Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 52

Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #1

    Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Здравейте момчета!

    Искам да Ви попитам за този климатизатор:
    http://favorit-klimatici.com/2011/01...kfr-14-dc-lux/

    От магазина ми казаха, че вече 2 години се държал много добре през зимата и не давал дефекти... На мене ми трябва основно за през зимата - помещението ми е 16/17 кв. метра, тухла, алумин. дограма. Температурите (външните) рядко падат през зимата до -5 градуса (Ст. Загора).

    Всъщност интерисуват ме само недостатъците точно на посочения инверторен модел...Така, че нека не обсъждаме другите модели (по-старите) на Nippon и не използваме темата за да направим реклама на други марки...

    За съжаление (може и да е за добро разбира се) прочетох из темите доста противоречиви мнения за него - от крайно песимистични - до много положителни... и честно казано не можах да се ориентирам добре...
    Благодаря на всички предварително за мненията!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Аз го имам от 2 год. /но моя изобщо не прилича на този от сайта който си дал/ и съм доволен от него.До -7 градуса толкова е била най-ниската темп. която е падала при нас си бачкаше супер и поддържаше 23 градуса без да се зори.На дисплея на вътрешното тяло показва степента на компресора на която работи,моментната вътрешна и моментната външна темп.Тихо като работа външно и вътрешно тяло.При тест на -4 градуса външна темп. и настроен на 23 гр. като му дам газ на 30гр. след 5 мин. почва да духа с 52 гр.Моя е монтиран в 64м3 и си топли без проблем.Никога не сум чул шум от преливане /кипене/ на фреон ,тракане и пукане.При мен не е много икономичен, но съм с дървена дограма, много стара и си лъха от нея доста, а и къщата е само на тухла вън без мазилка и по спомени на -4 при 23 градуса в стаята, а и на толкова е настроен от дистанционното консумираше 680w на час.При теб ще е по икономичен.
    Малко по-късно ще кача снимки на моя да го видиш как изглежда.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #3

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Звучи много добре! А каква марка ти е компресора (не мога да видя добре надписа на външното тяло) - китайски или на някоя друга фирма?

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Kомпресора е TOSHIBA.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #5

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Това е добре наистина - на мен пък търговеца ми каза , че вече нямало с компресори на други водещи фирми - ами че те Nippon сами вече си правили!!! А пък самите климатици се произвеждали не в Китай, ами в Тайланд!!!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #6

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Ей айде стига бе. Какви са тия измислици премислици? Кака така вече никой друг не произвежда компресори за климатици. Много хора ги произвеждат и то различните хора произвеждат различни компресори. Честно да си призная не мисля, че този климатик е нещо по-различно от останалите китайски климатици, но де да знам може и да е много добър. Важно е на какви цени е самия климатик, ако е евтин не вярвам да е нещо, което си заслужава вниманието.

  8.  
     
  9. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #7

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Оле оле тоя климатик е .......вие си знаете какъв

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #8

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Явно все още има хора които предпочитат да експериментират вместо да инвестират.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #9

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Важно е на какви цени е самия климатик, ако е евтин не вярвам да е нещо, което си заслужава вниманието.
    Цената е 930 лв с монтажа - не е от най-евтините, но не е и от най-скъпите - затова съм се насочил (za sega) към тази ''средна'' хубост наречена Nippon... Оказа се, че компресорите им са основно на Тошиба (по-рядко на Хитачи)...
    Имам 2 Хаера които работят горе-долу добре за 6-та година вече, но те са със стария фреон R22, а от Хаерите с новия фреон хората гледам, че много се оплакват по форумите (и не само по тях)...
    Не че не ми се ще да си купя Панасон/Мицу/Фуджицу/Дайкин, ама като им гледам цените... пък и разровете се по форумите - и те си имат проблемчета машинките...

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #10

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Напъни се още малко и си вземи Fujitsu 12lgc.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #11

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Напъни се още малко и си вземи Fujitsu 12lgc.
    Комшията си взе такъв преди половин година - много е доволен наистина, само дето в студовете (под 0 градуса) външното му тяло жужи (в буквалния смисъл на думата: ''ЖЖЖЖЖЖЖЖ'') много неприятно! - лошото е че и спалнята ми е точно над външното му тяло за съжаление...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #12

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Малко инфо по въпроса: купих го климатика и:
    - температурните му датчици (вътрешните) показват 2-3 градуса по-топло от истинската температура; като го оставя през ноща на 20 градуса вентилатора му направо спира понякога; пластмасите на вътрешното тяло пукат при нагряване и охлаждане; доста е шумен и за това го карам на най-слабата степен на вентилатора; не може да запамети последно избраното положение на жалузата; при старт (на топло) завърта жалузата на едно такова междинно положение от около 45 градуса; дистанционното му е неудобно за пръстите...
    - след всичко казано лошо до тука, не мога да отрека обаче, че наистина топли!
    Горните сравнения са направени на базата на инверторен Хаер които работи и в момента перфектно, нищо че е купен от преди 8 години, т.е. от здравите модели е - от преди да ги окепазят китайците... и да им вдигнат цените БГ-дистрибуторите...

  16. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #13

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Е хаи де честито сас здраве да го ползваш няма дасе притесняваш по добър е от мидея смисал по мошност Това са нормални неща които си изброил така че спокоино В тмпекс имат и резервни части което е добре Общо взето са здрави нипоните слабо място сам им датците често дефектират

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #14

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Хехо и при мен на дисплея показва с 2 градуса повече но за шумен и дума не може да става.Много тих компресор и вътрешно тяло.Аз отоплявам 64м3 с него и съм много доволен.Твоя като моя на снимките ли е?Иначе от 30 бр. монтирани от този модел само на 4 имаше проблеми с датчиците и на един само че 20-ка имаше откачена /забравена/ букса.Иначе 20-ката е голямо дърво.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #15

    Re:Nippon KFR 14 DC Lux инвертор - някакви отзиви ???

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Хехо и при мен на дисплея показва с 2 градуса повече но за шумен и дума не може да става.Много тих компресор и вътрешно тяло.Аз отоплявам 64м3 с него и съм много доволен.Твоя като моя на снимките ли е?Иначе от 30 бр. монтирани от този модел само на 4 имаше проблеми с датчиците и на един само че 20-ка имаше откачена /забравена/ букса.Иначе 20-ката е голямо дърво.
    Има разлика между твоето вътрешно тяло и моето - моето е малко ''по-ръбато'' и е с един дълъг (от единия дон другия край) черен дисплей с емотикони - лепенките обаче са си същите. Филтрите на топлообменника са доста кривички... а ротора на вентилатора е с непочистени чепръци от шприцването на пластмасата...
    Външното тяло е съвсем същото - вкл. и лепенките с характеристиките са същите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  2. Някакви отзиви за новата серия на General и конкретно за ASHG12LE?
    От Fares във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 52
    Последно: 08-11-11, 21:59
  3. Някакви отзиви за това LG?
    От LEGAL във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-11, 23:01
  4. Тежести някакви
    От assay във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-09, 23:24
  5. Daikin ATYN - някакви мнения?
    От Naskoni във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 16-11-09, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе