Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Osaka vs. Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #1

    Osaka vs. Midea

    Osaka vs. Midea и двата модела Inverter кажете кое е по добро за друго така или иначе няма пари така че да спестим марковите ... имам познати и с двете марки, но немогат да дадат кой знае какво мнение пък и са конвенционални

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #2

    Re: Osaka vs. Midea

    И двата са толкова инвертори,колкото всички ние тук сме китайци.AC инверторите са само подобие /самите търговци го пишат инверторен тип/ Истинският инвертор е DC във всичките му разновидности /DC,DDC,DDC Hibrid/ ,а всичко останало е компромис.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Osaka vs. Midea

    По добре конвенционален Осака или Мидеа. Хем има по малко електроника и по малка вероятноср да се повреди. Иначе са ти казали че са пишман инвертори.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #4

    Re: Osaka vs. Midea

    У нас съм с 9-ка Осака инвертор (3-та година вече), до -15С се справя и съм доволен от сметките за ток.
    На работа сме с Midea 12-ка (конвенционална MSF-12HR), е за мен този климатик е далеч от истината. Може Midea инверторите да са по-добри, но е добре да ти го каже някой, който има такъв.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #5

    Re: Osaka vs. Midea

    ами аз ползвам в момента една Осака CH12SBP ама ми трябва още един за друго помещение но нямам кой знае какви наблюдения а това за AC inverter и DC Inverter касае моторите на компресора ли какво нищо не ми говори

  7. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #6

    Re: Osaka vs. Midea

    alexx,Ac=променливотоков,Dc=правотоков.Естествено че правотоковия е по-добър,с повече икономия на ел.енергия го дават,но пък качеството на тока в България е под всякаква критика.Най-добрата технология за момента е ДИГИТАЛНИ ПРАВОТОКОВИ ХИБРИДНИ,т.е.DDC HIBRID,какъвто за момента имат само TOSHIBA и CORONA-FUJICO-PAM&PWM INVERTER.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #7

    Re: Osaka vs. Midea

    аве инвертора на Осака не е толкоз зле ,майка ми има такъв ,топли си ама мене ми прави впечатление че е много маломощен макар че се води 9ка .. избичваш го 4-5 градуса над стайната - това ако го направиш на Фуджитсуто или Панасоника ми след 2 минути те очакват високи обороти + яка жега от вътрешното тяло .. при Осаката няма такъв ефект ,грее леко без да си вдига оборотите като градусите за 2-3 часа така и не ги постигна ,не знам що ..

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #8

    Re: Osaka vs. Midea

    Цитат Първоначално публикувано от siliev
    Да не забравяме само, че правотоковите двигатели (DC) са в едни четки назад от асинхронните (AC)
    DC инверторите също нямат четки .При тях 220 VAC се изправя след което правото напрежение се преобразува в трифазно напрежение U V W /като се регулира честотата му а оттам и оборотите / и се подава на компресора.Самия компресор няма четки и колектор но се води DC компресор защото ротора му е постоянен магнит.Нещо като синхронен двигател но вместо да подаваш на ротора DC с четки и колектор, ротора е постоянен магнит.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #9

    Re: Osaka vs. Midea

    Абе гледам аз една Мидеа ,2007 година сме ако не се лъжа ,и пише на вътешното тяло <Нов дизайн LCD>.Дотук добре ама като знам ,че моята Осака купена преди 3-4 години е 1:1 същата и нещата почват да изглеждат странно. Излиза че гаражната фирма Осака е напред пред китайската Мидеа с 4 години ???
    Някакви идеи как се получава така ...? Друго също ми прави впечетление че например в сайтовете климите Osaka нямат снимки на климите си ??? Защо, какво крият ?
    Отворете Техномаркет и ще се убедите .... Дали Оsaka не е китайска фирма стъпила не европейския пазар нелегално ? Вече поне 2 модела на Оsaka i Midea съм видял еднакви - за вътрешните тела говорим .

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Osaka vs. Midea

    Осака е търговска марка регистрирана в БГ от българска фирма. Знам за кой модел климатици ми говориш и май са еднакви.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #11

    Re: Osaka vs. Midea

    То това е всеизвестно, въпросът ми беше дали е скрита китайска инвазия в Европа , което е по принцип нелоялна конкуренция и нарушаване на митническите закони...Освен това тази измислена и охулвана марка Осака , освен недоволни има и доста сносни модели и доволни клиенти , иначе е дърво , ама като работи - работи..., ама ако е нелоялна конкуренция кви глоби ще се плащат на Евросъюза от НАС... нямам думи...в Евросъюза яко гонят за това ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #12

    Re: Osaka vs. Midea

    Цитат Първоначално публикувано от bgart
    То това е всеизвестно, въпросът ми беше дали е скрита китайска инвазия в Европа...
    НЕ!
    Еко-клима са си българчета, дето се усетиха навреме...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #13

    Re: Osaka vs. Midea

    Ами що тогава има климатици Мидеа и Осака близначета 1:1 ???

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #14

    Re: Osaka vs. Midea

    @bgart,
    Дали си мислиш, че Мидеа си поръчва бройки в Заводите на Еко-клима?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: Osaka vs. Midea

    Цитат Първоначално публикувано от bgart
    Ами що тогава има климатици Мидеа и Осака близначета 1:1 ???
    И ти можеш да си поръчаш клиамтици от същия китайски завод и да си сложиш собствена марка. То и така се получават хилядите търгоски марки на климатиците, а реално моделите не са толкова много.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 22:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 22:26
  3. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 15:12
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 21:25
  5. DVD Osaka VDS-111
    От hunt3r във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-08, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе