Резултати от 1 до 3 от общо 3

Дължина на тръбния път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1

    Дължина на тръбния път

    Моля компетентните хора във форума да обяснят на лаиците като мен, какво е значението на дължината на тръбния път за правилната работа на климатика. В цената при монтаж са вкл. 3м. тръбен път. Какво става, ако този път е по-къс /монтажниците си спестяват някой метър медна тръба/ или пък по-дълъг? Във форума има теми, където този въпрос е разгледан частично, но използвайки търсачката не можах да открия конкретна тема. Ако повтарям някоя тема, моля за извинение.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Дължина на тръбния път

    За правилната работа според мен няма значение.В почти всяко сервизно на свестните производители има посочен минимален тръбен път - 1, 2 или 3 метра.При някои машини при по-къс път се чува шум на фреона при старт и стоп.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Дължина на тръбния път

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Моля компетентните хора във форума да обяснят на лаиците като мен, какво е значението на дължината на тръбния път за правилната работа на климатика. В цената при монтаж са вкл. 3м. тръбен път. Какво става, ако този път е по-къс /монтажниците си спестяват някой метър медна тръба/ или пък по-дълъг? Във форума има теми, където този въпрос е разгледан частично, но използвайки търсачката не можах да открия конкретна тема. Ако повтарям някоя тема, моля за извинение.
    И аз много четох във форума по този въпрос и останах с впечатлението(от мненията на техници), че дължината на тръбите за фреона е хубаво да са поне 1.5 метра и то не толкова заради шума от фреона колкото заради изхабяването на системата и най-вече компресора от хидравличен удар.При по-дълги тръби този хидравличен удар при промяна на налягането на фреона се поема/омекотява от фреона по тръбите.То не че сега някой се е оплакал, че климатика/компресора му е изгорял точно от хидравличен удар, но то и причината за повредата не вски път може да се установи със сигурност.Възможно е износването да става постепенно, а не изведнъж.Както написах не съм техник и затова много не се правя на философ в техни1ческата част, а просто се стремя да спазвам препоръките н а проиводителя.За моят дайкин например подов инвертор 50-ка е записано че минимума е 1.5 метра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SANG GWH12MB-K3DNB3B - въпрос за макс. дължина на тръбния път.
    От ilesubmarinе във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 4
    Последно: 27-09-12, 09:20
  2. Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 74
    Последно: 02-07-09, 20:53
  3. Panasonic CS/CU-YW9DKE - каква е стойността на тръбния датчик?
    От plastkomfort във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 11
    Последно: 29-12-08, 17:48
  4. Дължина на LPT кабел
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 18-01-08, 11:04
  5. За дължината на тръбния път
    От dragozow във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 13-07-07, 17:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе