах и в заглавието - оста`й ги банките - лихварството по принцип е забранено от християнството, а и от юдаизма, когато контрагента също е човек /евреин/...
    Акцентирах върху това, че нещо дръпнаха цените на К&К - дали е само търсене/предлагане...

    Колкото до отворения списък - да, така ПИШЕ, ама как се влиза в него?
    Фирмата отива в банката, попълва заявление, предоставя всички необходими документи, сертификати и прочие и готово. Технологичния срок мисля е до 1 седмица.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?
    От boiski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 292
    Последно: 06-11-17, 23:11
  2. Закупуване на климатик по програма за енергийна ефективност
    От kiks във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 12:20
  3. Кредит енергийна ефективност от техномаркет
    От dinko69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 53
    Последно: 24-10-12, 19:34
  4. Климатици по програма Енергийна ефективност
    От ivo75 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 31-10-11, 19:05
  5. Samsung AQV12MSA с кредит енергийна ефективност?
    От rumo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-07, 17:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе