Резултати от 1 до 9 от общо 9

Osaka CH-12-SL - не ми харесва начинът му на работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    1
    #1

    Osaka CH-12-SL - не ми харесва начинът му на работа

    Скоро закупен не съм доволен от режима му на работа...
    Преиграва в температурната разлика при включване.
    Или по- точто ако е нагласен на 25 градуса горе- в стаята става 23....и след това пада на 20 за да включи...
    Значи разлика 5 градуса става студено .


  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    9
    #2

    Re: осака ch12-sl

    Аз сьм с Осака ch 12 jne и моя включва по сьщия начин,пада много температурата докато включи-после пьк докато изкл. става мното горещо. Според мен нормалното е при зададена темп. 22 да вкл. на 21 и да изкл. на 23 градуса.Иначе е много икономичен

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    34
    #3

    Re: осака ch12-sl

    същата работа е и с моята мидея 12-ка (пълен боклук е)

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #4

    Re: осака ch12-sl

    Добре де защо ги купувате тия климатици? Като предварително знаете че са доста ефтини сравнение с известните марки климатици и тук доста се коментират тия неща.
    Аз съм забелязал че при мене когато идват клиенти за климатик втора употреба инвертор го сравняват като цена с обикновения климатик най ефтиня нов в магазина.Така ще е за напред само китаиски боклуци ще има на пазара от които страдаме всички.
    Ама нали знаете оная приказка че каквото си направиш сам и най големия ти враг неможе да направи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    34
    #5

    Re: осака ch12-sl

    ако беше прочел и другата тема (не че е задължително де ), но там съм казал че супер евтин климатик нипон (300лв) си поддържа температурата перфектно и е доста по безшумен от мидеята ( за осака нямам наблюдение)

    Ако ще давам 2000лв за климатик (и то за 1 макс 2 стаи) ще се замисля за съвсем друг вид отопление с колектори парно и т.н.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    9
    #6

    Re: осака ch12-sl

    При писането по горе на климатика му бях задал 19 гр. и тьи като стаятя е северна и климатика е монтиран преди няколко дни тези градуси явно са били ниски,сега горе на тялото е зададена темп.21 гр. и сьм закачил един термометьр защото на дисплея е часовник. Климатика включва на 19-19,5 гр. и изк. на 22. Стаята е 15 кв.м. вратата е отворена топли коридор 11 кв.м. и друга стая 12 кв.м.като в нея само отврьща вьздуха.Засега сьм доволен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #7

    Re: осака ch12-sl

    аз пък съм с OSAKA 12SBP и .... вече и свикнах при зададени градуси поддържа 2 надолу т.е. ако и задам 24 държи 21-22 абе екстра е шумничък е ама се свиква за тия пари ....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    30
    #8

    Re: осака ch12-sl

    Аз имам 2 осаки 12сн инокс
    проблема с температурата беше същия, вдига висока и после дълго време не включва а в стаята вече става студено. Та как го реших :
    под предния капак който при мен се отваря за да се извадят филтрите за почистване има един датчик който е забучен в един джоб (ако мога така да го кажа) на самата пласмаса
    извадих датчика от там и го оставих свободно да стърчи без да се опира в пласмасата на тялото и сега мога да кажа, че вече отчита по правилно температурата

    по моита логика стигнах до извода, че като се опира в пласмасата (а тя се нагрява от топлия въздух) която е доста топла след като се изключи климатика и затова датчика мери температурата на пласмасата а не на въздуха
    Май доста пооплетох това което исках да кажа но: намерете този датчик и го сложете така, че да не опира в пласмасата а да е свободен във въздуха

    Весело изкарване на новата година

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    9
    #9

    Re: осака ch12-sl

    Цитат Първоначално публикувано от dilana
    Аз имам 2 осаки 12сн инокс
    проблема с температурата беше същия, вдига висока и после дълго време не включва а в стаята вече става студено. Та как го реших :
    под предния капак който при мен се отваря за да се извадят филтрите за почистване има един датчик който е забучен в един джоб (ако мога така да го кажа) на самата пласмаса
    извадих датчика от там и го оставих свободно да стърчи без да се опира в пласмасата на тялото и сега мога да кажа, че вече отчита по правилно температурата

    по моита логика стигнах до извода, че като се опира в пласмасата (а тя се нагрява от топлия въздух) която е доста топла след като се изключи климатика и затова датчика мери температурата на пласмасата а не на въздуха
    Май доста пооплетох това което исках да кажа но: намерете този датчик и го сложете така, че да не опира в пласмасата а да е свободен във въздуха

    Весело изкарване на новата година
    Моя температурен датчик беше поставен вьрху питата вьтре в климатика. Понеже климатика не вьрти постоянно вьздуха в стаята като достигне зададената темп.изключва и датчика мери темп. на питата а там е по-топло и затова включваше след дьлга пауза и в стаята ставаше студено.Аз сьм си решил проблема по сьщия начин като датчика е изкаран извьн климатика кьдето излиза захранващия кабел.И сега вкл. и изкл. + . -- 1 градус. И моят сьвет е температурния датчик да е извьн климатика за по-точно мерене на температурата. Весело посрещане на новата година.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sharp Windom AY-E25SE-W - за начинът му на работа
    От gicho76 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 7
    Последно: 20-01-17, 18:56
  2. Отговори: 0
    Последно: 16-11-10, 19:18
  3. Osaka-12SLE - принцип на работа
    От rashana във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-10, 22:50
  4. Отговори: 22
    Последно: 15-11-09, 21:10
  5. Отговори: 18
    Последно: 15-02-07, 20:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе