Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41
Like Tree6Одобрявам

NEO ACS-HR12LED R410

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    11
    #1

    NEO ACS-HR12LED R410

    Минах през Техномаркет и ми хвана окото едно климатиче NEO ACS-HR12LED R410 369лв компресор Тошиба пише че имал и КИТ някои от чарковете за монтажа които намалят монтажната цена на 100лв за охлаждане се предполага че всеки го може но дали за топлене го бива ако има някои поглед над модела или подобен как се справя зимата моля да драсне

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    Бая пара за вентилатор. Не се занимавай с глупости, купи си климатик или обикновен вентилатор.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    Те на охлаждане едвам се справят а ти искаш да се топлиш с него.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    11
    #4

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    Не очаквах чак толкова лошо за него като ги гледам по балконите и магазинчета доста често ги има НЕО машинките а по късно днес като минах на Техномаркета разбрах че съм закъснял за следващата партида в петък били капарирани вече и маи според двете мнения до момента за добро

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    Бегай от NEO.Купи си MIDEA или ако имаш повечко пари едно инверторче на Fujitsu или DAIKIN и не се занимавай с глупости. Успех!!!
    Asen Ikonomov одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    18
    #6

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    За цената си - добър е, става!

    От две години ползваме такъв в офиса и за охлаждане, и за отопление, и сме доволни.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    Кое му е доброто за 3 такива са ме търсили днес за ремонти защото ги слагат и после ги няма монтаниците.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    11
    #8

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    Взех климатичето поставено е вече на тая цена и минимална цена поставяне се реших да е то работи тихо стаята е 32 кубика и за нула време стана зима на външното тяло има лепенка там пише малко по различно от брошурата 3 000 на 3 300 охлаждане отопление от мрежата тегли 914 1 000 пуснах го на турбо и тествах с едно мини електромерче между 800 и 900 вата дърпа та за охлаждане е екстра за мен ще го видя зимата как ще се държи

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    11
    #9

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Кое му е доброто за 3 такива са ме търсили днес за ремонти защото ги слагат и после ги няма монтаниците.
    Този модел ли е проблемен дето казваш за 3 са те търсили и какъв дефект дава

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #10

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    Друг е, друг е. Не задълбавай, ти си го взел вече, радвай му се.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    18
    #11

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    И аз си купих този модел от техномаркет, след ремонта на жилището ще си го вържа и ще дам информация за него.
    както и прилика и разлика със мидеята ми мсф6 12хр кой какво може и неможе.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    Разликата е огромна зимата ще разбереш.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #13

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    От месец имам такъв климатик,успешно охлажда стая 28 кубика /понижава температурата в стайта до 18 градуса при външна 31, 2 минути работи - 3 минути почива до достигане на зададената температура,ако се зададе примерно 24 градуса ги достига още по-бързо ,а и времето в което почива е по дълго спрямо времето което работи/, а днес се възползвам от влажното и хладно време в шумен за да го тествам на отопление /външната температура от сутрина до момента се колебае между 13.6 и 15 градуса, има вятър и почти непрекъснато вали при зададени 28 потдържа 26 градуса при почти аналогичен алгоритъм на работа като при охлаждане, направи ми впечетление че, когато позатопли стаятя при всяко следващо вклучване външния вентилатор се върти по бавно, а преди малко като погледнах беше спрял напълно при работещ компресор ..всъщност незнам дали това е нормално някой ако знае нещо по въпроса да каже ще съм благодарен/ работи тихо на мин обороти на вътрешното тяло и поносимо на средни обороти.За външното тяло мога да кажа същото ,но всичко ще стане ясно когато се тества при отрицателни температури.Надявам се да съм ви полезен с този обзор.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    49
    #14

    Re:Климатик NEO ACS-HR12LED R410

    Така трябва да работи.Като застудее и външният вентилатор ще почне да работи постоянно.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #15

    Re:NEO ACS-HR12LED R410

    Здравейте на всички.
    От опитът ми с марката НЕО подхождам със малко със смесени чувства поради това че съм попадал на изключително качествени /в предвид цената и класът на техниката/ до неща който са почти пълен боклук. Само да отбележа, че марката НЕО е търговска, а пройзводителите са най-различни в повечето случай китайски и в малка част турски, което между дугото е световна практика - например компютрите IBM, принтерите DEL и т.н., което не е лошо стига да е направено както трябва, в този смисъл от три телевизора НЕО различни модели единият модел е перфектен и дрои по-добър от доста модели на световно известни марки от същия клас, докато другите два модела имат конструктивни проблеми от който дори и посещението в сервиз няма да ви отърве. От две домашни кина едното - доста добро, другото със дразнещи конструктивни косури в охлаждането на крайното стъпало. Перални машини - от два модела с елестронни програматори на 1000 и съответно 400 оборота на центрофугата - и за двата модела - отлична оценка. Фото рамка - Перфектна, няма аналог по възможности дори и от марки като Сони, Самсунг и др. на българския пазар.
    От половин година имам посочения климатик. Много съм далеч от идеята, че това е най-добрия климатик или че с него мога да се отоплявам през зимата при -10 гадуса /все пак не е инверторен/, НО ще споделя свойте наблюдения и впечатления в сравнение със сходни климатици от марките Санг, Веко и Осака, който съм ползвал:
    Положителни:
    - ниска цена
    - бързо затопля и охлажда
    - тиха работа дори на режим Турбо
    - наличие на Кит комплект който включва 3 метра тръби изолация за тръбите, кабели и стойка за вътрешното тяло, фреонът е във външното тяло, необходимо е да си закупите само стоики и тампончета за външното тяло /т.е. можете да си ги монтирате дори и сами, ако разстоянието от едното до другото тяло е до 3 метра, както направих и аз между дугото, стига да притежавате известни умения и познания и не на последно място НЕОБХОДИМИТЕ ИНСТРУМЕНТИ - най-вече къртач и вакум помпа, вместо вакум помпа някои използват прахусмукачка, аз лично ползвах един приспособен компресор - обезвъздушаването на климатика е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! въпреки че и без да е направено климатика ще работи - дори съществуват много майстори от фирми за монтаж на климатици които пропускат този важен за живота на компресора и коефициента на полезно действие на климатика момент/ ВНИМАНИЕ:ако си го монтирате сами гаранцията не се признава!
    - изключително разбираемо и удобно за използване дистанционно управление
    - компресор Тошиба /действително е такъв, лично се уверих, аз съм от хората който обичат да знаят какво има в действителност зад капаците/
    - енергиен клас А - според Техномаркет /АКО Е ВЯРНО/
    - има инструкция за монтаж
    Отрицателни:
    - инструкцията за монтаж не е на български а на английски, но е разбираема
    - допълнително заплащане за монтаж от100-до 150 лева
    - истинската мощност за отопление/охлаждане и на консумация съответно са с 200-300 вата по-ниски в действителност от обявените в сайта/магазина - задължително гледайте лепенките който са от пройзводителя сранично на външното и вътрешното тяло, а не тези които са рекламни.

    Изключително съм доволен, дори обмислям да купя втори от този модел, но са се пойзчерпали в магазините.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?
    От milenjs във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 04-08-12, 10:01
  2. Празна бутилка от R410 от къде?
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-11, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе