Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

НЕО топли но рядко включва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    31
    #16

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Климатика е купен лятото. Още есента ми направи впечатление, че се успива. Като паднаха температурите се оправи и сега пак не включва като хората.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #17

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Работата на компр.лятно време е в пъти по-малка от зимата,но това не означава,че неможе повредата да настъпи след това.Прав е Valen1 провери това,което ти казва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    31
    #18

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Ще викам великите "спецове" от Хит клима-Варна че гаранцията е към тях и като знам как ще се грабнат да дойдат....
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330364276[/time]_________________________________________________

    Забравих да напиша-дистанционното има термометър и един бутон, които като натисна показва температурата в стаята. С неговото натискане климатика тръгва. Някъде четох, че сверявал темп. в стаята и зададената на климатика и ако има разлика подава сигнал. Така, че май не е от компресора.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #19

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Само правим предположения къде би могъл да е проблема, а дали има такъв не е неясно. Проблемите с приказки не се решават.

    При тебе serge най-вероятно проблем няма, защото разликата зададена-стайна температура е 2°. Предположението за причината за проблема по-скоро се отнася за Nkki, защото неговата разлика е 11°.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    31
    #20

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Може би наистина се вживявям излишно. Благодаря за отговорите.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    10
    #21

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Добре ще направя тези замервания на клемореда. Сега като се позатопли навън е нагласен на 25-26 и държи 21-22. Явно вече не се товари толкова. Изчетох доста по въпроса и излиза, че няма как да замеря дали е изгубил фреон. Поне да се уверя, че не изкл. компресора поради прегряване ми остава. Благодаря за помоща !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    31
    #22

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Колега Nikki ,намери ли къде е проблема, че при мен нещата се влошават.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #23

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Вие от клими за по 300лв какво очаквате да са вечни.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    31
    #24

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Ами гледам и хора с клими за по сума пари и те понякога реват.Това, че е скъпо в тая държава не винаги е гаранция, че е хубаво.Като ти дойдат едни капацитети да ти правят монтажа и за 5000 клима да вземеш....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    10
    #25

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Цитат Първоначално публикувано от serge
    Колега Nikki ,намери ли къде е проблема, че при мен нещата се влошават.
    Много бързо се затопли времето и не успях да замеря дали се е товарил компресора в студа та да е изключвал от прегряване. Сега вече е нагласен на 24 и поддържа 22.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331147841[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Вие от клими за по 300лв какво очаквате да са вечни.
    Вечни не, но поне 5 г да изкарат ми стига

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #26

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Ники изгледай филмчето и сам ще разбереш за какво иде реч.http://vbox7.com/search/?completed=1...83%D0%BF%D0%B8

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    10
    #27

    Re:НЕО топли но рядко включва

    На този link се отварят много филмчета и като гледам до едно са верни. Купи хвърли купи - да, това е девиzа на съвремието. Но напоследък с все по бързото развитие на технологиите вече няма нужда да залагат на физическото остаряване на стоката. Тя на всеки 3 до 5 г е вече морално остаряла и човек иска да има нещо ново.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #28

    Re:НЕО топли но рядко включва

    При климатиците тенденцията за електрониката не важи, защото климатика представлява помпа + топлообменници.

    Самият компресор представлява електромотор и в него електроника не се ползва. Видовете електромотори от последните няколко десетилетия са все едни и същи и ще си останат такива. В топлообменниците също не се ползва електроника. Би могло да има разлика само в електрониката и разликата представлява няколко вата по-ниска консумация при работа.

    Между два еднакви климатика направени по един и същ начин с разлика 30 години няма друга разлика освен например 10W по-малка консумация на електрониката за 30 годишен период.

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #29

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ники изгледай филмчето и сам ще разбереш за какво иде реч.http://vbox7.com/search/?completed=1...83%D0%BF%D0%B8
    ФИЛМЧЕТО го няма вече-много обидени имало...


    Цитат Първоначално публикувано от valen1

    Между два еднакви климатика направени по един и същ начин с разлика 30 години няма друга разлика освен например 10W по-малка консумация на електрониката за 30 годишен период.
    Вален,не знам дали съм разбрал правилно,но при японските съм гледал за 10годишен период консумацията е спаднала повече от два пъти,а същевременно отдаването се е увеличило двойно при сходни модели на една марка.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #30

    Re:НЕО топли но рядко включва

    Там си е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник gorenie - RK63391E-Много рядко изключва компресора
    От kireto1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-08-13, 17:43
  2. Компютърат не се включва.
    От Che Chefa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-06-13, 10:58
  3. Прозоречен климатик Samsung включва много рядко
    От Carnivorous.Vulgaris във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 10-07-12, 01:26
  4. Отговори: 11
    Последно: 19-10-11, 12:02
  5. Компютъра ми се включва сам?
    От magda във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 15-04-05, 14:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе